Przejdź do artykułu
2022-05-24 | W magazynie

Kultowy terminal – efektywne zarządzanie

Co może łączyć ogromnych rozmiarów centrum dystrybucyjne oraz północnoamerykański przemysł migdałowy? Odpowiedź przychodzi w momencie gdy przeanalizujemy sposób, w jaki zmodernizowane zostały ich dotychczasowe systemy zarządzania. Oba przypadki połączył kultowy terminal, którego dystrybutorem w Polsce jest Koncept-L.

Klient: Centrum dystrybucji towarów dla supermarketów zlokalizowanych w Ameryce Południowej zdecydowało się na wdrożenie terminali danych CipherLab 9700, by poprawić wydajność pracowników, przyśpieszyć proces kompletacji zamówień oraz realizacji wysyłek. W centrum tym znajduje się 12 punktów załadunkowych, ponad 4000 rodzajów produktów, 9000 miejsc paletowych, realizowanych jest ponad 7000 wysyłek dziennie, a samo centrum zajmuje powierzchnię 10000 metrów kwadratowych. Możliwość dokładnego zlokalizowania, pobrania, załadowania i wysłania dużej ilości artykułów za pomocą odpowiedniego urządzenia, które pomaga pracownikowi podnieść wydajność, jest niezmiernie ważna.

9700 Warehousing shipping 03

Realizacja: Seria terminali CipherLab 9700 oferuje szeroką gamę dostępnych opcji czytników, co pozwala wybrać ten, który najlepiej odpowiada danym potrzebom. Połowa urządzeń wdrożonych do użytkowania w owym centrum dystrybucji wyposażona została w standardowy, laserowy czytnik kodów kreskowych 1D. Natomiast biorąc pod uwagę potrzebę skanowania przedmiotów na wyższych półkach, pozostała część sprzętu zaopatrzona została w czytniki o zwiększonym zasięgu. Taka kombinacja daje możliwość efektywnego podziału poszczególnych zadań wśród pracowników. Ponadto, standard IEEE802.11 a/b/g/n zapewnia stabilne połączenie WiFi oraz gwarantuje operatorom lepszą komunikację i dostęp do informacji. W wymierny sposób wpływa to na redukcję czasu realizacji zamówień. Łatwy w wymianie akumulator o pojemności 3600 mAh wystarcza na całodobową zmianę, pozwalając cieszyć się operatorowi nieprzerwaną pracą.

Dodatkowo, wytrzymała konstrukcja serii CipherLab 9700 chroni urządzenie przed upadkami, które w magazynach są na porządku dziennym. Ze względu na dużą intensywność pracy, nadgarstki operatorów są narażone na zmęczenie. Tutaj pomocny jest uchwyt pistoletowy, które znacząco wydłuża komfortowy czas użytkowania.

9700 Warehousing orderpickingstaging
Efekty: Dzięki optymalnej interpretacji potrzeb klienta oraz licznym opcjom, jakie oferują terminale danych CipherLab 9700, w centrum dystrybucyjnym znacząco zwiększono wydajność i uzyskano status bezbłędnej pracy.

Zintegrowanie rozwiązań: Firma ISV, jako partner strategiczny CipherLab, zlokalizowany na Zachodnim Wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, opracował dostosowane do potrzeb klienta oprogramowanie, oferujące wsparcie dla obiektów przemysłu migdałowego w całej Kalifornii i sąsiednich stanach wraz z kompletnymi rozwiązaniami z zakresu inwentaryzacji oraz nadzoru produkcji.

Firma stanęła przed wyzwaniem rozszerzenia działalności o inne kategorie produktowe, takie jak pistacje, orzeszki ziemne, orzechy laskowe i owoce suszone. Zapadła więc decyzja o modernizacji systemu. Firma ISV jako jego bazę, wybrała terminale danych CipherLab 9700 wsparte oprogramowaniem „Nutware”. Połączenie to sprawiło, że zmiany przyniosły niezwykle rentowne rezultaty.

Rejestrowanie i śledzenie odpowiedniej ilości zbiorów jest bardzo ważne. Zamiast robić to ręcznie, plantatorzy drzew orzechowych i owoców korzystają z oprogramowania Nutware. W połączeniu z terminalem CipherLab 9700 oraz jego wszechstronnością i funkcjonalnością w gromadzeniu danych za pomocą rejestracji kodów kreskowych, pomaga on w optymalizacji i zarządzaniu nawet w warunkach terenowych. Seria CipherLab 9700 jest w pełni zabezpieczona standardem IP65, dzięki czemu użytkownicy mogą pracować niezależnie od warunków pogodowych. Wysoka wytrzymałość obudowy minimalizuje ryzyko uszkodzenia, a zarazem redukuje koszty napraw. Ponadto, czytnik 1D dalekiego zasięgu usprawnia pracę kierowców wózków widłowych, a fizyczna klawiatura ułatwia im wprowadzanie danych dotyczących wielkości zbiorów.

9700 Warehousing putaway

Podsumowanie: Dzięki funkcjonalności i wytrzymałej konstrukcji CipherLab 9700 spełnił potrzeby branży, pomógł poprawić ogólną wydajność firmy oraz zyski z plonów.

Autoryzowanym dystrybutorem urządzeń CipherLab jest firma Koncept-L S.A.
Szczegóły na: www.koncept-L.pl


Zobacz także

Zaprojektowane specjalnie dla Zebra ET51/56 8” i 10”
Jakie korzyści może przynieść prawidłowo oznakowany magazyn?
Verizon Connect – wszechstronna platforma do zarządzania flotą pojazdów
Jakie są perspektywy dekarbonizacji transportu logistycznego?
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów