Przejdź do artykułu
2020-11-09 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Nowe magazyny na Śląsku od DL Invest

DL Invest Group jest już na ukończeniu dwóch nowych obiektów BTS na Śląsku. Firma realizuje budynek o powierzchni 10 tys. mkw w Dąbrowie Górniczej dla firmy GTX Hanex Plastic, polskiego producenta folii termoformowalnych, preform i butelek PET. Budynek składa się z części magazynowej oraz pomieszczeń biurowo-socjalnych. Drugi obiekt, także o powierzchni 10 tys. mkw, powstaje w Bielsku-Białej dla firmy InPost.

- Obie te inwestycje realizujemy w systemie BTS - zostały zaprojektowane i są budowane dokładnie według specyfikacji technicznej i potrzeb naszych najemców – mówi Wirginia Leszczyńska, COO DL Invest Group. – Jednym z ważnych zaleceń obu naszych klientów był szybki czas realizacji i wszystko wskazuje na to, że oba te obiekty ukończymy w rekordowym czasie 5 miesięcy. To duży sukces naszego działu projektowego i budowlanego, ponieważ w obu przypadkach musieliśmy przeprowadzić także skomplikowane prace związane z przygotowaniem gruntu - dodaje.

Strategia rozwoju DL Invest Group zakłada budowę ponad 280 tys. mkw nowej powierzchni na wynajem do 2024 roku. Bank ziemi firmy pod rozwój segmentu powierzchni przemysłowych i logistycznych obejmuje nieruchomości na terenie całej Polski.

- Poszukując lokalizacji pod nasze inwestycji dużą wagę przywiązujemy do tego, by obszar inwestycji dawał możliwości ekspansji. Mamy szczęście współpracować z najemcami, którzy dynamicznie się rozwijają i pojawia się konieczność rozbudowy istniejących obiektów. Takim przykładem jest firma Hutchinson, dla której w DL Invest Park Dębica budujemy kolejne 11 tys. mkw. Bez wątpienia dla najemców ważne jest także to, że nie budujemy naszych obiektów do odsprzedaży, jesteśmy właścicielem naszych inwestycji i stale dbamy o to, by były to atrakcyjne miejsca do prowadzenia biznesu – twierdzi Wirginia Leszczyńska.    

Milowym krokiem w rozwoju firmy jest nawiązanie ścisłej współpracy z DHL Supply Chain. W ramach JV DHL/DL na Śląsku, w DL Invest Park Psary powstanie 200 tys. mkw powierzchni magazynowej. Połączenie wiedzy i kompetencji światowego lidera w logistyce oraz prężnie rozwijającego się dewelopera ze Śląska zapewni polskiemu rynkowi logistycznemu produkt i rozwiązania, dzięki którym możliwe będzie podniesienie efektywności w organizacji łańcucha dostaw. Co więcej, inwestycja ta realizowana jest zgodnie z wytycznymi DHL GO GREEN, a więc stosowane do jej powstania materiały i technologie są przyjazne środowisku naturalnemu, a powstałe obiekty będą energooszczędne.

Kontakt:
Wirginia Leszczyńska,
tel. +48 503 985 805,
E-mail:
wirginia.leszczynska@dlinvest.pl


Zobacz także

Pol-Plan razem z SolarSpot stawia hale namiotowe z fotowoltaiką
Raben będzie prowadził dedykowany projekt dla Grupy Ahlers
XBS Logistics przedłuża umowę z P3
Hillwood Polska wybudował kolejny magazyn na Dolnym Śląsku
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

DL Invest i DHL wybudują wspólnie centrum logistyczne
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA