Przejdź do artykułu
2022-05-19 | Głos z rynku

Rekordowe obroty cargo-partner w 2021 roku

Podczas wymagającego okresu na rynku w 2021 roku, firma cargo-partner odnotowała pokaźny wzrost obrotów, oraz świetne wyniki w wielu innych obszarach swojej działalności. Tendencja wzrostowa znajduje również odzwierciedlenie w rozbudowie globalnej sieci oddziałów i zwiększeniu pojemności magazynów.

Stabilność i elastyczność w trudnych czasach – te maksymy okazały się być receptą na sukces cargo-partner. Po przekroczeniu po raz pierwszy miliarda euro obrotów w 2020 roku, międzynarodowy dostawca usług transportowych i logistycznych odnotował w ubiegłym roku dalszy ich wzrost. W porównaniu do roku poprzedniego obroty firmy wzrosły o 72% i osiągnęły ponad 1,8 mld euro.

Innowacyjne rozwiązania i rozbudowa sieci

CEO cargo-partner Pan Stefan Krauter jest zadowolony z pozytywnego wyniku – Wcześnie zorientowaliśmy się, co będzie miało znaczenie w przypadku kryzysu Covid i szybko zareagowaliśmy, dostosowując nasze wewnętrzne procesy oraz zakres usług. Jeszcze bardziej wzmocniliśmy naszą pozycję w Europie Środkowej, Wschodniej oraz w Azji, a także zdobyliśmy nowe, strategicznie ważne rynki, otwierając biura w Wielkiej Brytanii, Grecji, Macedonii Północnej, Australii, a ostatnio w Indonezji. Pojawiamy się tam, gdzie nasi klienci nas potrzebują, koncentrując się na zrównoważonym rozwoju firmy i długoterminowych relacjach z klientami.

W transporcie kolejowym FCL cargo-partner obsłużył w ubiegłym roku 15 000 TEU – to prawie 40% więcej niż w 2020 roku, natomiast masa przewiezionych ładunków w transporcie kolejowym LCL wzrosła z 66 000 do 110 000 m³. Pomimo zawieszonego Nowego Jedwabnego Szlaku z powodu konfliktu na Ukrainie, cargo-partner oferuje alternatywę w postaci usługi Adria Express Service między Azją a portem Koper w Słowenii, a także spersonalizowanych rozwiązań czarterowych. Pomimo napiętej sytuacji na rynku, przesyłki frachtu morskiego również osiągnęły rekordowy poziom 318 000 TEU w 2021 r.

Boom w transporcie lotniczym, wzrost w transporcie drogowym oraz logistyce magazynowej

Operator logistyczny odnotował wysoki wzrost we wszystkich obszarach pod względem wolumenu, ale największym motorem sprzedaży były historycznie wysokie wyniki w transporcie. Największy wzrost zaobserwowano w transporcie lotniczym, gdzie masa przetransportowanych towarów wzrosła z ponad 180 000 t do prawie 240 000 t w 2021 roku. Ten wzrost o ponad 32% można przypisać głównie szerokiej gamie rozwiązań czarterowych i awaryjnych firmy, które od jakiegoś czasu cieszą się rosnącym zapotrzebowaniem klientów.

Rozszerzona oferta usług w segmencie transportu drogowego i magazynowania w cargo-partner przyczyniła się do wzrostu obrotów o 19,3% w 2021 roku. Powierzchnia magazynowa w całej grupie cargo-partner wzrosła z 260 000 m² do ponad 280 000 m², m.in. poprzez zainwestowanie w nowe powierzchnie magazynowe np. w Niemczech , Chorwacji, Słowenii, Chinach i Tajlandii. Oczywiście wzrost ten znajduje również odzwierciedlenie w liczbie pracowników: cargo-partner zatrudnił w 2021 r. ponad 500 nowych pracowników, a obecnie zatrudnia 3900 osób w 40 krajach.

cargo partner Figures2021 Sea Cargo Copyright Esther Horvath

Rekordowe wyniki oraz nowe certyfikaty w cargo-partner w Polsce

cargo-partner z powodzeniem działa w Polsce od prawie 25 lat i obecnie zatrudnia ponad 300 specjalistów ds. transportu i logistyki w swoich oddziałach w Brwinowie, Krakowie, Gdyni, Katowicach, Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu i Żorach. Mimo pandemii obroty firmy w 2021 r. osiągnęły rekordowy wynik 125,7 mln euro. To ponad 86% więcej niż w roku 2020. Wynik ten spowodowany był wzrostem liczby wysyłek, ich kubatury oraz stawek w transporcie.

cargo-partner w Polsce podejmuje też ważne kroki w zakresie zapewnienia jakości oferowanych usług oraz budowania zaufania wśród obecnych i potencjalnych klientów oraz partnerów. Nowo uzyskany certyfikat ISO 9001:2015 potwierdził ich kompetencje. Firma z powodzeniem uzyskała certyfikat IFS dla transportu drogowego, morskiego, lotniczego i kolejowego, który potwierdza fachową wiedzę i jakość procesów podczas transportu żywności. Oprócz IFS, cargo-partner w Polsce uzyskał również certyfikat GDP na krajowy i międzynarodowy przewóz towarów farmaceutycznych.


Zobacz także

Skorzystaj z korzyści konta firmowego PKO
IVECO poprowadzi otwarcie wyścigu Giro d’Italia
3DEXPERIENCE pomaga doskonalić prototypy pojazdów
Prodcedura 42 - czarna owca wśród procedur celnych
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Konsolidacja towarów w transporcie i magazynie
Webfleet Video wyróżnione przez magazyn „Fleet. Auto w firmie”
DPD podkreśla wzrost liczby e-nabywców – seniorów
Jak dzięki blockchain zwiększyć możliwości śledzenia w łańcuchach dostaw?

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów