2020-06-10 | W magazynie

Tam i z powrotem

Sporo firm ma wysoką świadomość konieczności zmniejszania śladu węglowego i stosowania wysoce wydajnego obiegu zamkniętego w zakresie opakowań przemysłowych. Jednak nie wszyscy rozumieją potrzebę i zasadność wykorzystywania rozwiązań sprzyjających bezpiecznemu środowisku w tym samym stopniu. Na rynku polskim wiele firm wciąż szuka najtańszych rozwiązań, które nie uwzględniają potrzeb proekologicznych.

Każda branża ma swoją specyfikę i potrzebuje rozwiązań dopasowanych do swoich potrzeb. Georg Utz Polska, która jest częścią szwajcarskiego holdingu Georg Utz Group współpracuje na polskim rynku z Klientami wielu branż: motoryzacyjnej, chemicznej, spożywczej, logistycznej czy handlowej. Jesienią 2020 na polskim rynku wprowadzony zostanie nowy program opracowany przez Georg Utz we współpracy z fundacją „my climate”, do którego zaproszeni zostaną polscy kontrahenci firmy, a którego celem jest świadome podejmowanie decyzji proekologicznych zarówno w prywatnym życiu jak i w biznesie.

W cyklu zamkniętym

Oprócz słów, firma od lat udowadnia czynem, że idea opakowań przemysłowych funkcjonujących w obiegu zamkniętym nie jest jej obca. Przykładem takiego rozwiązania jest pojemnik EUROTEC, stosowany w magazynach automatycznych, gdzie pojemniki muszą być bardzo trwałe, mocne i dopasowane do obowiązującego w firmie systemu magazynowania - takie właśnie cechy opisują produkty Georg Utz.

Uniwersalnym rozwiązaniem jest również kultowy już pojemnik RAKO produkowany przez Georg Utz od 1965r., a więc obchodzący w tym roku swoje 55. urodziny. Jest on również najbardziej wszechstronnym pojemnikiem magazynowym i transportowym, znajdującym zastosowanie we wszystkich możliwych do pomyślenia sytuacjach, zarówno w obsłudze manualnej, podczas sztaplowania czy na automatycznych przenośnikach. W ofercie jest około 350 wariantów RAKO. Nie istnieje drugi taki pojemnik z tworzywa sztucznego, który cechowałby się taką uniwersalnością i tak szeroką możliwością zastosowania.

„Wszystkie produkty z naszej oferty, jak np. pojemniki EUROTEC, pojemniki do składowania w stosie, obrotowe i składane a także palety przemysłowe z tworzywa sztucznego, skrzyniopalety KOLOX korzystają z surowców odnawialnych”- zaznacza Mariusz Urbanowski, Sales Manager Poland w Georg Utz sp. z o.o.

Z kolei EUROWAVE to nowy system pojemników Utz do uniwersalnego zastosowania podczas magazynowania i transportu. Pojemniki te posiadają wiele cech charakteryzujących produkty Utz m.in. łatwość obsługi, stabilna konstrukcja, uchwyty muszlowe, zapewniające wygodną obsługę ręczną czy praktyczna możliwość układania pojemników EUROWAVE w stosie również z pokrywą. Ich cechą wyróżniającą jednak jest fakt, że wytwarzane są zgodnie z zasadami zrównoważonej produkcji, z kontrolowanych surowców UIC® (Utz Industrial Compound) – wysokiej jakości surowcu wtórnym, który pozwala obniżyć ślad węglowy produkcji danego pojemnika aż do 50%. Pojemniki są dostępne w pięciu różnych wymiarach.

Wielokrotne wykorzystanie

Georg Utz jest także właścicielem marki UIC® (Utz Industrial Compound). Znak chroniony UIC® to marka dla tworzywa sztucznego z recyklingu o sprawdzonych i udokumentowanych właściwościach oraz trwałej jakości Utz. Wyroby wykonane z surowca UIC® posiadają takie same parametry techniczne, jak te z surowców pierwotnych i spełniają przy tym wysokie wymogi jakościowe Utz. Tym samym UIC® jest zgodne z zasadami co do zrównoważonej produkcji i oszczędności surowców.

„Dla naszych Klientów ważne jest, aby pojemniki miały gładkie, wzmocnione dno, gwarantujące bezpieczną pracę oraz ciche przemieszczanie się. Dodatkowo pojemniki systemowe dla tych procesów wyposażone są w różne wypusty ułatwiające pewny uchwyt robotom przemysłowym lub właściwie zamocowanie na automatycznych przenośnikach. Oczywiście po zakończeniu cyklu życia Klient może oddać nam używane produkty. Surowiec uzyskany z ich zmielenia może być użyty w kolejnym procesie produkcyjnym” informuje Mariusz Urbanowski z Georg Utz sp. z o.o.

Podstawową koncepcją działalności Georg Utz jest cykl wielokrotnego wykorzystania wyprodukowanych palet czy pojemników. Od samego początku firma oferuje opakowania wielokrotnego użytku, których zadaniem jest służenie przez długi czas, a nie zaleganie na wysypiskach po jednokrotnym użyciu. Stąd też Grupa Utz chętnie przyjmuje produkty po zakończeniu ich cyklu życia, które są mielone do postaci granulatu i wykorzystywane dalej do produkcji nowych wyrobów. Jest to wielokrotne wykorzystanie w najczystszej formie.


Zobacz także

AGV w magazynie – w jakich obszarach warto wdrożyć samojezdne wózki?
Jak zrealizować strategię dystansowania fizycznego w magazynie?
Czwarta rewolucja przemysłowa nie uda się bez logistyki
Szeroka gama produktowa na rynku podnośników do pracy na wysokości
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Nestlé i ECTA wzywają do zrównoważonego transportu drogowego
Gdzie są obszary oszczędności kosztów eksploatacji w obiektach produkcyjnych?
Szmaragdowy jubileusz pojemnika RAKO
55. urodziny pojemnika RAKO od Georg Utz
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA