Przejdź do artykułu
2021-03-29 | Nowości dla TSL

Baltic Block i CHEP jednoczą siły

Firma Baltic Block, jeden z największych producentów wsporników paletowych w Europie, rozpoczęła współpracę z firmą CHEP. Współpraca z globalnym liderem w zakresie zwrotnych rozwiązań opakowaniowych wielokrotnego użytku pozwoli na rozbudowanie sieci partnerów m.in. na polskim rynku.

Baltic Block specjalizuje się w produkcji bloków paletowych z trwałych materiałów kompozytowych. Obecnie blisko 95% produkcji spółki jest eksportowanych do ponad 30 krajów świata m.in. do USA, Chin, Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz praktycznie całej Europy. Łotewski producent jest drugim co do wielkości wytwórcą wsporników paletowych z wiórów drzewnych na naszym kontynencie.

By umocnić swoją pozycję rynkową i rozszerzyć obszar działania, Baltic Block rozpoczął współpracę z firmą CHEP - globalnym liderem rozwiązań opakowaniowych wielokrotnego użytku, dysponującym obecnie pulą ok. 330 mln palet i pojemników. Współpraca ta to szansa dla Baltic Block na dotarcie do kolejnych potencjalnych kontrahentów. Tylko w Polsce CHEP wydaje swoim partnerom ponad 30 mln palet rocznie. Z systemów firmy korzysta ponad 900 przedsiębiorstw, w tym m.in. Auchan, grupa Colian, HERMES czy Zbyszko Company.

- Niezwykle nas cieszy, że firma CHEP dołączyła do grona naszych klientów. Dzięki pracy nad poprawą jakości zgodnie z jej wymaganiami, znacząco zwiększyliśmy nasze kompetencje i know-how. To oznacza korzyść dla wszystkich naszych klientów i partnerów. Jednocześnie to wielkie osiągnięcie dla samego Baltic Block oraz otwarcie na nowe regiony - zaznacza Andis Šķēle, dyrektor zarządzający Baltic Block.

Dyrektor Baltic Block Andis Skele Zdjęcie Ritvars Skuja Dienas Bizness

W duchu Zielonego Łańcucha Dostaw

Firma CHEP należy do liderów gospodarki o obiegu zamkniętym, której celem jest zwiększenie efektywności całego łańcucha dostaw. W świadczonych przez siebie usługach, CHEP przywiązuje dużą wagę do wdrażania wysokich standardów jakościowych. Dotyczy to każdego etapu dostawy
i magazynowania towarów, w tym również do jakości bloków kompozytowych.

Z firmą Baltic Block połączyły ją podobne wartości i cele - w tym dążenie do najwyższej jakości z działaniem w duchu zrównoważonego ekologicznie biznesu. Baltic Block koncentruje się na efektywności energetycznej, osiągając z roku na rok coraz większe oszczędności energii, natomiast CHEP dąży do ograniczenia wytwarzania odpadów, zmniejszenia zużycia zasobów naturalnych poprzez dbałość o bardziej efektywne i zrównoważone zarządzanie biznesem.

Baltic Block - rozwój dzięki jakości

Firma Baltic Block potrzebowała kilku lat, aby rozpocząć współpracę z CHEP i zrealizować pierwsze dostawy. W tym roku rozpoczęto aktywną współpracę, która w przyszłości może zaowocować zwiększeniem mocy produkcyjnych, ale również rozbudową sieci partnerów łotewskiego producenta.

Baltic Block każdego roku przeprowadza testy na zgodność jej produktów z międzynarodowymi normami. Te są również przeprowadzane na co dzień w zakładzie firmy. By nawiązać współpracę z CHEP, bloczki kompozytowe musiały przejść testy o bardziej rygorystycznych wymaganiach - dotyczące minimalnego wymaganego prześwitu gęstości, odporności na wchłanianie i pęcznienie wody oraz zdolności do wyciągania gwoździ. Po pomyślnym przejściu testów w niemieckich laboratoriach, bloki trafiły do Centrum Innowacji CHEP w Stanach Zjednoczonych, gdzie przeszły ostateczną kontrolę globalnego producenta.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Jaki asortyment przyciąga uwagę na wschodzie?
Nowy Prezes UPS Europe w ogniu pytań
CTP czeka na nowych aukcjonariuszy
Nowy standard nieruchomości magazynowych w Polsce
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA