Przejdź do artykułu
2023-06-06 | Z ładunkiem w drodze

cargo-partner wykazuje się fachową wiedzą w zakresie transportu wrażliwych, wartościowych i niestandardowych przesyłek

W ciągu ostatnich kilku miesięcy międzynarodowy dostawca usług transportowych i logistycznych z powodzeniem zrealizował szereg niezwykłych projektów transportowych, demonstrując swoje kompetencje w zakresie obsługi towarów wrażliwych, cennych aktywów i przedmiotów o niestandardowych wymiarach.

cargo partner special transport projects 2023 Katana

Katana o wartości samochodu klasy średniej z Japonii na Słowację

W marcu zespół cargo-partner ze Słowacji zorganizował transport wyjątkowej historycznej repliki samurajskiego miecza Katana o wartości samochodu klasy średniej z Japonii na Słowację. Ponieważ ostrze miecza jest wykonane ze specjalnego materiału, który utlenia się pod wpływem dotyku, kowal przyniósł je do kontroli celnej na kilka dni przed faktyczną wysyłką. Po odprawie zabrał go z powrotem do swojego warsztatu, gdzie jeszcze raz oczyścił ostrze, aby upewnić się, że nie ma na nim żadnych śladów. cargo-partner zapewnił bezpieczne opakowanie, aby cenna przesyłka nie uległa uszkodzeniu w drodze do Europy. Nietypowa przesyłka ważyła 25 kg i miała długość 1,31 metra.

Głównym wyzwaniem było znalezienie odpowiedniej linii lotniczej oraz trasy transportu. Ponieważ europejskie linie lotnicze uznały miecz za broń, a nie przedmiot kolekcjonerski, cargo-partner nie mógł skorzystać z lotniska we Frankfurcie. Zespół zorganizował lot do Wiednia z międzylądowaniem na Tajwanie. Ostatnie formalności celne zostały załatwione szybko, a miecz został przewieziony do magazynu cargo-partner w Bratysławie.

Sprzęt telekomunikacyjny z USA do Bułgarii

W kwietniu zespół cargo-partner w Bułgarii otrzymał prośbę o sprowadzenie z USA pięciu kontenerów z komponentami i antenami do poprawy zasięgu telefonii komórkowej wokół bułgarskiego miasta. Przedmioty były niezwykle delikatne i wrażliwe, wymagały też szczególnej ostrożności podczas transportu i dostawy. Zadanie dodatkowo komplikowało miejsce dostawy – teren bez odpowiednich warunków do rozładunku i składowania kontenerów. Eksperci cargo-partner opracowali rozwiązanie polegające na ułożeniu specjalnego podłoża, tak aby kontenery mogły zostać rozładowane na miejscu. Zespół zorganizował również 60-tonowy dźwig samojezdny, który umożliwił rozładunek kontenerów w ciągu zaledwie kilku godzin.

Transport łodzi mieszkalnych z Polski do Włoch

Na początku tego roku zespół cargo-partner z Gdyni zorganizował transport dwóch łodzi mieszkalnych z Polski do Włoch, łącząc ze sobą transport drogowy i morski bliskiego zasięgu. Łodzie mieszkalne ważyły ​​8 ton i mierzyły 10 x 4,2 x 3,5 m każda. Ze względu na nietypowe wymiary przesyłka wymagała specjalnych zezwoleń oraz przeszkolonego kierowcy. Po dotarciu do Gdańska łodzie mieszkalne zostały bezpiecznie przymocowane do dwóch 40-stopowych kontenerów typu flat rack. Ładunek przeszedł kontrolę mocowań i otrzymał certyfikat bezpieczeństwa, po czym drogą morska dotarł do Neapolu.

Jacht z Chin do RPA

Zespół cargo-partner w Chinach niedawno przetransportował prywatny jacht o masie 14 500 kg statkiem z Tianjin w Chinach do portu w Durbanie w RPA. Firma zorganizowała specjalną płaską naczepę do transportu przesyłek ponadgabarytowych i zrealizowała dostawę krajową w zaledwie trzy dni. Zespół cargo-partner w Chinach monitorował statek i terminal portowy, aby zapewnić bezproblemowy odbiór i dostawę tego niezwykłego ładunku. Pomimo opóźnień spowodowanych zatłoczeniem w porcie, jacht dotarł na czas, dotrzymując terminu klienta.

cargo partner special transport projects 2023 Yacht

Wtryskarki do elementów samochodowych z Hiszpanii do Meksyku

Oddział cargo-partner w Hiszpanii wspierał ostatnio międzynarodowego klienta w transporcie maszyn do produkcji samochodów z portu w Barcelonie do Meksyku frachtem morskim. Poszukując partnera logistycznego, który mógłby zapewnić wyjątkowe wsparcie „od drzwi do drzwi”, firma skontaktowała się z biurem cargo-partner w Barcelonie. Trzy duże wtryskarki do tworzyw sztucznych o wadze 13 ton każda zostały wysłane w jednym 40-stopowym i jednym 20-stopowym kontenerze typu flat rack i dotarły do miejsca docelowego w marcu. Współpracując ściśle z kolegami z Meksyku, zespół dostarczył kompleksowe rozwiązanie, demonstrując podejście oparte na współpracy w całej międzynarodowej sieci cargo-partner.

cargo partner special transport projects 2023 Spain Project Cargo

Sprostanie wyzwaniom logistycznym w transporcie gigantycznego lasera

Niedawno firma cargo-partner w Polsce zrealizowała bezpieczną dostawę dwóch kontenerów typu flat rack i dwóch kontenerów typu high cube z Chin do Polski. To, co czyni to osiągnięcie wyjątkowym, to fakt, że na jednym z kontenerów typu flat rack znajdował się ogromny laser tnący o imponujących wymiarach 8,7 x 3,5 x 2,5 m i wadze aż 18 ton. Ładunek rozpoczął swoją podróż w Szanghaju, trafił do portu w Gdyni, a następnie został przewieziony do miejscowości pod Łodzią. Ta skomplikowana operacja wymagała skrupulatnego planowania, koordynacji i wiedzy specjalistycznej, aby zapewnić bezpieczne dotarcie ładunku do miejsca docelowego – zgodnie z mottem cargo-partner „we take it personally”.


Zobacz także

Pokazowy Continental na terenie Autodromu Jastrząb
Produkty Tork w zgodzie z naturą
Doręczenia przyjazne mieszkańcom i środowisku
Co oznacza słowo „fosneaux” unijnej taryfie celnej?
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Serwis FTL Chiny-Polska już w ofercie cargo-partner
Singapur-Frankfurt – nowe połączenie DACHSER
Grupie NX "idealnemu następcą" cargo-partner
Okrągła rocznica założenia firmy cargo-partner

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów