2020-06-19 | W magazynie

Magazyn przyszłości

Aby sprostać wciąż zwiększającym się wyzwaniom rosnącej dystrybucji, w której podstawowym rozwiązaniem jest wciąż zbieranie z półek lub palet, a rozbudowa budynku magazynu nie jest opcją, firma Element Logic przedstawia rozwiązanie systemu AutoStore.

Koncepcja Cube Storage, w której pojemniki zostały umieszczone jeden na drugim, a obok nich kolejne ich stosy, pozwala na uzyskanie czterokrotnie większej pojemności na tej samej powierzchni magazynowej. Roboty pobierają pojemniki i dostarczają je do stacji roboczych, gdzie następują operacje wejścia, kompletacji, uzupełniania czy walidacji zapasów.

AutoStore® to unikalne i innowacyjne rozwiązanie do automatycznego przechowywania oraz kompletacji zamówień na średnie/małe elementy, opracowane przez firmę Jacob Hatteland Computer AS z Norwegii. System powstał z potrzeby optymalnego wykorzystania przestrzeni, dynamiki, efektywności energetycznej, skalowalności, wykorzystania materiałów i połączenia ze stacjami kompletacji – jako opcja w stosunku do konwencjonalnych automatycznych magazynów małych części (tzw. miniload) lub systemów shuttle.

Dla firm wszystkich branż i rozmiarów

Dzisiaj AutoStore adresowany jest do wszystkich firm – tych logistycznych, jak i tych produkcyjnych – zmagających się z problemem dostępności pracowników, wydajnością operacji kompletacji czy brakiem przestrzeni magazynowej, ułatwiającej przyszły rozwój firmy. Poprzez wdrożenie AutoStore firmy mogą nadal działać w istniejących pomieszczeniach, zachowując swoich pracowników i zwiększając ogólną efektywność biznesową. Wszystko to w rezultacie przynosi zwiększony wzrost oraz rentowność.

element2

Wiele zalet systemu AutoStore

Modułowość

Koncepcja AutoStore polega na wykorzystaniu 5 standardowych modułów – robotów, aluminiowych profili, pojemników, portów – stacji roboczych oraz kontrolera – do stworzenia indywidualnego rozwiązania dla klienta, które dzięki łatwej rozbudowie systemu spełni jego wymagania dziś i w przyszłości.

Modułowa konstrukcja AutoStore pozwala wszystkim magazynom w pełni wykorzystać przestrzeń na składowanie. Roboty pracujące na górze aluminiowej siatki magazynują i wydają z magazynu pojemniki, aby dostarczyć je do stacji roboczych (portów), gdzie odbywają się operacje kompletacji lub uzupełniania zapasów, w systemie „towar do osoby” (Goods to Person).

Ta modułowa konstrukcja sprawia również, że bardzo szybko i łatwo można rozbudować system o dodatkowe pojemniki, stanowiska kompletacji czy kolejne roboty, bez przerywania pracy istniejącego systemu. Ponad 60% klientów rozbudowuje swój system w miarę upływu czasu, aby w sposób elastyczny sprostać rosnącym wymaganiom biznesowym. Modułowa konstrukcja to również standaryzacja, która eliminuje potencjalne błędy i upraszcza serwis systemu.

Efektywne wykorzystanie przestrzeni

AutoStore osiąga najwyższą efektywność wykorzystania przestrzeni dzięki najwyższemu współczynnikowi gęstości składowania ze wszystkich zautomatyzowanych systemów przechowywania. Ponieważ aluminiową siatkę daje się dostosować do niemal dowolnego kształtu i rozmiaru, system można bardzo łatwo zainstalować w istniejących budynkach, jak i tych nowych.

Zwiększone bezpieczeństwo

Towary są dostępne tylko po dostarczeniu pojemnika do stanowiska roboczego – portu. Poza ciągłą inwentaryzacją towarów, AutoStore zapewnia maksymalną niezawodność i kontrolę procesów magazynowych.

Wzrost szybkości kompletacji

Z upływem czasu system automatycznie „uczy się”, które produkty mają najwyższą rotację i przechowuje je na górnych warstwach systemu, a tym samym bliżej robotów, aby zapewnić krótsze czasy kompletacji. Dzieje się to w prosty sposób – pojemniki z towarem często rotującym, czyli często dostarczanym do stacji, będzie odkładany na górę i nie będzie miał szans na zejście do niższych warstw.

AutoStore oferuje 2–3 razy szybsze współczynniki kompletacji w porównaniu do operacji kompletacji ręcznej, a także pozwala firmom przetwarzać zamówienia klientów szybciej, bardziej niezawodnie i oszczędniej.

Zwiększona dokładność kompletacji

Do portów dostarczane są tylko towary wymagające kompletacji. Zmniejsza to obciążenie siły roboczej, jednocześnie poprawiając dokładność kompletacji.

Niezawodność i dostępność systemu

Wskaźnik dostępności wynoszący 98,5% czyni AutoStore najbardziej niezawodnym systemem, bez jednego punktu awarii.

Awaria jakiegokolwiek elementu nie wstrzymuje pracy reszty systemu, a roboty wymieniają się zadaniami.

Zredukowany ślad węglowy

Niskie zużycie energii przez system AutoStore (najniższy ze wszystkich dostępnych systemów automatycznych) wspiera zrównoważony rozwój i niskoenergetyczne cele biznesowe. Roboty nie potrzebują specjalnych warunków do pracy – mogą operować bez światła, w absolutnej ciemności, a nawet w niskich temperaturach. Roboty AutoStore działają na akumulatorach, wytwarzając znaczną część swojej własnej energii, którą zwracają do swoich baterii. Zapotrzebowanie na energię systemu AutoStore wynosi około 10% porównywalnego rozwiązania automatycznego do przechowywania małych części.

Mamy klientów, którzy wykorzystują całkowicie zrównoważone rozwiązanie, w którym cała wymagana moc jest odnawialna i wytwarzana z energii słonecznej.

Lepsza ergonomia operatora

Towary dostarczane są do operatora, eliminując konieczność chodzenia i ręcznej obsługi wózków. Znacząco poprawia to środowisko pracy, czyniąc je bezpieczniejszym i bardziej ergonomicznym.

Szybki czas wdrożenia

Gdy firma podejmie decyzję o automatyzacji procesu, jednym z największych wyzwań są ramy czasowe od podjęcia decyzji do w pełni zintegrowanego operacyjnie systemu, co może trwać od 12 do 24 miesięcy. Z systemem AutoStore czas wymagany do zaprojektowania, zainstalowania i pełnego zintegrowania rozwiązania jest znacznie krótszy – zazwyczaj około 6 miesięcy, co czyni AutoStore jednym z najlepszych pod względem szybkości integracji systemów ASRS na rynku. Dodatkowo modułowa konstrukcja AutoStore umożliwia klientom wdrożenie tej technologii przy minimalnym przestoju (potrzebnego na przenosiny towaru do nowego systemu) ich biznesu.

element3

System dostosowany do wymagań

Jako system niezwykle wszechstronny, niezawodny i wielokrotnie nagradzany, AutoStore® Red Line spełnia wymagania większości klientów dotyczące wydajności. Dzięki energooszczędnym silnikom i systemowi odzyskiwania energii roboty R5 są stale w użyciu, pracując z wydajnością do 300 pojemników / port / godzinę. Gdy poziom naładowania akumulatora jest niski lub nie ma już żadnych zadań do wykonania, roboty przenoszą się do swoich stacji ładowania znajdujących się na skraju systemu lub wokoło słupów hali.

AutoStore® Black Line został zaprojektowany do wyższych wydajności na małej przestrzeni i oferuje innowacyjną dodatkową wydajność z dodatkowymi funkcjami, takimi jak wymienna bateria. Roboty B1 nie potrzebują już stacjonarnego systemu ładowania. Dzięki opatentowanej technologii BattPack robot może w dowolnym momencie odebrać nową, w pełni naładowaną baterię na stacjach BattPack umieszczonych wokół systemu. Roboty Black Line umożliwiają pracę z wydajnością do 600 pojemników / port / godzinę.

Połączenie obu linii umożliwia optymalne zaprojektowanie systemu.

Element Logic

Element Logic, jako generalny wykonawca i pierwszy na świecie dystrybutor AutoStore, oferuje go wraz z dostosowanym do potrzeb systemem sterowania magazynem Element EWCS®. W ciągu ostatnich 30 lat firma z siedzibą w Norwegii pomogła wielu podmiotom ze wszystkich branż oraz rozmiarów osiągnąć sukces i zwiększyć konkurencyjność dzięki automatyzacji magazynów. „Po drodze” Element Logic zbudował zarówno największy, jak i najmniejszy system AutoStore na świecie.

Aby dowiedzieć się więcej o Element Logic, przykładowych wdrożeniach i samym systemie AutoStore, skontaktuj się z nami lub odwiedź naszą stronę:

www.elementlogic.pl


Zobacz także

Studio Palety.net pozwala na kontrolę przepływu palet
Coraz więcej firm skłania się ku ekologicznym rozwiązaniom
AGV w magazynie – w jakich obszarach warto wdrożyć samojezdne wózki?
Jak zrealizować strategię dystansowania fizycznego w magazynie?
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Gdzie są obszary oszczędności kosztów eksploatacji w obiektach produkcyjnych?
Hillwood: powstaje nowoczesny magazyn, prace na półmetku
Accolade inwestuje w park w Gorzowie Wielkopolskim
Na jaką automatyzację stawiają firmy z branży okiennej?
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA