Przejdź do artykułu
2020-11-03 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Raben rozpoczyna działalność w Legnicy

W listopadzie 2020 roku oddział Raben Logistics Polska planuje uruchomienie nowej lokalizacji w Legnicy. W wynajmowanym w Parku Panattoni Legnica obiekcie o powierzchni 11 000 m kw., prowadzony będzie dedykowany projekt logistyki kontraktowej dla Grupy Ahlers AG.

Nowy projekt to połączenie obecnych operacji prowadzonych dla klienta z aktywnościami magazynowymi przeniesionymi z Niemiec. To jeden z przykładów nie tylko znaczenia Polski jako centralnego HUB’u i zaplecza logistycznego Europy, ale także sposobu na optymalizacje kosztów łańcucha dostaw.

„AHLERS jest naszym klientem od 2017 roku. Wówczas rozpoczęliśmy prowadzenie obsługi logistycznej w Gniewomierzu na powierzchni 2000 m kw. Cieszymy się, że zdobyte przez minione lata zaufanie zaprocentowało możliwością rozszerzenia naszej współpracy. Jestem przekonany, że międzynarodowy charakter oddziału Raben Logistics Polska w Gniewomierzu oraz synergie wynikające w wykorzystaniu silnej sieci, nie tylko w Europie, ale również w Polsce pozwolą na kontynuowanie rozwoju, który wspólnie z klientem realizujemy” – komentuje Andrzej Bielecki – Dyrektor Regionu, Raben Logistics Polska.

Grupa Ahlers to marki takie jak Pierre Cardin, Baldessarini, Otto Kern, Pioneer czy odzież robocza Pionier Workwear. Już wkrótce obsługa logistyczna tych brandów odbywać się będzie w Legnicy. To z magazynu Raben Logistics Polska do odbiorców w Polsce i w wielu krajach Europy wysyłanych będzie kilka milionów sztuk odzieży rocznie.

„Zdecydowaliśmy się rozszerzyć obecne partnerstwo ze względu na profesjonalizm kooperacji, która sięga 2017 roku. Nasza współpraca opiera się, od samego początku rozmów, o otwartą wymianę zdań celem osiągnięcia najlepszych możliwych rozwiązań. Dodatkowo geograficzne położenie Legnicy (blisko granicy naszego największego rynku), spełnienie strategicznej funkcji międzynarodowego HUBu w tym oddziale Raben oraz opracowane przez ostatnie lata rozwiązania techniczne w zakresie transportu przesyłek kurierskich są kolejnymi argumentami do rozwoju naszego zaangażowania w Polsce na następne lata” - dodaje Holger Berg, Managing Director Ahlers Poland.

Warto przypomnieć, że legnicki oddział pełni także ważną funkcję w sieci transportowej Grupy Raben, m.in. jako istotny punkt konsolidacji przesyłek w transporcie między Polską a Niemcami. To stąd codziennie w kierunku zachodniej granicy wyjeżdżają towary w ramach 39 połączeń, z czego aż 36 to trasy bezpośrednie do oddziałów Grupy Raben rozsianych po całych Niemczech. Najnowsze bezpośrednie połączenie do Kempten uruchomione zostało w połowie września i nie jest to ostatnie słowo oddziału. Dynamiczny rozwój połączeń ma swoje przełożenie w liczbach. Miesięcznie z Legnicy do samych Niemiec wyjeżdża 14.000 przesyłek, które ważą łącznie ok. 8 mln kg.


Zobacz także

XBS Logistics przedłuża umowę z P3
Hillwood Polska wybudował kolejny magazyn na Dolnym Śląsku
Krakowski rynek magazynowy przez ostatnie pięć lat zaliczył dynamiczny wzrost
Colquimica Adhesives przedłuża umowę najmu i wynajmuje dodatkową powierzchnię
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Panattoni planuje budowę na warszawskim Annopolu
Panattoni buduje magazyn na Śląsku o pow. 67 tys. m kw.
W Nadarzynie powstanie kolejny park logistyczny
Kolejny terminal DB Schenker pod Rzeszowem
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA