2019-09-09 | Magazynowe inwestycje i transakcje

K+N z nowym hubem logistycznym w Luksemburgu

Kuehne + Nagel zorganizowało wydarzenie w miejscu budowy nowego centrum logistycznego w Luksemburgu, które uczciło prawie dziesięcioletnią współpracę Kuehne + Nagel i firmy On AG. Obecni na wydarzeniu zapowiedzieli również przedłużenie umowy o kolejne 10 lat.

Nowe centrum logistyczne ma zostać otwarte w drugiej połowie 2020 r. i będzie pełnić rolę europejskiego centrum dystrybucji dla sektora e-commerce. Nowe centrum odegra ważną rolę w międzynarodowej ekspansji szwajcarskiej firmy On AG, specjalizującej się w produkcji butów do biegania.

„W związku z rosnącym popytem na usługi e-handlu dla dynamicznie rozwijających się firm, takich jak On, Kuehne + Nagel rozszerza możliwości w zakresie europejskiej logistyki zintegrowanej. Implementacja innowacyjnych rozwiązań cyfrowych Kuehne + Nagel ma istotne znaczenie dla rosnącego popytu na usługi e-commerce” - mówi Tobias Jerschke, dyrektor zarządzający Kuehne + Nagel w Luksemburgu.

Marc Maurer, dyrektor operacyjny On AG, dodaje: „firma On z każdym dniem zyskuje na popularności, zwiększając grupę sympatyków swoich produktów na całym świecie. Możliwości i wydajność łańcucha dostaw są kluczowe dla sukcesu firmy. Nowe centrum logistyczne Kuehne + Nagel w Luksemburgu wychodzi naprzeciw rosnącemu popytowi na tego typu usługi w Europie. Dzięki tej współpracy, będziemy mogli w dalszym ciągu dostarczać sprawdzone produkty klientom i prowadzić wydajne działania z naszymi partnerami”.

Obiekt ten jest zlokalizowany w pobliżu luksemburskiego lotniska i głównych autostrad. Umożliwia to szybki dostęp do wszystkich europejskich punktów docelowych. Przestrzeń magazynowa będzie wyposażona w dwadzieścia stanowisk załadunkowych i wyniesie 20 000 m². Projekt zakłada możliwość rozszerzenia przestrzeni do 30 000 m². Zaawansowana trzypoziomowa przestrzeń zwiększy wydajność w komplementacji, pakowaniu i sortowaniu obuwia.

Po zakończeniu budowy, Kuehne + Nagel wykorzysta nowe centrum logistyczne, aby zaoferować obsługę i sprawdzoną wiedzę większej liczbie klientów
z zakresu e-handlu. W tym sektorze, firma rozwija swoje możliwości głównie dla logistyki towarów konsumpcyjnych, przemysłowych i części zamiennych.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ

 


Zobacz także

Dachser otwiera dziewiąty magazyn w naszym kraju
Producent eko opakowań zawitał do Łodzi
Colliers podsumowuje I półrocze 2019 roku ba rynku magazynowym
Geis PL w nowej lokalizacji Grodzisk Mazowiecki
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Od 2020 roku wchodzi w życie nowa strategia Kuehne + Nagel
K+N i Air France łączą siły w sektorze lotniczym
K+N pierwszy raz wykorzystuje technologię blockchain
K+N wzmacnia pozycję w logistyce produktów świeżych
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA