Przejdź do artykułu
2022-07-07 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Nowe centrum logistyczne Bidfood Farutex w Bydgoszczy

Bidfood Farutex, ogólnopolski lider w dystrybucji produktów żywnościowych dla gastronomii zdecydował się na wynajem ponad 2150 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej w parku logistycznym Fortress Logistic Park Bydgoszcz. Za kompleksową obsługę najemcy odpowiadała firma AXI IMMO.

SM AXI IMMO BIDFOOD FARUTEX

Bidfood Farutex należący do międzynarodowej grupy Bidcorp to lider w dystrybucji żywności dla segmentu HoReCa w Polsce z blisko 30 letnim doświadczeniem. Firma należy do największych krajowych producentów i zagranicznych importerów artykułów spożywczych, którego oferta obejmuje ponad 7,5 tys. produktów.

– Jako lider rynku HoReCa jesteśmy świadomi, że przechowywanie produktów spożywczych wymaga spełnienia ściśle określonych warunków pod względem higieny, bezpieczeństwa i jakości. Współpracujemy z doświadczonymi partnerami, którzy mogą zagwarantować nam przygotowanie mroźni i chłodni w oparciu o wysokie standardy techniczne. Ostatnim, ale nie mniej istotnym czynnikiem jest zaplanowanie logistyki tak, aby flota mogła bez przeszkód pokonać trasę do każdego klienta. Wszystkie te czynniki z powodzeniem udało się nam zabezpieczyć w Fortress Logistic Park Bydgoszcz, dlatego to właśnie ta inwestycja będzie kolejnym centrum dystrybucyjnym Bidfood Farutex w Polsce – wyjaśnia Sławomir Żegleń, Bidfood Farutex.

Fortress REIT Limited jest największym właścicielem i deweloperem nieruchomości logistycznych klasy premium w RPA. Firma zbudowała dynamiczny portfel dzięki innowacyjnemu podejściu do rozwoju nieruchomości i aktywnego zarządzania aktywami.

Fortress Logistic Park Bydgoszcz oferuje 48 300 m2 powierzchni magazynowej z możliwością rozbudowy do 91 000 mkw. Park logistyczny jest dobrze zlokalizowany w regionalnej strefie przemysłowej w sąsiedztwie aglomeracji miejskiej – ok. 4 km od wjazdu na drogę ekspresową S5 i ok. 7 km od wjazdu na S10 i lotnisko. Pobliskie główne drogi umożliwiają szybki transport towarów, a bliskość granicy z Niemcami powoduje duże zainteresowanie wynajmem powierzchni przez firmy polskie i zagraniczne.

Z przyjemnością witamy firmę Bidfood Farutex w Fortress Logistic Park Bydgoszcz. Koncepcje wykorzystane przy budowie tego parku logistycznego klasy premium pozwalają na elastyczność w zaspokajaniu szerokiego zakresu potrzeb najemców, zarówno technicznych, jak i operacyjnych. Nasza umiejętność współpracy z klientami poprzez zrozumienie ich potrzeb pozwoliła nam dostosować najnowocześniejszą ofertę logistyczną, która spełnia ambicje biznesowe i usługowe firmy BidFood – komentuje Bartosz Klimek, dyrektor ds. aktywów i leasingu w Fortress REIT Limited.

Bidfood Farutex wprowadzi się na 2052 mkw. powierzchni magazynowej oraz zajmie 107 m2 biura.

Jednym z kluczowych założeń w transakcji było dostosowanie powierzchni magazynowej do standardów HACCP gwarantujących bezpieczeństwo przechowywania produktów spożywczych. Z puli zaprezentowanych ofert szybko okazało się, że Fortress Logistic Park Bydgoszcz wpisuje się w strategię lokalizacji centrów dystrybucyjnych Klienta – komentuje Jakub Jastrzębski, konsultant w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO.

„Klient od pierwszego spotkania podkreślał, że interesuje go powierzchnia magazynowa zlokalizowana we wschodniej części Bydgoszczy, która pomoże zbudować mu efektywną sieć dystrybucyjną w centralnej części Polski,” dodaje Katarzyna Głodowska, konsultant w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO.


Zobacz także

Grupa Raben z najwyższymi przychodami Rankingu TSL
Spandex zwiększa wynajmowaną powierzchnię w Prologis
DPD Polska usprawnia logistykę ostaniej mili
Webfleet Video wyróżnione przez magazyn „Fleet. Auto w firmie”
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów