2018-12-13 | W magazynie

Koronny proces kompletacji

System Crown QuickPick Remote® ułatwia pracę na magazynie, a także redukuje czasochłonne i niepotrzebne czynności do minimum, dzięki czemu efektywność pracowników wzrasta o 25% przy jednoczesnym zachowaniu standardów bezpieczeństwa.
Koronny proces kompletacji (Żródło: WDX)
Kompletacja zamówień stanowi przede wszystkim cały szereg złożonych czynności. Crown stara się zredukować i uprościć ruchy operatora niezbędne podczas pracy. Nawet 90% procesów składających się na kompletację zamówienia odbywa się poza wózkiem widłowym. Pracownik wykonujący kompletację musi wykonać tysiące kroków, setki pobrań towarów oraz nieustannie wsiadać i wysiadać z wózka widłowego. Wszystkie te czynności są czasochłonne i wpływają na wydajność operatora – mówi Łukasz Kobus, Dyrektor Produktu Crown w WDX S.A. Crown projektując nowy model wózka widłowego stawia sobie za cel poznanie praktyk roboczych klienta. Co to oznacza? Inżynierowie Crown spędzają kilka miesięcy obserwując funkcjonowanie dedykowanych magazynów i na bazie tych obserwacji powstają pierwsze prototypy, które trafiają na testy do klienta. Tu nie ma dróg na skróty, produkt jest finalnie gotowy dopiero wtedy, gdy spełnia wszystkie założenia projektowe – dodaje.
 
Systemy w wózkach magazynowych wspomagające kompletację zamówień

System Crown QuickPick Remote® to technologia automatyzująca zadania, które ułatwiają utrzymanie płynności pracy – oszczędność czasu, ograniczenie ryzyka wypadku, wyższą produktywność. W tradycyjnych rozwiązaniach operatorzy podczas kompletacji muszą stale wracać do przedziału operatora, by przesunąć wózek. Z systemem Crown QuickPick Remote® mogą to zrobić podczas kompletowania zamówień, bez konieczności wykonywania zbędnych ruchów. Dzięki temu zwiększają o 25% swoją produktywność przy kompletacji zamówień.


System zawieszenia płyty podłogowej FlexRide™ zapewnia wygodę i trwałość dzięki wystarczającemu na cały okres eksploatacji zawieszeniu, którego nie trzeba regulować. Przełączniki indukcyjne znajdujące się w podeście, ograniczają wnikanie zanieczyszczeń, zapewniając tym samym niezawodność. Opatentowane zawieszenie FlexRide™ regulowane w zależności od wagi ciała, zapewnia wygodę dzięki dostosowywaniu zawieszenia do wagi operatora. Opatentowany przełącznik bezpieczeństwa pasa wejściowego w podestach stałych uniemożliwia jazdę, gdy stopa operatora znajduje się poza obrębem wózka.

System Crown Access 1 2 3® – technologia zapewniająca programowalne sterowanie funkcjami kluczowymi dla wydajności, przy jednoczesnym ograniczeniu do minimum zużycia energii. System zapewnia płynną i bezpieczną pracę wózka oraz przodujące w branży rozwiązania diagnostyczne. System ten bezustannie analizuje czynniki, które mogą mieć wpływ na wydajność i bezpieczeństwo, takie jak pozycja operatora, prędkość jazdy czy kąt skrętu, i reaguje na zmieniające się warunki poprzez optymalizowanie parametrów pracy.

Kompletacja na najwyższym poziomie

Crown wychodzi z założenia, że wózki systemowe nie powinny być ograniczone do jednego zadania. Tego typu sprzęt stanowi poważną inwestycję. Inwestycję, od której oczekuje się maksymalnej wydajności. Wózki widłowe Crown serii TSP z podnoszoną kabiną operatora są skonstruowane tak, aby zapewnić elastyczność w realizacji różnorodnych procesów, od kompletacji zamówień, poprzez pracę z nietypowymi ładunkami, po składowanie całych palet w regałach. Należy pamiętać, że to właśnie wózki systemowe wykonują zadania, które determinują tempo pracy w całym magazynie. Seria TSP to rozwiązanie gwarantujące optymalne wykorzystanie przestrzeni, głównie poprzez możliwość pracy w bardzo wąskich korytarzach roboczych, ale również dzięki podnoszeniu ładunków na ponad 17 metrów. W celu ułatwienia procesu kompletacji, kabina operatora w wózku TSP jest bardzo przestronna, a wszystkie elementy, które mogłyby zostać narażone na uszkodzenie podczas codziennej pracy zostały przeniesione na tylny słupek.

Tekst powstał w współpracy z wyłącznym dystrybutorem wózków magazynowych Crown w Polsce, firmą WDX S.A. Pełna ofertę Crown znajdziecie na stronie www.wozkicrown.pl

Zobacz także

Czy bateria litowo-jonowa rzeczywiście jest ciągle nieosiągalna finansowo?
ROHLIG SUUS zastosował we flocie wózków widłowych technologię ładowania akumulatorów firmy Fronius
ROTHLEHNER – niezastąpiony partner przy pracach wysokościowych
Jak zautomatyzować inwentaryzację i uczynić ją cennym źródłem informacji?
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Wózki paletowe Crown z dożywotnią gwarancją
Jakie cechy wózków magazynowych są pożądane w czasach kryzysu na runku pracy?
Na co stawia firma Crown rozwijając swoją markę?
Śnieżka wdraża system kompletacji głosowej ibcsVoice
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA