Przejdź do artykułu
2023-09-18 | Magazynowe inwestycje i transakcje

7R sprzedało magazyn 7R City Flex Gdańsk II

7R, deweloper specjalizujący się w budowie wysokiej jakości magazynów, sfinalizował transakcję sprzedaży 7R City Flex Gdańsk II. Nowym właścicielem jest GLP Europe. Obiekt liczy 11 000 mkw. powierzchni – obecnie jest w całości wynajęty przez wiodące marki z branży spożywczej oraz FMCG.

GLP Europe to międzynarodowa firma, która specjalizuje się w realizacji i zarządzaniu inwestycjami m.in. w obszarze nieruchomości logistycznych czy energii odnawialnej. 7R zrealizowało dotychczas kilka projektów na zlecenie GLP. Tym razem GLP zdecydowało się na zakup gotowego projektu.

Zrealizowana transakcja umacnia pozycję GLP na rynku trójmiejskim, gdzie firma zrealizowała do tej pory około 200 tys. m2 powierzchni magazynowo-produkcyjnej w Pomorskim Centrum Logistycznym, tuż obok terminala głębokowodnego Baltic Hub (wcześniej DTC Gdańsk).

Sfinalizowanie transakcji z tak godnym zaufania partnerem jak 7R wzmacnia naszą obecność w regionie Gdańska oraz uzupełnia posiadany portfel aktywów logistycznych. Dzięki temu możemy zapewnić naszym klientom szersze możliwości w wyborze lokalizacji i konfiguracji powierzchni w regionie, które w efekcie pozwolą im na optymalizację łańcuchów dostaw i dotarcie do szerszej bazy klientów – mówi Marek Jandous, Investments and Asset Management Director CEE, GLP Europe.

GLP Europe to nasz partner biznesowy, z którym od 2019 roku zrealizowaliśmy wspólnie kilka projektów. Cieszymy się, że zaufanie do 7R zaowocowało transakcją zakupu 7R City Flex Gdańsk II. Dowodzi ona, że 7R dostarcza na rynek wysokiej jakości magazyny, które są atrakcyjne zarówno dla najemców, jak i inwestorów. Jesteśmy dumni, że GLP Europe po raz kolejny zaufało 7R – mówi odpowiedzialna za transakcję Paulina Lisek, Senior Manager Capital Markets w 7R.

7R City Flex Gdańsk II położony jest przy obwodnicy centrum Gdańska, w pobliżu autostrady A1 oraz skrzyżowania z drogą ekspresową S7. Dzięki strategicznej lokalizacji obiekt spełnia wymagania magazynu typu last mile logistics i umożliwia maksymalne skrócenie czasu dostawy. Wśród obecnych najemców obiektu są m.in. takie marki, jak: Euronet Polska, Frisco, czy KTD Wyposażenie Obiektów Handlowych.

­– Trójmiejski rynek nieruchomości ze względu na swoje położenie jest jednym z najbardziej atrakcyjnych regionów. 7R City Flex Gdańsk II to funkcjonalny projekt w doskonałej lokalizacji. Jesteśmy przekonani, że idealnie wkomponuje się w portfolio nowego właściciela – podkreśla Magdalena Uler-Kłeczek, Senior Capital Markets Director w 7R.

7R City Flex Gdańsk posiada certyfikację w systemie BREEAM. Wśród zastosowanych rozwiązań są m.in. oświetlenie LED, doświetlenie strefy rozładunkowej światłem dziennym, a także destryfikatory, które odprowadzają ciepłe powietrze do niższych partii budynku. Za obsługę prawną transakcji po stronie GLP odpowiadała kancelaria White&Case M. Studniarek i Wspólnicy - Kancelaria Prawna sp. k., a za doradztwo podatkowe firma Deloitte. Z kolei 7R reprezentowała kancelaria SKJB Szybkowski Kuźma Jeleń Brzoza-Ostrowska sp.k., oraz w zakresie podatkowym Crido.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Daimler Truck Stryków Parts Center zaczął działanie
Prologis Park Chorzów z nowym klientem
Easy WMS w centrum dystrybucyjnym Frigo Logistics
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

PepsiCo przedłuża najem w Logicor Mszczonów
Savills doradzał dostawcy technologii dla motoryzacji
Hillwood Polska kończy rozbudowę dróg koło Konina
7R wynajął aż 13 tys mkw. Grupie Mercator Medical

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów