2018-11-09 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Transakcja na tuzin

Ebrex wynajął 12 000 mkw. powierzchni magazynowo - biurowej w miejscowości Örebro w Szwecji. Dedykowany pod potrzeby najemcy obiekt BTS buduje firma Logistic Contractor. AXI IMMO kompleksowo wsparło klienta w procesie najmu.
Firma Ebrex jest międzynarodowym operatorem logistycznym świadczącym kompleksowy zakres usług transportowych, spedycyjnych, logistycznych oraz zajmuje się produkcją innowacyjnych opakowań przeznaczonych dla przemysłu. Firma ma swoje oddziały w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Hiszpanii, Turcji, Rosji, Szwecji i Polsce. Ebrex specjalizuje się w obsłudze firm z branży motoryzacyjnej.

W ramach wygranego przetargu na świadczenie usług logistycznych dla jednego z największych międzynarodowych producentów z branży motoryzacyjnej i potrzebie sprawnej obsługi klienta, firma Ebrex uruchomi centrum dystrybucyjne w Szwecji. Nowy magazyn powstanie w mieście Örebro. Ebrex będzie dysponował w nowym obiekcie powierzchnią 12 000 mkw., z czego 300 mkw. będzie zajmowała część biurowo – socjalna. Ebrex w transakcji wspierała firma AXI IMMO, z którą operator logistyczny współpracuje od wielu lat.

„Dla naszego klienta kluczowym aspektem zdefiniowanym już na poziomie przetargu, warunkującym sprawny proces realizacji łańcucha dostaw była lokalizacja centrum dystrybucyjnego. Wybrana została miejscowość Örebro, ponieważ to jeden z największych punktów logistycznych w Szwecji oraz strategiczne centrum dystrybucyjne na Skandynawię. Nowy magazyn oprócz strategicznej lokalizacji, jest budowany z myślą o indywidualnych potrzebach i specyfice obsługi klienta z branży motoryzacyjnej ” – komentuje Tomasz Łysiak, Dyrektor Operacyjny w Ebrex.

„Z firmą Ebrex współpracujemy od dawna i cieszymy się, że mogliśmy doradzać klientowi w tej międzynarodowej transakcji” – komentuje Wojciech Waryś, Partner Industrial & Logistic w AXI IMMO.

„Najemca zdecydował się na lokalizację obiektu w ważnej dla szwedzkiej logistyki lokalizacji. Projekt BTS będzie położony zaledwie 3,5 km od tras europejskich E18 i E20, a także w pobliżu terminala kolejowego i lotniska, zapewniając klientowi efektywną sieć dystrybucji w skali kraju, ale również w ramach łańcucha dostaw w Europie” – dodaje Renata Osiecka, Partner Zarządzająca w AXI IMMO.

Logistic Contractor - specjalizuje się w projektowaniu i budowaniu obiektów logistycznych. Firma tworzy indywidualnie rozwiązania logistyczne dopasowane do potrzeb danego klienta. Logistic Contractor działa w całej Szwecji oraz posiada filie w Norwegii i Danii. Firma jest częścią Wästbygg Gruppen AB, jednej z największych firm budowlanych i deweloperskich w Szwecji, posiadającą dogłębną wiedzę w zakresie tworzenia miejsc do pracy, życia i rozrywki. Firma Wästbygg została założona w 1981 roku i obecnie ma biura w Göteborgu, Sztokholmie, Malmö, Jönköping, Borås i Varberg.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Czy hale namiotowe wyprą z rynku tradycyjne magazyny?
P3 Poznań niemal podwoi swoja powierzchnię
7R rozpoczyna współpracę z Kajima Poland
Inwestycje w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Rynek magazynowy odporny na COVID-19 w I połowie 2020 r.
Polska Centralna potencjalnym domem dla pierwszego polskiego toru wyścigowego?
Rossmann otwiera regionalny hub dystrybucyjny w Jankach
FARO Tekstylia przenosi się do nowego magazynu i biura
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA