2019-09-06 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Dachser otworzył oddział w Rzeszowie

Dachser uruchomił z początkiem września br. nowy oddział w Rzeszowie. Podkarpacki obiekt to dziewiąta lokalizacja Dachser w Polsce. Oprócz transportu drogowego i magazynowania, rzeszowski oddział będzie też obsługiwał fracht międzykontynentalny, zwłaszcza przesyłki lotnicze.
„Południowo-wschodnia Polska to rejon, gdzie wiele firm prężnie rozwija sprzedaż zagraniczną. Liczba obsługiwanych przez nas przesyłek drobnicowych z tej części kraju na przestrzeni ostatnich lat systematycznie rosła. Widzimy tu znaczny potencjał biznesowy, a inwestycja w nowy oddział oznacza dla naszych klientów lepszy dostęp do rozbudowanej sieci transportowej Dachser i, w konsekwencji, unijnych rynków zbytu” – komentuje dr inż. Grzegorz Lichocik, Prezes Dachser w Polsce.

Nowy oddział operatora znajduje się na terenie centrum logistycznego tuż przy porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka oraz w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A4. Na całkowity metraż - blisko 3 tysiące mkw. - składa się magazyn logistyki kontraktowej o powierzchni 2100 mkw., terminal przeładunkowy wyposażony w dziewięć bram oraz część biurowo-socjalna. Oddział, podobnie jak wszystkie obiekty Dachser w Polsce, jest przygotowany do obsługi przesyłek chemicznych, w tym materiałów niebezpiecznych, tzw. ADR.

„Z Rzeszowa obsługujemy operacje logistyczne na obszarze województwa podkarpackiego, we wschodniej części województwa małopolskiego oraz części województwa świętokrzyskiego. Nasi klienci to firmy m.in. z branży meblowej, szeroko pojętej branży DIY, czy telekomunikacyjnej” – wyjaśnia Szymon Charachajczuk, regionalny kierownik sprzedaży z Dachser Rzeszów.


Zobacz także

Producent eko opakowań zawitał do Łodzi
Colliers podsumowuje I półrocze 2019 roku ba rynku magazynowym
Geis PL w nowej lokalizacji Grodzisk Mazowiecki
Pierwszy dynamiczny omnichannel wkracza do kompleksu
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Szkło dla Big Bena odbędzie podróż z Niemiec do Londynu
Dachser coraz mocniej rozwija się w Ameryce Południowej
Branża DIY z lepszymi wynikami niż się spodziewano
Dachser buduje terminal w fińskiej Keravie
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA