2020-10-28 | Magazynowe inwestycje i transakcje

SEGRO Komorniki rośnie wraz z klientami

Colquimica Adhesives, światowy producent przemysłowych substancji klejących, przedłużyła umowę najmu powierzchni magazynowej liczącej 7 300 m kw. zlokalizowanej na terenie SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki. Przedsiębiorstwo zdecydowało się również na wynajem dodatkowej powierzchni w nowo powstałym obiekcie magazynowym, tym samym zwiększając swoją działalność w parku do ponad 11 000 m kw.

Firma Colquimica Adhesives jest obecna w SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki od siedmiu lat. Ze względu na dynamiczny rozwój oraz zwiększenie mocy produkcyjnych, spółka zdecydowała się nie tylko na przedłużenie obecności w dotychczas wynajmowanej nieruchomości magazynowej, ale także na wynajem 3 800 m kw. powierzchni usytuowanej w nowym budynku, który powstał dzięki pozyskaniu przez SEGRO nowego gruntu i rozbudowie poznańskiego parku logistycznego. W obiektach dedykowanych Colquimica Adhesives zastosowano zindywidualizowane rozwiązania techniczne zgodne ze specyfiką branży klienta. Jednym z nich jest zaprojektowanie części magazynowej z uwzględnieniem wyższych standardów odporności ogniowej – 20 000 MJ/m kw.

„Decyzja o przedłużeniu umowy najmu powierzchni magazynowej i produkcyjnej na terenie SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki oraz o poszerzeniu działalności w nowym budynku, była podyktowana świetnymi relacjami z deweloperem oraz jego szybką reakcją na nasze potrzeby, wynikające z dynamicznego rozwoju. Od początku swojej obecności w Polsce firma notuje wzrost przychodów dzięki inwestycji w nowe moce produkcyjne, zwiększanie efektywności produkcji oraz w rozwój nowoczesnych produktów. Wspólnie z SEGRO w bardzo krótkim czasie znaleźliśmy rozwiązanie, które w pełni nas satysfakcjonuje i pozwala skupić się na tym, na czym znamy się najlepiej” – podkreśla João Pedro Koehler, Prezes Zarządu Colquimica.

Colquimica Adhesives jest jednym z wiodących producentów i dystrybutorów klejów termotopliwych na rynkach Europejskim, Bliskiego Wschodu oraz Afryki (EMEA) i od niedawna na rynku amerykańskim. W czterech fabrykach (w Portugalii, w Polsce oraz w Stanach Zjednoczonych) co roku produkowanych jest 65 tysięcy ton wysokiej jakości klejów, dostarczanych do 50 krajów na całym świecie.

„Cieszymy się, że nasz wieloletni klient, firma Colquimica Adhesives, zdecydował się na przedłużenie umowy najmu i ekspansję na terenie SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki. Jesteśmy przekonani, że zarówno dotychczasowo wynajmowany, jak i nowy obiekt spełnią oczekiwania przedsiębiorstwa, przyczyniając się do dalszego rozwoju jego działalności biznesowej” – mówi Waldemar Witczak, Dyrektor Regionalny SEGRO.

SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki położony jest w bliskiej odległości od Poznania (10 km). Obiekty są usytuowane w okolicy węzła komunikacyjnego Komorniki – przy przecięciu autostrady A2 Moskwa-Berlin oraz drogi S5 z Poznania do Wrocławia.Gwarantuje to doskonałe połączenie z innymi regionami Polski oraz dostęp do wykwalifikowanych pracowników.


Zobacz także

Quick Turtle dopełniło listę najemców w CL Kraków II
Kolejne inwestycje magazynowe na trójmiejskim rynku
Hillwood Polska podpisał umowę kredytową z Bankiem Pekao S.A
Pneuhage Serwis Opon Sp. z o.o. dołączył do grona najemców MLP Poznań
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Nowa odsłona bestsellera Volkswagena zjeżdża z taśm w Poznaniu
Innowacyjne, podziemne centrum logistyczne od SEGRO w samym centrum Paryża
Łazienkaplus.pl wynajmuje dodatkowe 4 000 mkw.
Logistyka dla telekomunikacji prosto z SEGRO Logistics Park Warsaw
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA