Przejdź do artykułu
2020-05-21 | W magazynie

Wsparcie w obsłudze zgłoszeń

Możliwa jest sytuacja, gdy zawartość przesyłki jest niezgodna z otrzymanym zamówieniem, mimo monitoringu procesu wysyłki. Możliwy jest także zakup urządzenia, który jest zwyczajnie wadliwy i wyeliminowanie problemów może nastąpić w ramach gwarancji .

Gdy firma się rozwija, sprzedaje więcej, a gdy sprzedaje więcej prawdopodobieństwo wystąpienia powyższych sytuacji jest wyższe niż przy pojedynczych sprzedażach. Dlatego też firma SoftwareStudio w swojej ofercie posiada program, który wspiera proces reklamacyjny, ułatwiając kontakt zarówno pomiędzy poszczególnymi działami jak i z klientem.

Podstawą funkcjonowania systemu są zgłoszenia reklamacyjne które mogą być zarówno wprowadzane przez pracowników firmy, jak również przez reklamujących, zgłaszających problem za pomocą udostępnionego na stronie internetowej formularza RMA. Zawartość formularza, sposób jego uzupełniania, wymóg wprowadzenia informacji, czy zgodny do zaakceptowania mogą być dostosowane zależnie od wymogów firmy, jej schematu, czy też typu obsługiwanego klienta (osoba fizyczna, firma) lub zgłaszanego problemu (rodzaj urządzenia, typ usterki).

Zapisana awizacja w programie ma przypisany status, który zależny jest od stopnia jej realizacji. Oprogramowanie nie ogranicza zdefiniowanych procesów, które mogą być określone w ramach systemu obsługi reklamacji. Istnieje możliwość wdrożenia indywidualnych procesów, kroków postępowania podczas realizacji, tak jak w poprzednim przypadku, w zależności od klienta czy rodzaju urządzenia.

Istotną funkcją z punktu widzenia bezpośredniego przełożonego – kierownik działu serwisowego oraz osób zajmujących się wprowadzaniem kolejnych urządzeń do oferty, są raporty awaryjności, czasu trwania naprawy, czy też obłożenia pracowników.

Pomyłki, czy uszkodzenia nie wpływają dobrze na wizerunek firmy. Aby wrażenie mimo wszystko pozostało pozytywne proces reklamacji powinien zostać przeprowadzony jak najszybciej, a kontakt pomiędzy firmą i serwisem powinien być nienaganny. System Studio Reklamacje.net umożliwia wysyłanie maili oraz sms bezpośrednio z systemu.

Możliwe jest również wysłanie potwierdzania przyjęcia reklamacji zwrotną wiadomością na adres email klienta, który został podany podczas uzupełniania danych lub w postaci wiadomości tekstowej na numer telefonu również wskazany w formularzu RMA.

Tak samo jak informowanie o przyjęciu reklamacji możliwe jest również późniejsze aktualizowanie informacji dotyczącej statusu naprawy za pomocą przekazanego linku, który jest wysyłany na wskazaną skrzynkę pocztową.

artykuł rma grafika2

Oprogramowanie reklamacyjne umożliwia sprawne przeprowadzenie procesu reklamacji i koordynację działań mających na celu usunięciu skutków powstania wady. Zapraszamy do sprawdzenia naszego oprogramowania na stronie https://demo.softwarestudio.com.pl/


Zobacz także

Automatyzacja optymalizuje przepływu materiałów
Nadchodzi szansa dla mniejszych aglomeracji na lokalizację magazynów
Jaka będzie kondycja rynku magazynowego wskutek kryzysu?
BTS dla e-commerce idzie w górę dosłownie i w przenośni: rośnie sprzedaż, a budynki na wysokość
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Studio CRM.net, który nie tylko wspiera handlowców w realizacji zadań, ale również pozwala na ich nadzór przez przełożonych
Studio Palety.net pozwala na kontrolę przepływu palet
Organizacja pracy z Studio TCS.net
Wykorzystanie aplikacji mobilnej w systemie awizacyjnym
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA