Przejdź do artykułu
2022-06-27 | Głos z rynku

Tirsped numerem 1 w Rankingu TSL 2022

W minionym tygodniu wszystkie oczy osób zajmujących się handlem międzynarodowym oraz transportem, spedycją i logistyką, skierowane były na coroczną Galę Rankingu TSL Dziennika Gazety Prawnej. To wyjątkowe wydarzenie, w którym biorą udział firmy zajmujące się usługami magazynowymi, transportem, spedycją drogową, morską i oceaniczną, a także szerzej pojętą logistyką. Dwudziesta siódma edycja Gali miała szczególny charakter – pierwszy raz od czasu pandemii COVID-19 odbyła się stacjonarnie, dzięki czemu laureaci mogli przemówić ze sceny i odebrać nagrody osobiście. Aby wziąć udział w rankingu należało spełnić dwa wymagania: wykazać w ubiegłym roku przynajmniej 2 mln przychodu z działalności TSL, który musiał stanowić przynajmniej 51% ogólnej wartości sprzedaży firmy.

Przedsiębiorstwa oceniane były w siedmiu kategoriach: spedycja morska i oceaniczna, spedycja drogowa, transport drogowy, usługi logistyczne, usługi magazynowe, dynamika przychodów z działalności TSL oraz przychody z działalności TSL.

1 miejsce i wyróżnienie dla firmy Tirsped

Najdynamiczniej rozwijającą się firmą TSL w Polsce okazała się spółka Tirsped, która zajęła 1 miejsce w rankingu, uzyskując wzrost rok do roku na poziomie 346,8% i zamykając rok 2021 sprzedażą równą 425,47 mln PLN. Firma otrzymała również wyróżnienie w kategorii “Spedycja morska i oceaniczna”, z której pochodzi około 74% jej przychodów.

Tirsped to firma w 100% zbudowana w oparciu o polski kapitał, działająca nieprzerwanie od 1989 roku. Zatrudniając 198 osób świadczy kompleksowe usługi w zakresie spedycji (morskiej i oceanicznej, drogowej, kolejowej i lotniczej), logistyki, magazynowania, e-commerce i agencji celnej – obsługując m.in. takie firmy jak Vileda, Dumel czy Tchibo.

Spółka stale rozwija swoje zdolności operacyjne, inwestując w rozbudowę nowoczesnych przestrzeni magazynowych wysokiego składowania – w poprzednim roku zakończona została budowa magazynu o wartości 600 tys. PLN i rozpoczęto budowę hali o wartości 11 mln PLN o powierzchni 5,5 tys. m2 i pojemności 7 tys. miejsc paletowych.

Tirsped posiada w Warszawie własny terminal o powierzchni 50 000 m2, na którym zlokalizowane są biura firmy, agencja celna, magazyny klasy A z bezpyłowymi posadzkami, a także obszerny, utwardzony plac manewrowy z miejscami parkingowymi. Bliskość trasy S8 i S7 oraz ulicy Modlińskiej zapewnia doskonałe połączenia w ramach aglomeracji i pobliskich miejscowości.

Dowiedz się więcej o laureacie rankingu: https://www.tirsped.com.pl/
Zdjęcie: Wojciech Górski


Zobacz także

Webfleet Video wyróżnione przez magazyn „Fleet. Auto w firmie”
Pełna integracja z systemami CRM i ERP od Tive
Gigant z Chin wkracza do Nadarzyna
Ruszył sklep internetowy KUKA Marketplace
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów