Przejdź do artykułu
2022-06-28 | Z ładunkiem w drodze

FedEx i Direct Relief dostarczają pomoc Ukrainie

FedEx Corp. i organizacja Direct Relief kontynuują wsparcie osób dotkniętych konfliktem w Ukrainie. W niedzielę 26 czerwca na pokładzie samolotu FedEx Express ze Stanów Zjednoczonych do Polski dotarł transport z 52 tonami pomocy medycznej. To już kolejna przesyłka tego typu. W marcu br. do Polski przyleciał pierwszy lot charterowy z pomocą humanitarną dla ukraińskich uchodźców zorganizowany przez Direct Relief i FedEx, a zarazem kolejny z szeregu transportów przygotowanych przez Direct Relief.

Na pokładzie samolotu FedEx Express Boeing 777 znalazły się znaczące ilości leków i materiałów ratunkowych, w tym apteczki, artykuły opatrunkowe, leki łagodzące skutki kontaktu z substancjami chemicznymi i antybiotyki. Wszystkie artykuły zostały dostarczone na prośbę i po uprzednim akcepcie Ministerstwa Zdrowia Ukrainy oraz lokalnych organizacji. Członkowie zespołu Direct Relief towarzyszyli operacji rozładunku samolotu na warszawskim lotnisku. Pomoc zostanie przekazana do placówek służby zdrowia w Ukrainie.

– Choć wojna wkracza już w czwarty miesiąc, to wsparcie i solidarność z narodem Ukrainy ze strony Direct Relief pozostają niemienione – powiedział Thomas Tighe, prezes i dyrektor generalny Direct Relief. – Poza ofiarami, wojna wywarła niszczący wpływ na system ochrony zdrowia kraju, stąd zobowiązanie Direct Relief do wspierania jednostek ochrony zdrowia kolejnymi transportami z pomocą. Lot czarterowy FedEx to ogromne wsparcie dla naszych działań i przykład tego, co jest potrzebne, aby poradzić sobie z tym kryzysem.

Od 24 lutego organizacja Direct Relief w odpowiedzi na kryzys dostarczyła Ukrainie ponad 750 ton pomocy medycznej: od apteczek polowych — zawierających materiały opatrunkowe i opaski uciskowe — po leki na cukrzycę czy takie stosowane w leczeniu onkologicznym.

– Cieszy nas, że możemy wykorzystać naszą globalną sieć do wspierania istotnych przedsięwzięć. Sytuacja pod kątem humanitarnym jest nadal poważna, ale mamy nadzieję, że dzięki czarterowi choć w niewielkim stopniu możemy pomóc  powiedziała Karen Reddington, prezes FedEx Express Europe.

FedEx przekazał już ponad 2,3 miliona dolarów na pomoc humanitarną dla osób dotkniętych konfliktem w Ukrainie, z czego milion dolarów w postaci usług transportowych trafiło do organizacji non-profit, które od wielu lat współpracują z FedEx. W reakcji na obecny kryzys i przy wykorzystaniu swojej globalnej sieci oraz niezrównanej wiedzy logistycznej FedEx był w stanie wesprzeć takie organizacje jak Direct Relief, Heart to Heart International, International Medical Corps, International Federation of Red Cross and Red Crescent Societies, Water Mission i World Central Kitchen.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Webfleet Video wyróżnione przez magazyn „Fleet. Auto w firmie”
Polski przedsiębiorca jest dla organów celnych zwierzyną łowną
DPD podkreśla wzrost liczby e-nabywców – seniorów
Nowe urządzenia GoDEX i Newland w ofercie Koncept-L
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów