Przejdź do artykułu
2022-12-02 | W magazynie

Szybkość, efektywność, komfort

Zadaniem prezentowanych rozwiązań jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa podczas przeładunku. To zadanie najważniejsze, ale nie jedyne. Równie ważne jest usprawnienie przeładunku – szybkość, efektywność i komfort pracy. W ofercie Novofermu znajdują się m.in. sprawdzone i przetestowane produkty oraz systemy przeładunkowe.

Kliny Calematic – zautomatyzowane bezpieczeństwo

To system pneumatycznych klinów montowanych w płycie jezdnej umożliwiający bezpieczne i proste dokowanie samochodu. System Calematic blokuje koła samochodu, co zapobiega jego przedwczesnemu odjazdowi z rampy. Sprawdza się, gdy brakuje komunikacji pomiędzy osobą ładującą towar a kierowcą. Chroni przed zagrożeniem odsuwania się samochodu spowodowanym przez najeżdżanie wózka widłowego na podłogę naczepy. Rozwiązanie to eliminuje ryzyko upadku wózka z rampy i jest bezobsługowe – włącza się automatycznie, nie wymaga także odśnieżania.

Novoferm Calematic

Naprowadzanie NovoEASY – chroni budynek i pojazd

Ten elektroniczny system naprowadzania (z sensorami i sygnalizacją świetlną) wspomaga bezpieczeństwo pracy kierowców pojazdów ciężarowych i operatorów wózków widłowych. Zapewnia zatrzymanie się ciężarówki przed odbojnikiem. Czujniki, które są chronione wewnątrz żółtego odbojnika najazdowego NYTREX®, mierzą odległość pomiędzy ciężarówką a rampą załadowczą i powiadamiają o niej kierowcę za pomocą sygnalizacji świetlnej (światła czerwone – pomarańczowe – zielone). Dzięki tej funkcji system NovoEASY może zapobiegać uszkodzeniu budynku, pojazdu, a nawet samego odbojnika najazdowego.

Sygnalizacja świetlna – zewnętrzna i wewnętrzna

Sygnalizacja świetlna daje sygnał kierowcy, że może podjechać do doku przeładunkowego lub może go bezpiecznie opuścić. Dla operatora w magazynie jest to sygnał do rozpoczęcia bezpiecznego przeładunku (sygnalizacja zewnętrzna/wewnętrzna). Sygnalizacja daje pewność, że mostek przeładunkowy jest zasilany napięciem głównym, co oznacza, że mostek „pływa” na skrzyni ładunkowej, nie tworząc progu (przeszkody dla wózka widłowego). To ważne, ponieważ ewentualny brak zasilania w mostku przeładunkowym spowodowałby jego unieruchomienie i niebezpieczeństwo uszkodzenia towaru, wózka widłowego i zablokowanego mostka przeładunkowego. Sygnalizacja świetlna może współpracować z kilkoma czujnikami, takimi jak: czujnik w klinie pod koło (sygnalizacja czerwony – zielony), czujnik obecności samochodu (czerwony – zielony), czujnik odległości samochodu od odbojników (zielony – żółty – czerwony).

Powłoka NC Silence Plus – ochrona rampy

Rozwiązanie w postaci płyt przytwierdzanych do platformy oraz do klapy rampy. Chroni ją przed uszkodzeniami mechanicznymi i zabrudzeniami, np. olejami czy solą drogową, tworząc powierzchnię antypoślizgową, która podwyższa bezpieczeństwo przeładunku. Zmniejsza też o 85% hałas (będący efektem poruszania się wózków po platformie wykonanej z blachy łezkowej). 

Novoferm NC Silence Plus

Sterowanie SuperVision SLOD 5 – bezpieczeństwo pracy operatora

Posiada funkcję SLOD dla ramp z językiem wysuwnym, dzięki której operator może otwierać tylne drzwi ciężarówki bez ryzyka upadku z platformy przeładunkowej. Jest to rozwiązanie proste i skuteczne, ze zminimalizowaną ilością naciśnięć przycisków na sterowaniu. Przedstawione rozwiązania Novoferm usprawniają przeładunek i wspomagają bezpieczeństwo pracy. W swoim portfolio firma posiada całą gamę rozmiarów wytrzymałych mechanicznie odbojów rampowych NYTREX® oraz kliny z czujnikiem podkładane pod koło pojazdu ciężarowego.

Novoferm Nytrex


Zobacz także

Firmy Ceramika Paradyż i Zeppelin Polska nawiązały stabilną współpracę
Wózki widłowe EKS 412s w wynajmie długoterminowym
Cyfrowe rozwiązania TIVE do kontroli przesyłek na każdym etapie transportu
Wywiad z Magdaleną Klubą, Menadżerem ds. Konsultingu i Analiz z firmy BPSC
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów