Przejdź do artykułu
2022-06-23 | Wymiana doświadczeń

„Srebrni konsumenci” – coraz ważniejsza grupa e-nabywców

Ostatnie dwa lata, w tym czas pandemicznych obostrzeń w handlu, postawiły wielu konsumentów przed wyzwaniem, jakim jest dokonanie pierwszych w życiu, a potem kolejnych zakupów online. Tegoroczna edycja raportu Barometr E-shopper podkreśla wzrost liczby e-nabywców – seniorów.

Zakupy online z konieczności czy wygody?

Rosnąca grupa e-nabywców w wieku 55+ z reguły korzysta z handlu elektronicznego bardziej z konieczności niż z chęci. Decydując się na zakupy online, dojrzalsi konsumenci zwykle mają w tym konkretną potrzebę i cel, a przy tym wykazują wiele zachowań charakterystycznych dla osób stawiających w Internecie pierwsze kroki.

Są ostrożniejsi i podczas zakupów, i podczas dokonywania płatności. Nowinki technologiczne nie są im obce, ale pomimo tego preferują zakupy z komputera stacjonarnego lub laptopa, niż z urządzeń mobilnych. Rzadziej korzystają z mediów społecznościowych niż ich dzieci czy wnuki. Te wnioski potwierdza także najnowszy raport „Pokolenie Silvers w e-commerce” Fundacji Kobiety e-biznesu – seniorzy internauci to grupa coraz bardziej świadoma i aktywna online.

Z dostawą do domu

Nabywcy 55+ mają także swoje wyraźne preferencje co do realizacji zamówienia online. Zazwyczaj chcą otrzymać zamówiony w sieci produkt sprawnie, bezpiecznie i pod same drzwi.

Więcej informacji: https://www.dpd.com/wp-content/uploads/sites/260/2022/03/Barometr-e-shopper_2021.pdf


Zobacz także

Jak poradzić sobie z najpoważniejszym kryzysem?
GIP60 z lepszym wynikiem w maju od rynku WIG
UE opracowała „Zielony Ład”. Cel: zerowa emisja CO2
FedEx Express kontynuuje program inwestycyjny w Europie
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Nabywcy znacznie rzadziej zwracają uwagę na ceny
1 na 5 pracowników ma trudności z nauką systemów
Jak przygotować się na szczyt zakupowy?

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów