Przejdź do artykułu
2022-06-27 | Głos z rynku

Webfleet Video zwycięzcą w plebiscycie Fleet Derby 2022

Zintegrowane rozwiązanie telematyczne Webfleet Video łączące nagrania z kamery samochodowej z danymi dotyczącymi jazdy zostało docenione w tegorocznej edycji plebiscytu Fleet Derby, zwyciężając w kategorii produkt/usługa flotowa: Technologia i systemy bezpieczeństwa.

Rozwiązanie Webfleet Video od Webfleet Solutions, europejskiego lidera wśród dostawców rozwiązań telematycznych i spółki z grupy Bridgestone, zwyciężyło w plebiscycie magazynu „Fleet. Auto w firmie” – Fleet Derby 2022. Produkt uzyskał największą liczbę głosów w kategorii produkt/usługa flotowa: Technologie i systemy bezpieczeństwa, zdobywając tytuł laureata i pamiątkową statuetkę.

Webfleet Video to zaawansowane technologicznie rozwiązanie, które integruje nagrania z kamery samochodowej z danymi telematycznymi dotyczącymi jazdy, zapewniając pełen wgląd w okoliczności zdarzeń drogowych. Kamera CAM50 z wbudowaną technologią sztucznej inteli­gencji identy­fikuje ryzykowne zachowania, takie jak rozproszenie uwagi kierowcy czy korzystanie z telefonu komórkowego, ostrzega kierowcę, pomagając mu uniknąć wypadków. System można dowolnie skonfi­gu­rować, dosto­so­wując go do potrzeb kierowców i firmy w zakresie prywatności.

– Bardzo nas cieszy, że firmy i użytkownicy rozwiązań flotowych po raz kolejny docenili rozwiązania Webfleet – mówi Dariusz Terlecki, Regional Director Poland & EE, Webfleet Solutions. – Nagroda Fleet Derby dla usługi Webfleet Video to nie tylko prestiżowe wyróżnienie, ale także wskazanie znaczenia nowych technologii w zapewnieniu bezpieczeństwa drogowego. Bezpieczeństwo kierowcy, pojazdu i przewożonego ładunku to kluczowe czynniki sukcesu firm flotowych, które mają wpływ na ich wizerunek, ciągłość działania oraz koszty. Webfleet Video pomaga im nie tylko minimalizować skutki zdarzeń drogowych, ale proaktywnie im zapobiegać, lepiej szkolić kierowców i generować oszczędności.

Z danych zebranych przez Webfleet w ramach ‘Europejskiego raportu bezpieczeństwa’ wynika, że w ciągu roku pojazdy polskich firm transportowych biorą udział średnio w 1-5 kolizjach (51% wskazań). Częste są u nas także przypadki fałszywych roszczeń ubezpieczeniowych, których obawia się aż 68% menedżerów flot.Zarządzający flotami w Polsce przykładająnajwiększą wagę do kwestii bezpieczeństwazwiązanych ze stylem jazdy i niebezpiecznymizachowaniami kierowców na drodze, któremają wpływ na ich biznes (80% wskazań), zbytdużymi wydatkami na paliwo (61%) oraz wysokimikosztami napraw i składek ubezpieczeniowych (po 53% odpowiedzi). System Webfleet Video jest odpowiedzią na te wyzwania.

Fleet Derby to ogólnopolski plebiscyt internetowy, dedykowany zarówno dostawcom rynkowym, jak i jego odbiorcom. Plebiscyt ma na celu prezentację zespołów flotowych, fleet managerów, a także promocję dostawców produktów i usług dostępnych na polskim rynku, które kształtują rynek flotowy oraz mają realny wpływ na rozwój branży motoryzacyjnej, leasingowej i flotowej. W 2022 roku odbyła się jedenasta edycja konkursu, a jego zwieńczeniem była uroczysta gala wręczenia statuetek, która odbyła się 21 czerwca 2022r. Głosowanie w plebiscycie trwało pół roku, od stycznia do czerwca br., za pośrednictwem strony internetowej www.fleetderby.pl. Organizatorem gali i plebiscytu była redakcja miesięcznika „Fleet. Auto w firmie”.


Zobacz także

Gigant z Chin wkracza do Nadarzyna
Nowe urządzenia GoDEX i Newland w ofercie Koncept-L
UE opracowała „Zielony Ład”. Cel: zerowa emisja CO2
Polski przedsiębiorca jest dla organów celnych zwierzyną łowną
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Webfleet rozwija współpracę z M-B Connectivity Services
Co należy zrobić, aby branża TSL stała się bezemisyjna?
Nowe elektryki Volvo do obsługi IKEA w Zbąszynku
Pierwsze spadki stawek za fracht od 2020 roku

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów