2018-12-13 | W magazynie

Koronny proces kompletacji

System Crown QuickPick Remote® ułatwia pracę na magazynie, a także redukuje czasochłonne i niepotrzebne czynności do minimum, dzięki czemu efektywność pracowników wzrasta o 25% przy jednoczesnym zachowaniu standardów bezpieczeństwa.
Koronny proces kompletacji (Żródło: WDX)
Kompletacja zamówień stanowi przede wszystkim cały szereg złożonych czynności. Crown stara się zredukować i uprościć ruchy operatora niezbędne podczas pracy. Nawet 90% procesów składających się na kompletację zamówienia odbywa się poza wózkiem widłowym. Pracownik wykonujący kompletację musi wykonać tysiące kroków, setki pobrań towarów oraz nieustannie wsiadać i wysiadać z wózka widłowego. Wszystkie te czynności są czasochłonne i wpływają na wydajność operatora – mówi Łukasz Kobus, Dyrektor Produktu Crown w WDX S.A. Crown projektując nowy model wózka widłowego stawia sobie za cel poznanie praktyk roboczych klienta. Co to oznacza? Inżynierowie Crown spędzają kilka miesięcy obserwując funkcjonowanie dedykowanych magazynów i na bazie tych obserwacji powstają pierwsze prototypy, które trafiają na testy do klienta. Tu nie ma dróg na skróty, produkt jest finalnie gotowy dopiero wtedy, gdy spełnia wszystkie założenia projektowe – dodaje.
 
Systemy w wózkach magazynowych wspomagające kompletację zamówień

System Crown QuickPick Remote® to technologia automatyzująca zadania, które ułatwiają utrzymanie płynności pracy – oszczędność czasu, ograniczenie ryzyka wypadku, wyższą produktywność. W tradycyjnych rozwiązaniach operatorzy podczas kompletacji muszą stale wracać do przedziału operatora, by przesunąć wózek. Z systemem Crown QuickPick Remote® mogą to zrobić podczas kompletowania zamówień, bez konieczności wykonywania zbędnych ruchów. Dzięki temu zwiększają o 25% swoją produktywność przy kompletacji zamówień.


System zawieszenia płyty podłogowej FlexRide™ zapewnia wygodę i trwałość dzięki wystarczającemu na cały okres eksploatacji zawieszeniu, którego nie trzeba regulować. Przełączniki indukcyjne znajdujące się w podeście, ograniczają wnikanie zanieczyszczeń, zapewniając tym samym niezawodność. Opatentowane zawieszenie FlexRide™ regulowane w zależności od wagi ciała, zapewnia wygodę dzięki dostosowywaniu zawieszenia do wagi operatora. Opatentowany przełącznik bezpieczeństwa pasa wejściowego w podestach stałych uniemożliwia jazdę, gdy stopa operatora znajduje się poza obrębem wózka.

System Crown Access 1 2 3® – technologia zapewniająca programowalne sterowanie funkcjami kluczowymi dla wydajności, przy jednoczesnym ograniczeniu do minimum zużycia energii. System zapewnia płynną i bezpieczną pracę wózka oraz przodujące w branży rozwiązania diagnostyczne. System ten bezustannie analizuje czynniki, które mogą mieć wpływ na wydajność i bezpieczeństwo, takie jak pozycja operatora, prędkość jazdy czy kąt skrętu, i reaguje na zmieniające się warunki poprzez optymalizowanie parametrów pracy.

Kompletacja na najwyższym poziomie

Crown wychodzi z założenia, że wózki systemowe nie powinny być ograniczone do jednego zadania. Tego typu sprzęt stanowi poważną inwestycję. Inwestycję, od której oczekuje się maksymalnej wydajności. Wózki widłowe Crown serii TSP z podnoszoną kabiną operatora są skonstruowane tak, aby zapewnić elastyczność w realizacji różnorodnych procesów, od kompletacji zamówień, poprzez pracę z nietypowymi ładunkami, po składowanie całych palet w regałach. Należy pamiętać, że to właśnie wózki systemowe wykonują zadania, które determinują tempo pracy w całym magazynie. Seria TSP to rozwiązanie gwarantujące optymalne wykorzystanie przestrzeni, głównie poprzez możliwość pracy w bardzo wąskich korytarzach roboczych, ale również dzięki podnoszeniu ładunków na ponad 17 metrów. W celu ułatwienia procesu kompletacji, kabina operatora w wózku TSP jest bardzo przestronna, a wszystkie elementy, które mogłyby zostać narażone na uszkodzenie podczas codziennej pracy zostały przeniesione na tylny słupek.

Tekst powstał w współpracy z wyłącznym dystrybutorem wózków magazynowych Crown w Polsce, firmą WDX S.A. Pełna ofertę Crown znajdziecie na stronie www.wozkicrown.pl

Zobacz także

Czy bateria litowo-jonowa rzeczywiście jest ciągle nieosiągalna finansowo?
ROHLIG SUUS zastosował we flocie wózków widłowych technologię ładowania akumulatorów firmy Fronius
ROTHLEHNER – niezastąpiony partner przy pracach wysokościowych
Jak zautomatyzować inwentaryzację i uczynić ją cennym źródłem informacji?
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Automatyzacja intralogistyki jest szansą na zwiększenie efektywności
Regały wysokiego składowania i wózki przegubowe
Wózki paletowe Crown z dożywotnią gwarancją
Jakie cechy wózków magazynowych są pożądane w czasach kryzysu na runku pracy?
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA