Przejdź do artykułu
2023-06-05 | Głos z rynku

Neutralne węglowo dozowniki Tork

Tork jako pierwsza marka w Europie ogranicza i kompensuje emisję dwutlenku węgla w całym cyklu życia* wybranych dozowników do mydła, papieru toaletowego i ręczników do rąk.

Poprzez połączenie redukcji emisji dwutlenku węgla i kompensacji w całym cyklu życia produktu - od surowców po utylizację - Tork osiągnął neutralność pod względem emisji CO2 dla szerokiej gamy swoich dyspenserów. Od maja 2023 roku w ofercie Tork w Europie[1] jest dostępnych 27 rodzajów dozowników neutralnych węglowo, co potwierdza certyfikat ClimatePartner.

Właścicielem marki Tork jest Essity, światowy lider branży higienicznej i ochrony zdrowia, jednocześnie firma o wiodących ambicjach i celach w zakresie zrównoważonego rozwoju[2]. Tork od początku swojego istnienia, tj. od 1968 roku, urzeczywistnia to podejście w oferowanych produktach i usługach.

– Obecność dozowników neutralnych pod względem emisji CO2 to dla nas powód do radości i kolejny kamień milowy na drodze do osiągnięcia zerowej wartości netto emisji gazów cieplarnianych. Zaletą dyspenserów jest to, że nie tylko skutecznie zapewniają doskonałą higienę, ale także zmniejszają negatywny wpływ na środowisko. Te produkty pomogą naszym klientom spełnić ich ambicje – mówi Reneé Remijnse, dyrektor ds. komunikacji w zakresie zrównoważonego rozwoju w firmie Essity.

Essity ograniczyła emisję dwutlenku węgla w przypadku 27 rodzajów dozowników Tork, wykorzystując do produkcji certyfikowaną odnawialną energię elektryczną. Aby osiągnąć neutralność węglową, pozostała emisja dwutlenku węgla jest rekompensowana poprzez inwestycje w projekty klimatyczne we współpracy z organizacją ClimatePartner. Wspólne działania polegają na zapewnianiu czystej wody pitnej w Kambodży, ochronę lasów w Indonezji oraz dostarczenie energooszczędnych kuchenek w Indiach.

Myśl o zrównoważonym rozwoju towarzyszy powstawaniu każdego produktu marki Tork. Część systemów dozowania pozwala ograniczyć zużycie nawet o 40%. Możliwość instalacji czujnika ułatwia monitorowanie poziomu napełnienia wkładu, a sensor – bezdotykowo wydzielając produkt – znacząco poprawia higienę. Łatwość użytkowania produktów potwierdza certyfikat Szwedzkiego Towarzystwa Reumatologicznego „Easy-to-use”.

Więcej informacji o Tork: tutaj
Więcej informacji o neutralnych węglowo dozownikach: tutaj

* Z wyjątkiem wkładów. Dotyczy dozowników dostępnych w sprzedaży w Europie od 1 maja 2023 r.
[1] Z wyjątkiem Francji.
[2] Corporate Knights 2023, Global 100.


Zobacz także

GLS umacnia pozycję w Europie Wschodniej
Doręczenia przyjazne mieszkańcom i środowisku
Grupa PKP CARGO po pierwszym kwartale 2023 r.
Pokazowy Continental na terenie Autodromu Jastrząb
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Co należy zrobić, aby branża TSL stała się bezemisyjna?
Dachser ogłasza 12 nowych bezemisyjnych stref dostaw
Wywiad z Michałem Wojdatem, Marketing Managerem Segment Industry w firmie Essity
Tork wspiera Grupę Essity w zrównoważonym rozwoju

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów