2020-09-21 | Głos z rynku

Firma z Polski użyje platformy 3DEXPERIENCE do projektowania jachtów

Firma Dassault Systèmes poinformowała, że startup Elite Shipyard, należący do fińskiej marki Saxdor Yachts, projektuje łodzie motorowe przy użyciu aplikacji ENOVIA i CATIA bazujących na platformie 3DEXPERIENCE w chmurze.

Elite Shipyard powstał w 2019 roku w Ełku. Liczący ponad 20 osób zespół projektuje i buduje sześciometrowe jednostki Saxdor 200, oferujące połączenie wygody i łatwości użytkowania skutera wodnego z bezpieczeństwem i komfortem łodzi kompaktowej.

Z uwagi na fakt, że prace projektowe odbywają się w rozproszonym środowisku międzynarodowym, firma Elite Shipyard potrzebowała rozwiązania umożliwiającego płynną współpracę w czasie rzeczywistym. Dodatkowe wymagania dotyczyły skrócenia czasu wprowadzania produktów na rynek w przypadku nowych projektów oraz szybkiego wdrożenia funkcjonalnego środowiska roboczego CAD.

Platforma 3DEXPERIENCE w chmurze nie tylko usprawniła komunikację i współpracę między zespołami z Polski i Słowenii, ale także zapewniła ciągły przepływ informacji między zespołami inżynierów i projektantów. Rozwiązanie oparte na chmurze obliczeniowej pozwoliło startupowi Elite Shipyard uniknąć dużych inwestycji, które są zwykle wyzwaniem dla nowych firm.

Aplikacje CATIA i ENOVIA bazujące na platformie 3DEXPERIENCE pozwalają Elite Shipyard projektować wyjątkowe i innowacyjne łodzie dostosowane do potrzeb oraz oczekiwań klientów z szerokimi możliwościami personalizacji. Aplikacje te pozwalają projektantom Elite Shipyard nie tylko tworzyć gustowne kształty i powierzchnie, ale także generować wysokiej jakości, realistyczne obrazy.

Za wdrożenie platformy 3DEXPERIENCE w chmurze, wstępne wsparcie, szkolenia i pomoc techniczną odpowiadała firma IBS POLAND Sp. z o.o., polski partner Dassault Systèmes.


Zobacz także

Czy fotowoltaikę warto zainstalować w firmie?
Giełdy transportowe odnotowują wyraźne ożywienie w ofertach ładunków
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Ericsson kontynuuje wieloletnią współpracę z Dassault Systèmes
Dassault Systèmes dołącza do Global Enabling Sustainability Initiative
GEA wykorzystuje technologię symulacji do ponownego otwarcia stołówki
Planowanie w czasie niestabilnych łańcuchów dostaw
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA