2019-08-23 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Geis wprowadza się do Grodziska

Grupa Geis intensywnie rozwija swoją działalność w zakresie kompleksowych usług logistycznych na polskim rynku. Obecnie wszystkimi zamówieniami w Polsce zajmuje się około 500 specjalistów w 25 oddziałach i wyspecjalizowanych działach logistycznych. Systematyczna rozbudowa portfolio klientów skłoniła firmę do poszukiwania większej lokalizacji z nowoczesnym zapleczem magazynowym.

Obecnie modernizuje i przenosi terminale dystrybucyjne w Bydgoszczy i Szczecinie, a w czwartym kwartale br. rozpoczyna działalność terminalu Cross-Dock w dystrybucyjnym parku w Grodzisku Mazowieckim niedaleko Warszawy.

"Distribution Park Grodzisk Mazowiecki spełnia nasze wymagania nie tylko pod kątem standardów powierzchni magazynowej, ale również ze względu na odpowiednie wyposażenie biura dla naszych pracowników z działów administracyjnych. Cieszymy się z odpowiedniej lokalizacji, która zagwarantuje nam doskonałe warunki do dalszej ekspansji rynkowej. Uruchomienie nowego oddziału pozwoli na zwiększenie obsługiwanych zamówień w rejonie Warszawy nawet o 50%" - mówi Adam Kwiatkowski Dyrektor Zarządzający Grupy Geis w Polsce.

W ramach podpisanej umowy najemca będzie korzystać z 4053 m. kw. powierzchni magazynowej oraz 912 m. kw. powierzchni biurowo-socjalnej. Do dyspozycji Grupy Geis będzie dostępnych aż 41 doków załadunkowych, oraz optymalny magazyn typu Cross-Dock.

"Cieszy mnie fakt, ze firma Geis obdarzyła nas zaufaniem przy poszukiwaniu powierzchni pod warszawski oddział firmy. Jestem przekonany, że wynajęty obiekt zapewni doskonale warunki dla dystrybucji produktów dzięki 41 dokom załadunkowym, a nowe biuro dostosowane do oczekiwań najemcy stanowić będzie reprezentatywną oraz funkcjonalną przestrzeń dla pracowników oraz gości grupy Geis" - komentuje Tomasz Gnich, Starszy Konsultant z Działu Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych BNP Paribas Real Estate Poland.

Distribution Park Grodzisk zlokalizowany jest w pobliżu autostrady A2, łączącej Warszawę z Berlinem. Kompleks tworzą 2 budynki magazynowo-biurowe o całkowitej powierzchni 29 112 m kw. W skład parku wchodzi platforma typu Cross-Dock, oraz standardowe magazyny o wysokości 10,5m. Hines Polska pełni funkcję zarządcy aktywów oraz zarządcy nieruchomości.

"Z radością witamy w gronie naszych najemców nowy podmiot, który tak prężnie rozwija się w sektorze TSL. Firma Geis oprócz magazynu wynajęła znaczący komponent biurowy. Niewątpliwie lokalizacja Parku i bliskość zróżnicowanych środków komunikacji miejskiej, daje Najemcy większe szanse na pozyskanie odpowiednich zasobów ludzkich, w dobie rynkowych problemów z dostępnością pracowników" – dodaje Katarzyna Żbikowska, Leasing Manager, Hines Polska.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Pierwszy dynamiczny omnichannel wkracza do kompleksu
Rynek magazynowy w Polsce urósł o 100% w ciągu pięciu lat
Magazyn Dachser powstanie w północnych Niemczech
40 000 m kw. Panattoni Park Bydgoszcz II
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Systemy IT w transporcie i logistyce jako integralna część biznesu w Geis
Kreatywne potrzeby klientów i możliwości operatorów logistycznych
Geis preferuje długoterminową współpracę zgodną ze strategią win-win
Geis dostarcza towary dla Pepco
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA