Przejdź do artykułu
2024-02-20 | Z ładunkiem w drodze

Zespoły cargo-partner specjalizujące się w obszarze Project Cargo doskonale sprawdzają się w realizacji skomplikowanych transportów.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy zespoły Project Cargo firmy cargo-partner na całym świecie obsłużyły kilka wymagających przesyłek drogą morską, lotniczą i drogową.

Międzynarodowy dostawca usług transportowych i logistycznych posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze transportów ponadgabarytowych. Erich Schatz, Corporate Director Product Management Sea Cargo FCL, wyjaśnia – W cargo-partner jesteśmy dumni z naszych zespołów Project Cargo na całym świecie. Każdy projekt jest świadectwem naszego zaangażowania w pokonywanie wyzwań i dostarczanie naszym klientom rozwiązań „szytych na miarę.

Motocykle z Czech do Papui Nowej Gwinei

Zespół cargo-partner z Czech sprostał złożoności, która odstraszyła inne spedycje i zorganizował bezproblemowy transport morski trzech motocykli oraz ważącego 100 kg sprzętu do Papui-Nowej Gwinei na potrzeby popularnego reality show „Vandráci”. Kompleksowe wsparcie projektu obejmowało przeładunek w Malezji, wysyłkę zwrotną przez Bremerhaven oraz przechowywanie motocykli w magazynie cargo-partner w Pradze. Zespół produkcyjny był bardzo zadowolony ze świadczonych usług i wyraził zainteresowanie ponowną współpracą z cargo-partner w przyszłości.

cargo partner Special Projects Czech Republic Bikes800px20022024

Drzwi do skarbca z Polski do Szwecji

Szwedzki zespół cargo-partner dostarczył pięć dużych drzwi skarbcowych, o wadze od 10 do 18 ton. Po załadunku w fabryce klienta w Polsce, cztery z nich trafiły na wyspę Gotlandia, a piąte do Malmö. W przypadku dostawy do Malmö, do przeniesienia 15,7-tonowych drzwi na specjalistyczne rolki wyposażone w poduszki powietrzne został użyty 70-tonowy dźwig. Rolki umożliwiły płynne przetoczenie drzwi do wyznaczonej lokalizacji.

31 żurawi z Chin do Indonezji

Zaraz po otrzymaniu zlecenia na transport 31 żurawi do Indonezji, zespół Project Cargo w Chinach opracował kompleksowe i korzystne cenowo rozwiązanie „od drzwi do drzwi”. Zespół poszedł o krok dalej, pomagając klientowi w przygotowaniu wszystkich niezbędnych dokumentów do wysyłki morskiej, koordynowaniu planu załadunku z fabryką oraz w sprawnej odprawie celnej zarówno w miejscu nadania, jak i przeznaczenia.

cargo partner Special Projects China Indonesia Cranesv33 800pxx 2002024

Maszyny do gięcia blachodachówek z Japonii do Polski

Zespół w Polsce zadbał o terminową dostawę zaawansowanych maszyn do gięcia blachodachówek z Japonii do Polski, przy wykorzystaniu szybkiego i efektywnego transportu lotniczego oraz drogowego. Aby sprostać pilnym potrzebom klienta, przesyłka została podzielona na dwie części. Pierwsza część składała się z pięciu skrzyń o wadze 13 ton, podczas gdy druga część obejmowała sześć skrzyń ważących 14 ton. Starannie dopasowana strategia transportu zaowocowała dotarciem obu części do celu w zaledwie sześć dni.

Transport drogowy pieców piekarniczych z Niemiec do Wielkiej Brytanii

cargo-partner UK podjął się transportu dwóch ponadgabarytowych pieców dla międzynarodowej firmy produkującej wyroby piekarnicze. Zespół współpracował z biurem cargo-partner we Frankfurcie oraz biurem klienta, aby zapoznać się z niemieckimi przepisami celnymi, co zaowocowało sprawną odprawą eksportową po załadunku jeszcze tego samego dnia. Kompleksowa realizacja sprawiła, że Klient był bardzo zadowolony.

Łożysko wieńcowe z Włoch do Indii

Zespoły we Włoszech i Indiach współpracowały przy zarządzaniu ponadgabarytowym transportem lotniczym łożyska wieńcowego, pokonując wyzwania związane ze znalezieniem odpowiedniej linii lotniczej i zapewnieniem bezpiecznego transportu cennego ładunku w możliwie krótkim czasie. Przesyłka o wadze brutto 1200 kg została odebrana z okolic Mediolanu i trafiła do Indii przez Doha w Katarze, docierając do Delhi po zaledwie pięciu dniach.

cargo partner Special Projects Italy India Slew Ring Bearingv222 20022024 800px

Tokarka i części z Włoch do USA

Kolejny sukces dotyczy współpracy lokalnego zespołu we Włoszech z kolegami z USA przy transporcie tokarki i części zamiennych z Norfolk w USA do Genui we Włoszech frachtem morskim w płaskich kontenerach. Specjalne zezwolenie na transport drogowy zespół uzyskał w rekordowym czasie zaledwie 15 dni, co pozwoliło klientowi uniknąć kosztów storage i detention.

Maszyny do produkcji samochodów z Chin do Serbii

Zespół cargo-partner w Serbii obsłużył dostawę narzędzi prasujących i maszyn do produkcji części samochodowych. Po odebraniu ładunku w Szanghaju, operator logistyczny zorganizował transport morski przez chorwacki port w Rijece do Serbii, korzystając z magazynu w Belgradzie, a następnie dostarczył maszyny do miejsca docelowego autem ciężarowym.

Zdjęcia: cargo-partner


Zobacz także

Żywność od lokalnych producentów na wyciągnięcie ręki
Technologie Ferag na tegorocznych targach LogiMAT
Branża logistyczna musi zmniejszyć wpływ na planetę
Nowy Dyr. Operacyjny i Dyr. ds. Badań i Rozwoju w Clark Europe
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów