2019-05-28 | Łańcuch dostaw

Qlik sens – innowacyjna aplikacja analityczna dla menadżerów

Analiza rozbudowanych tabeli zawierających tysiące danych jest niezwykle żmudna i czasochłonna. Ponadto prezentowane w raportach dane są zazwyczaj mało czytelne, co dodatkowo utrudnia wyciągnięcie wniosków, a w konsekwencji podjęcie konkretnych decyzji biznesowych. Dlatego warto wybrać metodę przetwarzania danych dostosowaną do potrzeb danego przedsiębiorstwa – dynamiczną i dokładną. Takie możliwości zapewniają nowoczesne narzędzia Business Intellignece – aplikacje Qlikview i Qlik sens.

Aplikacja do tworzenia dynamicznych analiz

Qlik sens to kolejna innowacyjna aplikacja umożliwiająca pracę z danymi danych. Pozwala na opracowywanie dynamicznych i elastycznych analiz nieograniczonych zbiorów danych. Warto uwzględnić fakt, że jakość i wydajność przeprowadzonych analiz jest niezależna od ilości i wielkości wykorzystanych danych źródłowych. Zarówno pobieranie, jak i gromadzenie danych z różnych źródeł pozwalają tworzyć jeden spójny model. Przetworzone dane zawierają kluczowe dla firmy informacje. Wynik końcowej analizy wyświetla się w postaci wykresów lub diagramów wyświetlanych w dashboardach menedżerskich. Aplikacja ta umożliwia również naniesienie danych na mapy. Dzięki temu prowadzone prezentacje są znacznie bardziej atrakcyjne, a wyniki są prezentowane w sposób przystępny dla wszystkich. Ma szczególne znaczenie podczas ważnych spotkań biznesowych w kręgach osób decyzyjnych w firmie.

Atrakcyjna prezentacja wizualizacji danych

Zaawansowana wizualizacja danych oszczędza czas i ułatwia dokonywanie złożonych analiz. Dzięki różnorodnym sposobom wizualizacji danych, przedstawionych w postaci grafik i wykresów, można dokładnie zobaczyć w jaki sposób  kształtuje się dany wskaźnik oraz ocenić czynniki wywierające decydujący wpływ na jego zmianę. Dzięki takim możliwościom aplikacja Qlik sense stanowi elastyczne i niezwykle użyteczne narzędzie w rękach menadżerów. Pozwala także na dokonanie szybkiej oceny bieżących wyników sprzedaży oraz innych istotnych danych.

Korzyści wynikające z zaawansowanej wizualizacji danych

Wizualizacja danych przynosi użytkownikom aplikacji wiele korzyści. Wyświetlane grafiki i wykresy w czytelny sposób prezentują informacje wskazując jak kształtują się poszczególne wskaźniki. Taki sposób prezentacji pokazują także czynniki, które mają istotny wpływ na zmiany wartości wskaźnika. Dzięki temu osoby decyzyjne w firmie uzyskują pełne informacje z różnych działów firmy, mogą łączyć wzajemnie ze sobą powiązane dane i porównywać kluczowe wskaźniki. Taki sposób podejścia do danych znacznie ułatwia i przyśpiesza każdy proces decyzyjny w przedsiębiorstwie.

Gwarancja efektywne pracy zdalnej

Aplikacja Qlik Sense gwarantuje tą samą jakość każdej analizy niezależnie od miejsca, w którym przebywamy. Możemy korzystać z niej pracując na laptopie w biurze, jak również wyświetlić pełen raport czy wizualizację na nowoczesnych urządzeniach mobilnych. Dzięki temu analitycy mogą przeprowadzać nawet bardzo zaawansowane analizy z ogromną ilością danych w dowolnym miejscu równie wydajnie i rzetelnie, jak w biurze.


Zobacz także

Do Portugalii – na wakacje, czy z ładunkiem?
Schavemaker uruchamia bezpośrednie połączenie kolejowe Wrocław – Moerdijk
Operator logistyczny 4 PL jako partner strategiczny dla firmy produkcyjnej
Efektywniejsza współpraca z przewoźnikami
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Aplikacja Riwal Rental na telefony jest już dostępna
Do czego przydają się aplikacje typu Yard Management System (YMS)?
Dowiedz się wszystkiego o towarach niebezpiecznych ADR z aplikacji mobilnej
Transporeon prezentuje nową generację Mobile Order Management
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA