2018-10-25 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Kolejny magazyn pod Wrocławiem

7R, ogólnopolski deweloper specjalizujący się w dostarczaniu powierzchni magazynowych i logistycznych na wynajem, powierzył realizację inwestycji 7R Park Wrocław firmie Kajima Poland.

7R Park Wrocław to jeden z najnowszych projektów dewelopera położony w Biskupicach Podgórnych pod Wrocławiem. W ramach inwestycji powstanie obiekt magazynowy klasy A o powierzchni 23 000 mkw. Jego budowę wraz z wykonaniem całej infrastruktury towarzyszącej deweloper zdecydował się zlecić firmie Kajima Poland. To pierwszy projekt, przy którym firmy mają okazję współpracować.

„Pozytywny wynik prekwalifikacji, którą zwykle przeprowadzamy przed dopuszczeniem generalnego wykonawcy do przetargu, duże doświadczenie w realizacji obiektów magazynowych i przemysłowych oraz korzystna oferta złożona w postępowaniu przetargowym zadecydowały o wyborze firmy Kajima Poland na generalnego wykonawcę naszego kolejnego projektu. Liczę, że będzie to dobry początek długiej i owocnej współpracy między naszymi firmami” - mówi Ryszard Gretkowski, wiceprezes 7R SA.

Wywodząca się z Japonii Kajima Poland jest obecna na polskim rynku od 2001 roku i zatrudnia ponad stu pięćdziesięciu pracowników w oddziałach we Wrocławiu i w Warszawie. Specjalizuje się w projektach kubaturowych, w tym logistyczno – magazynowych, produkcyjnych oraz przemysłowych.

„Rozpoczęcie współpracy z 7R SA przy budowie inwestycji 7R Park Wrocław potwierdza i umacnia pozycję Kajima Poland jako generalnego wykonawcy na polskim rynku. Cieszymy się, że kolejna firma zauważyła i doceniła nasze kilkunastoletnie doświadczenie. Mamy nadzieję, że nasza kadra menadżerów i inżynierów specjalizujących się w tego typu przedsięwzięciach, zyska zaufanie nowego klienta. Wierzę mocno,  że obecna realizacja jest wstępem do stałej współpracy z 7R SA”– mówi Maciej Runkiewicz, wiceprezes Kajima Poland.

Prace nad wrocławskim obiektem będą przebiegały etapowo. W pierwszym, już rozpoczętym etapie, powstanie około 10 000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej. Jego zakończenie zaplanowane jest na luty 2019 r.

„W obiekcie zaplanowaliśmy dodatkowo udogodnienia dla najemców takie jak energooszczędne oświetlenie LED, dodatkowe doświetlenie stref przydokowych czy zwiększoną odporność ogniową budynku, która wyniesie ponad 4 000 MJ/mkw.” - wymienia Waldemar Paszko, Project Management Director 7R SA.

Kolejny etap budowy rozpocznie się po uzyskaniu wszystkich niezbędnych pozwoleń i również będzie go realizować firma Kajima Poland.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Inwestycje w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej
LPP podpisało umowę na budowę magazynu w Rumunii
Nowy cross-dock dla JAS-FBG w SEGRO Business Park Łódź
DHL otworzył w Gdańsku nowoczesny terminal kurierski
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Magazyny Small Business Units (SBU) i logistyka miejska pokazują nowe oblicze łańcucha dostaw
Ruszyła budowa parku magazynowego 7R Park Rzeszów
W Krakowie powstanie Centrum Technicznego dla BWI Group
Pierwszy magazyn 7R Logistic na terenie Łodzi
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA