Przejdź do artykułu
2023-09-28 | Magazynowe inwestycje i transakcje

cargo-partner rozbudowuje portfolio magazynów

Jako jeden z wiodących dostawców usług transportowych i logistycznych w Europie Południowo-Wschodniej, cargo-partner kładzie strategiczny nacisk na ten region. W ostatnich miesiącach firma zmodernizowała swoje obiekty magazynowe w Chorwacji, Słowenii oraz Turcji.

Rozbudowa obiektu w Zagrzebiu: z 12 900 do 17 500 m²

W związku z rosnącym zainteresowaniem klientów w Chorwacji, pod koniec sierpnia 2023 r. firma cargo-partner zakończyła rozbudowę swojego magazynu w Zagrzebiu o kolejne 4600 m². Magazyn został otwarty w czerwcu 2022 r. i znajduje się dziesięć minut od międzynarodowego lotniska w Zagrzebiu. Pojemność centrum logistycznego wzrosła z wcześniejszych 12 900 m² do 17 500 m².

Nowoczesny obiekt obejmuje obecnie 20 000 miejsc paletowych, a także antresolę o powierzchni 900 m², na której lokalny zespół zajmuje się obsługą e-fulfillment oraz świadczy usługi o wartości dodanej. Oprócz krótko- i długoterminowego magazynowania, obiekt w Zagrzebiu oferuje codzienną dystrybucję palet i paczek do krajów UE i poza UE, skład celny oraz usługi pośrednictwa celnego. Po rozbudowie magazyn zyskał 28 doków dla ciężarówek i trzy bramy wjazdowe dla ładunków ponadgabarytowych.

– W trakcie świętowania 40-lecia istnienia cargo-partner, istotne jest, aby docenić nieocenioną rolę, jaką Europa Południowo-Wschodnia odegrała w kształtowaniu sukcesu naszej firmy. Ta ekspansja jest świadectwem niezwykłej podróży, w którą wyruszyliśmy wraz z naszymi klientami i zespołami ekspertów w całym regionie – powiedział Stefan Krauter, CEO i założyciel cargo-partner.

Zoran Starcevic, dyrektor zarządzający cargo-partner w Chorwacji, stwierdził – Zwiększona pojemność w Zagrzebiu pozwoli nam na magazynowanie szerszej gamy produktów - od artykułów spożywczych po farmaceutyki, a także wielu innych towarów. Nowa przestrzeń umożliwi też szybkie reagowanie na wahania rynkowe i potrzeby klientów, a także wzmocni naszą pozycję rynkową oraz ułatwi nam dostarczenie najwyższej jakości produktów i usług.

Otto Zsivkovits, Dyrektor Regionalny SEE, dodał – Ekspansja w Zagrzebiu jest częścią strategicznego planu wzmocnienia naszej obecności w Europie Południowo-Wschodniej, ponieważ region ten ma ogromne znaczenie dla cargo-partner. Zagrzeb pełni rolę bramy łączącej Europę Wschodnią i Zachodnią. Rozbudowując naszą sieć, korzystamy z synergii między centrami logistycznymi w Chorwacji, Słowenii, Turcji, Bułgarii, Serbii oraz Bośni i Hercegowinie.

Dach generujący czystą energię w Lublanie

Chwilę wcześniej, w sierpniu, cargo-partner zainstalował system fotowoltaiczny z 1 192 panelami na dachu swojego iLogistics Center Ljubljana. System będzie produkował szacunkowo 575 MWh energii rocznie, która pokryje 34 procent zapotrzebowania cargo-partner w Słowenii. Ponadto elektrownia słoneczna pozwoli zaoszczędzić 146 ton CO₂ rocznie, co odpowiada posadzeniu 6 698 drzew. Centrum iLogistics Ljubljana zostało otwarte w 2019 r. i rozbudowane w 2022 r., zwiększając swoją całkowitą powierzchnię z 25 000 m² do 39 100 m².

02 cargo partner iLogistics Center Ljubljana photovoltaic

Nowe centrum iLogistics w Stambule

W lipcu 2023 r. cargo-partner otworzył w Stambule nowe centrum iLogistics o powierzchni magazynowej 20 000 m². Dzięki 25 000 miejsc paletowych i 17 dokom, obiekt zapewnia idealne warunki do składowania celnego, obsługi towarów ponadgabarytowych, produktów z branży high-tech, szybkiego przeładunku i dystrybucji, a także kompleksowych usług e-fulfilment, w tym punktu odbioru i zwrotu paczek. Oprócz obiektu magazynowego, w budynku znajdują się również nowoczesne powierzchnie biurowe, stanowiące nową bazę operacyjną dla centrali cargo-partner w Turcji.

Silna sieć magazynów w Europie Południowo-Wschodniej

Niezależnie od ostatnich ekspansji, cargo-partner od dawna posiada solidną sieć magazynów w Europie Południowo-Wschodniej. W Bułgarii, iLogistics Center Sofia oferuje 22 000 miejsc paletowych na powierzchni 16 700 m². W Serbii, posiada strategicznie zlokalizowany magazyn w pobliżu lotniska w Belgradzie o powierzchni 8 000 m². W Bośni i Hercegowinie, cargo-partner prowadzi magazyn o powierzchni 1 000 m², do którego firma niedawno dodała oddzielny obszar o powierzchni 300 m² do tymczasowego składowania celnego.


Zobacz także

Lepsza izolacja hali namiotowej z Pol-Plan
Konferencja „Green Industry Summit” już 18 X 2023!
Niemiecki operator skraca czas transportu drobnicowego
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów