Przejdź do artykułu
2024-05-26 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Świeże dostawy z większego magazynu Lineage

Powiększony magazyn mroźniczy, strategicznie zlokalizowany w województwie pomorskim, w którym Lineage posiada również magazyn w gdańskim porcie, pomoże poprawić wydajność operacyjną i usprawnić łańcuchy dostaw żywności w całej Polsce i poza jej granicami.
Świeże dostawy z większego magazynu Lineage (Żródło: Lineage)

Lineage, jeden z wiodących globalnych funduszy REIT specjalizujący się w magazynowaniu w temperaturze kontrolowanej, ogłosił dzisiaj otwarcie swojego rozbudowanego zakładu magazynowania mroźniczego w Lęborku, w województwie pomorskim.

W związku z ciągłymi staraniami Lineage, aby zaspokoić potrzeby klientów w szybko rozwijających się gospodarkach Europy Środkowo-Wschodniej, rozbudowa zwiększyła pojemność magazynu mroźni o około 30%, powiększając jego całkowitą pojemność do ponad 40 000 miejsc paletowych. W magazynie wdrożono również mobilne systemy regałowe. Otwarcie rozbudowanego magazynu to kolejny, po otwarciu regionalnej siedziby w Warszawie w listopadzie 2023 roku, krok wzmacniający obecność firmy w Polsce.

– Dotrzymujemy naszych zobowiązań wobec Polski i regionu Europy Środkowo-Wschodniej podjętych, gdy w zeszłym roku otworzyliśmy naszą regionalną centralę w Warszawie – powiedział Harld Peters, prezes Lineage Europe. – Oprócz naszego nowo rozbudowanego obiektu w Lęborku, posiadamy również magazyn mroźniczy z ponad 43-tysiącami miejsc paletowych w Gdańsku, w jednym z najszybciej rozwijających się portów w Europie.

Lineage Lebork 1800px 2152 v2

 

– Według danych portu, w ciągu dekady port w Gdańsku odnotował wzrost przeładunków o około 170%, osiągając 68,2 mln ton w 2022 roku. Region pomorski wyraźnie staje się wiodącą siłą polskiej gospodarki. Dzięki ekspansji i rozbudowie magazynu, Lineage dalej umacnia się na pozycji lidera wśród dostawców usług magazynowania w kontrolowanej temperaturze w regionie – powiedział Daniel Chudzik, regionalny wiceprezes ds. operacyjnych na Europę Środkowo-Wschodnią w Lineage.

Firma Lineage weszła na polski rynek w 2020 roku po przejęciu i rebrandingu Pago sp. z o.o. („Pago”), kluczowego polskiego dostawcy usług magazynowania, dystrybucji i logistyki. W Polsce, firma posiada łącznie sieć sześciu magazynów zlokalizowanych w kluczowych węzłach komunikacyjnych w pobliżu Warszawy, Poznania, Katowic i Trójmiasta.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Peugeot projektuje samochód wyścigowy w 3DEXPERIENCE
Pokazy na żywo w strefie In4Log ruszają już 4 czerwca!
Hal-Mag zrealizował inwestycję typu brownfield
Nowość w systemie Tork Xpress® Multifold
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

PepsiCo przedłuża najem w Logicor Mszczonów
LPP Logistics planuje wzrosty powierzchni magazynowej
Savills doradzał dostawcy technologii dla motoryzacji
Hillwood Polska kończy rozbudowę dróg koło Konina

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów