Przejdź do artykułu
2022-05-17 | Łańcuch dostaw

Jak wybrać monitoring GPS?*

Zarządzanie flotą samochodową wiąże się m. in. z gromadzeniem i analizowaniem dużej liczby danych. Dotyczy to na przykład kontrolowania wydatków na paliwo czy monitorowania zachowania kierowców. Dane mogą pomóc odpowiedzieć na pytanie, jak można zmaksymalizować wydajność i uzyskać oszczędności — pod warunkiem korzystania z odpowiedniej technologii telematycznej, czyli monitoringu GPS.

Nowoczesna telematyka i technologia śledzenia floty za pomocą GPS to najpotężniejsze narzędzia menedżera floty, pozwalające zmaksymalizować wydajność pojazdów i obniżyć koszty.

Dobry wybór systemu monitoringu GPS, który pomoże efektywnie zarządzać flotą pojazdów, będzie zależał od kilku czynników. Zobacz, na co należy zwrócić uwagę.

Aplikacja mobilna

Niektóre rozwiązania monitoringu GPS oparte na chmurze oferują bardzo przydatne funkcje, takie jak pomoc w wyznaczaniu tras i nawigowanie w czasie zbliżonym do rzeczywistego. Łącząc się z telefonem komórkowym kierowcy, system GPS może za pośrednictwem aplikacji mobilnej podawać wskazówki dotyczące dojazdu.

Z kolei menadżer floty może korzystać z aplikacji mobilnej, aby udostępniać kierowcom szczegółowe wskazówki dojazdu, a także informować ich o wszelkich zmianach w harmonogramie, które mogą mieć wpływ na ich trasy (wypadki, korki, warunki atmosferyczne).

Obsługa klienta

System monitoringu floty GPS wymaga odpowiedniej instalacji i konfiguracji, a także ciągłego zarządzania w celu analizy danych. Usługi te mogą być obsługiwane we własnym zakresie, ale należy pamiętać o kwestiach administracyjnych czy potencjalnych błędach. Wobec tego niezbędna jest profesjonalna i pomocna obsługa klienta.

Jeśli zdecydujesz się na współpracę z rzetelną firmą dostarczającą rozwiązania telematyczne, podejmie się ona instalacji, aktywacji oraz szkolenia. Oprócz tego zajmie się także rozwiązywaniem problemów i aktualizacjami oprogramowania.

jakwybracmonitoringgps2

System alertów

Rozwiązania telematyczne dla flot pojazdów powinny ponadto umożliwiać skonfigurowanie alertów za pośrednictwem wiadomości tekstowych lub e-mail w celu uzyskania aktualizacji w czasie rzeczywistym o statusie pojazdu, na przykład po zakończeniu zaplanowanego postoju. Można także otrzymywać alerty w przypadku wystąpienia problemów, takich jak niebezpieczne zachowania kierowców podczas jazdy, wypadki lub opóźnienia na trasie.

Wygodna obsługa

Jednym z najważniejszych aspektów każdego systemu monitoringu GPS jest łatwość obsługi urządzenia i oprogramowania. Chociaż technologia powinna być zaawansowana, nie powinna sprawiać trudności użytkownikom końcowym.

Interfejs użytkownika aplikacji mobilnej do zarządzania flotą pojazdów musi być intuicyjny, wygodny i łatwy w obsłudze. Jeśli szukasz systemu śledzenia GPS dla swojej floty, najlepiej skorzystaj z bezpłatnej demonstracji.

Podsumowanie

W dzisiejszych realiach przedsiębiorstwo musi podjąć wiele starań, aby być konkurencyjnym. Nowoczesne rozwiązania dla biznesu powinny być wielowymiarowe, łatwe i wygodne w obsłudze oraz efektywne. Doskonałym przykładem jest oferta firmy Verizon Connect, czyli wszechstronna platforma do zarządzania flotą pojazdów.

*Artykuł sponsorowany


Zobacz także

Colliers zarządza już blisko 650 000 mkw. magazynów
Jakie są przewagi lokalizacji magazynów w małych aglomeracjach?
Kupić robota, czy cobota?
Cyberbezpieczeństwo w przemyśle – wyzwania dla firm produkcyjnych
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Co należy zrobić, aby branża TSL stała się bezemisyjna?
Nowe elektryki Volvo do obsługi IKEA w Zbąszynku
24 Renault Megane E-Tech we flocie służbowej GLS
Pierwsze spadki stawek za fracht od 2020 roku

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów