Przejdź do artykułu
2022-07-01 | Głos z rynku

Raben zwycięzcą Rankingu TSL

Numer jeden w klasyfikacji generalnej oraz pierwsze miejsce na podium w kategorii „usługi logistyczne” przypadły Grupie Raben w rankingu firm z branży transport i logistyka. Natomiast spółka Fresh Logistics Polska otrzymała wyróżnienie w ramach kategorii „transport drogowy”. Ranking został opracowany i wydany przez Dziennik Gazeta Prawna, przy udziale Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Ranking TSL został zorganizowany już po raz 27 i jest uważany przez branżę za najbardziej merytoryczne i obiektywne zestawienie firm, które obrazuje kondycję rynku usług logistycznych. W głównym zestawieniu firmy zostały uhonorowane na podstawie kryterium przychodów z działalności TSL, wyłonieni zostali również zwycięzcy w sześciu kategoriach: spedycja drogowa, spedycja morska/oceaniczna, transport drogowy, usługi logistyczne, usługi magazynowe oraz według dynamiki przychodów z działalności TSL.

23 czerwca podczas uroczystej gali wnioski płynące z ankiet zebranych wśród uczestników rankingu przedstawiła prof. SGH dr hab. Halina Brdulak ze Szkoły Głównej Handlowej, która opracowała jego wyniki. Jak podkreśliła, jest pod ogromnym wrażeniem tego, co wydarzyło się w 2021 r. Do 27. edycji rankingu TSL zgłosiły się 74 firmy. Według danych, średnie tempo wzrostu ich przychodów w ciągu roku wyniosło 34%, a łączna wartość sięgnęła blisko 41 mld zł. Wyniki te, w połączeniu z zyskami, przesądzają o tym, że 2021 r. był jednym z najlepszych dla firm z branży TSL w historii rankingu. Pierwsze miejsce w tegorocznej edycji oraz najwyższe przychody osiągnęła Grupa Raben.

– Rok 2021 był dla Grupy Raben rokiem akwizycji i zrównoważonego rozwoju. Staraliśmy się dużo inwestować w technologie i innowacje tak, żeby ten proces, który dostarczamy był przyjemniejszy, łatwiejszy i lepiej wykorzystywał zasoby, których na rynku brakuje – komentuje Krzysztof Hajduk, dyrektor sprzedaży Raben Logistics Polska, który odebrał nagrodę w imieniu Grupy Raben.

Z kolei wyróżnienie dla Fresh Logistics Polska w kategorii „transport drogowy” odebrał Robert Kozak, Menedżer ds. Sprzedaży, Fresh Logistics Polska.

FLP ranking TSL transport

 Otrzymane wyróżnienie potwierdza, że prowadzony w naszej firmie od lat program ciągłego doskonalenia przynosi wymierne efekty, dzięki którym świadczymy nasze usługi jeszcze lepiej i jeszcze bardziej wydajniej. Jestem przekonany, że dzięki naszemu zaangażowanemu zespołowi logistyków, kierowców i magazynierów będziemy z sukcesem kontynuować naszą strategię Better Everyday – dodaje Robert Kozak.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Polski przedsiębiorca jest dla organów celnych zwierzyną łowną
Tirsped najdynamiczniej rozwijającą się firmą TSL w Polsce
Ruszył sklep internetowy KUKA Marketplace
DPD podkreśla wzrost liczby e-nabywców – seniorów
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Branża TSL z miliardowym długiem
Raben w czołówce zestawienia magazynu PRESS
Webfleet Video nagrodzone po raz kolejny

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów