Przejdź do artykułu
2023-06-06 | Magazynowe inwestycje i transakcje

9200 mkw. dla Ekonip Logistics w parku Logicor

Ekonip Logicor Axi Immo

Firma Ekonip Logistics, specjalizująca się w obsłudze logistycznej materiałów niebezpiecznych, zdecydowała się na wynajem 9,200 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej w parku logistycznym Logicor w Mszczonowie. Najemcę w transakcji reprezentowała firma AXI IMMO.

Firma Ekonip Sp. z o.o. od ponad 25 lat świadczy usługi związane z magazynowaniem, obsługą i transportowaniem materiałów chemicznych sklasyfikowanych jako niebezpieczne (ADR w transporcie). Spółka posiada jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie magazynów do obsługi chemii w Europie. W 2020 r. otrzymała prestiżowe certyfikaty SQAS (Safety & Quality Assessment System) i ISO 9001 potwierdzające jej stabilność i wiarygodność.

– Nowa powierzchnia będzie niejako uzupełnieniem oddalonego o niespełna 7 km naszego centralnego kompleksu magazynowego do składowania chemikaliów, sklasyfikowanego jako Zakład Dużego Ryzyka (ZDR) Wybrane rozwiązanie usprawni procesy związane z logistyką i w efektywny sposób wpłynie na organizację transportu. Jako firma o ustabilizowanej pozycji na rynku poszukiwaliśmy partnera, który tak jak my jest specjalistą w swojej dziedzinie, a przede wszystkim stawia na długotrwałe relacje biznesowe – mówi Arkadiusz Badowski, Dyrektor operacyjny, Ekonip Sp. z o.o.

Najemca zajmie 9,021 m2 powierzchni magazynowej i logistycznej, którą uzupełni część biurowo-socjalna o wielkości 157 m2.

– Klient od dłuższego czasu poszukiwał powierzchni, która po pierwsze zapewni mu możliwość wysokiego składowania, po drugie będzie w relatywnie niedużej odległości od jego siedziby głównej. Mając m.in. na uwadze oba czynniki, zawęźliliśmy obszar dostępnych parków logistycznych do lokalizacji w pobliżu Mszczonowa. Po zaprezentowaniu opcji najbardziej konkurencyjną ofertę m.in. w zakresie dostosowania powierzchni i warunków najmu przygotowała firma Logicor – wyjaśnia Paweł Bułajewski, Starszy Konsultant, Dział Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO.

– Jesteśmy dumni, że tak wymagający klient zdecydował się na dalszy rozwój w Logicor Mszczonów – podkreśla Anna Mazepa, Asset Management Director w Logicor Polska.  – To dowodzi, że potrafimy zaspokoić nawet najbardziej specjalistyczne potrzeby i wymagania naszych klientów.

Logicor Mszczonów to nowoczesny park magazynowy składający się z sześciu hal klasy A o łącznej powierzchni ponad 215,000 m2. Obiekt zapewnia najemcom możliwość składowania do 10 m, bezpyłową posadzkę o nośności 5T/m2, energooszczędne oświetlenie LED czy wymagane wyposażenie PPOŻ np. instalację tryskaczową. Logicor Mszczonów zapewnia komfortowe warunki do obsługi logistyki poprzez przestronne place manewrowe i parkingi dla personelu. Centrum dystrybucyjne położone jest przy drodze S8 Warszawa – Katowice w okolicach miejscowości Mszczonów.


Zobacz także

Premiera raportu z badania Sente
Nietypowe projekty transportowe cargo-partner
Produkty Tork w zgodzie z naturą
GLS umacnia pozycję w Europie Wschodniej
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Hillwood wynajmuje powierzchnię dla Hatrans Logistics
Logicor wspiera Program Stypendialny Horyzonty
PepsiCo przedłuża najem w Logicor Mszczonów
Savills doradzał dostawcy technologii dla motoryzacji

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów