Przejdź do artykułu
2020-11-05 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Hala namiotowa z fotowoltaiką

Pol-Plan jeden z głównych producentów wieloletnich hal namiotowych na rynku europejskim we współpracy z SolarSpot zrealizował pierwszą halę namiotową z instalacją fotowoltaiczną. Instalacja o mocy 14,52 kWp składa się z 36 paneli Risen (panel o mocy 410W) i jest rozwiązaniem unikalnym na rynku.

Konstrukcja hali namiotowej o wymiarach 10x20x4,2m jest oparta na profilach aluminiowych i została dostosowana zarówno do lokalnych obciążeń śnieżnych i wiatrowych, tak jak tradycyjnie budowane obiekty, jak i do dodatkowego obciążenia panelami fotowoltaicznymi. Panele fotowoltaiczne zostały zainstalowane na specjalnej konstrukcji nad dachem z tkaniny PCV.

Izolowana hala z poszyciem ścian z płyty warstwowej została zrealizowana w kilka dni dla austriackiego klienta i będzie pełnić funkcję warsztatu samochodowego z zapleczem biurowym. Instalacja fotowoltaiczna o mocy prawie 15 kWp zapewni zasilanie urządzeń warsztatowych, ogrzewania i oświetlenia hali.

Na dynamicznie rozwijającym się rynku hal namiotowych czołowi producenci oferują wieloletnie hale namiotowe o rozpiętości do 60 m i powierzchni kilku tysięcy metrów kwadratowych, które mogą funkcjonować jako hale magazynowe i przemysłowe nie ustępując walorami użytkowymi tradycyjnie budowanym obiektom. Koszt i czas realizacji takiej inwestycji jest niezwykle atrakcyjny. W 2019 roku Pol-Plan zrealizował ponad 1500 hal namiotowych co plasuje firmę w europejskiej czołówce. Instalacje fotowoltaiczne na dachach hal namiotowych są odpowiedzią na potrzeby klientów i będą dodatkowym atutem zwiększającym atrakcyjność produktów polskiej firmy, konkurującej na europejskich rynkach z czołówką niemieckich producentów.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Raben będzie prowadził dedykowany projekt dla Grupy Ahlers
XBS Logistics przedłuża umowę z P3
Hillwood Polska wybudował kolejny magazyn na Dolnym Śląsku
Krakowski rynek magazynowy przez ostatnie pięć lat zaliczył dynamiczny wzrost
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Instalacje fotowoltaiczne SOLEOS zasilają zrównoważony rozwój DPD
Pol-plan halę namiotową z suwnicą wewnątrz
Czy fotowoltaikę warto zainstalować w firmie?
Jaka jest rentowność fotowoltaiki?
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA