Przejdź do artykułu
2021-04-02 | Z ładunkiem w drodze

GEFCO dostarcza samochody bezpośrednio do domu

GEFCO, globalny ekspert w dziedzinie multimodalnych łańcuchów dostaw i dostawca logistyki dla branży motoryzacyjnej w Europie, rozwija współpracę z Polestar, marką aut elektrycznych, w zakresie dostaw nowych pojazdów do odbiorców indywidualnych w Szanghaju i Pekinie. Działania koordynuje Moveecar, marka GEFCO skupiająca się na zarządzaniu autami w trakcie eksploatacji.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru naszych usług przez Polestar w Chinach - powiedział Laurent Sik, dyrektor generalny GEFCO China. - Polestar umożliwia klientom personalizację doświadczeń związanych z posiadaniem auta elektrycznego. Cieszymy się, że możemy być częścią tego procesu. Dzięki usługom Moveecar, Polestar daje klientom swobodę wyboru miejsca i czasu dostawy samochodu, bez konieczności wizyty w punkcie sprzedaży.

Polestar 2

Polestar to szwedzka marka samochodów elektrycznych klasy premium, założona przez Volvo Cars i Geely Holding. Polestar od 2017 roku wykorzystuje synergię możliwości technologicznych i inżynieryjnych z Volvo Cars, a co za tym idzie, czerpie korzyści z ekonomii skali.

- Dzięki nowatorskiemu rozwiązaniu logistycznemu GEFCO, rozwijamy nowy trend dostaw samochodów - powiedział Gao Hong, szef Polestar China. - Na początku przygody związanej z posiadaniem auta elektrycznego Polestar, jego dostawa bezpośrednio do domu buduje emocjonalną więź między marką Polestar a naszymi klientami.

- GEFCO jest wieloletnim partnerem logistycznym w zakresie logistyki pojazdów gotowych dla spółek grupy w Europie oraz Chinach. Dostawa samochodów Polestar do domu klienta to dodatkowe doświadczenie w ramach bezproblemowego posiadania auta, co też oferujemy. Do realizacji tego celu potrzebni są sprawdzeni partnerzy logistyczni, dysponujący kompetencjami i odpowiednim sprzętem - powiedział David Pansinger, odpowiedzialny za zarządzanie łańcuchami dostaw w Polestar.

GEFCO w ramach współpracy przygotowało flotę pojazdów ciężarowych, która obsługuje dostawy aut elektrycznych Polestar do klientów w tych dwóch miastach. Dzięki pełnym możliwościom śledzenia, właściciel nowego auta jest informowany o przebiegu dostawy w czasie rzeczywistym. GEFCO współpracuje również z Polestar w zakresie krótkoterminowego zarządzania składem pojazdów gotowych. Nowy kontrakt opiera się na dotychczasowej współpracy GEFCO z Volvo od 2016 roku w zakresie transportu gotowych pojazdów z Europy do Chin.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Bezpieczeństwo żywności na najwyższym poziomie
DACHSER rozwija sieć połączeń z zachodem
Jak pandemia odbiła się na wynagrodzeniach?
Współpraca owocuje zwiększeniem mocy produkcyjnych
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Jakie wyzwania stawia rynek części zamiennych
Port w Tanger Med bogatszy o 11 doków
Pełna automatyzacja kontra pracownicy wyposażeni w technologie
GEFCO wyróżnione za działania proekologiczne
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA