Przejdź do artykułu
2021-10-28 | Wymiana doświadczeń

Czym jest fulfillment i dlaczego warto korzystać z usług InPost?

Sklepy internetowe stale rozwijają swoją działalność. Na rynku, z dnia na dzień pojawia się również coraz więcej producentów rozpoczynających swoją aktywność sprzedażową. Tak naprawdę bardzo duża część handlu odbywa się online. Tendencja ta z pewnością z roku na rok będzie się powiększać a branża e commerce będzie szukać nowych rozwiązań.

Prowadzenie działalności opartej na sklepie internetowym wymaga, jednak szeregu przygotowań, w tym wybrania firmy dostarczającej przesyłki. Dlaczego warto zdecydować się na fulfillment z firmą InPost?

Czym tak właściwie jest fulfillment?

Logistyka sprzedaży i wysyłki towaru odgrywa w branży e commerce bardzo ważną rolę. Każdy klient chce, by jego przesyłka dotarła w jak najkrótszym czasie w wybrane przez niego miejsce. Właśnie tym zajmują się firmy oferujące fulfillment. Ich zadaniem jest stworzenie jak najkorzystniejszego łańcucha realizacji zamówień. Centrum logistyczne zajmuje się realizacją zadań, takich jak:
• magazynowanie asortymentu;
• pakowanie zamówień;
• druk etykiet;
• wysyłka;
• dostarczenie do punktu odbioru.

Fulfillment często nazywany jest również outsourcingiem części usług. Pozwala na rozdzielenie zdań sprzedażowych zewnętrznej firmie. Usługa ta zyskuje coraz większą popularność, wśród właścicieli sklepów online. Nie da się ukryć, że Polacy pokochali wręcz zakupy internetowe. Wielu z nich uważa, że sposób zapakowania zamówienia oraz jak najszybsze dostarczenie towaru są czynnikami, które mają największy wpływ na pozytywne ocenienie sklepu. Właśnie dlatego tak ważne jest wybranie sprawdzonej firmy oferującej usługi fulfillmentu. Wśród dostępnych opcji zdecydowanie wyróżnia się InPost. Przedsiębiorstwo to, jako jedna z wiodących firm kurierskich oferuje również całe zaplecze magazynowe i logistyczne. Więcej o ich działalności fulfillmentowej przeczytać można na stronie https://inpost.pl/fulfillment

Mały sklep internetowy a fulfillment

Z usług firm oferujących fulfillment najczęściej korzystają małe i średnie sklepy internetowe. Jest to przede wszystkim forma odciążenia pracowników oraz skupieniu się na generowaniu zysków z promocji i marketingu. Działalność ta pozwala na przekazanie towaru większym dystrybutorom. Świetnie sprawdza się w przypadku firm, które nie posiadają swoich magazynów, a spotkały się z koniecznością realizacji większej liczby zamówień. Jeżeli sklep realizuje miesięcznie od 200 zamówień, właściciele mogą być pewni, że outsourcing zadań będzie rozwiązaniem o wiele bardziej opłacalnym cenowo niż wynajęcie powierzchni hurtowej. Dodatkowo wiąże się on z brakiem konieczności zatrudnienia nowych pracowników. Wszystkie działania logistyczne i wysyłkowe leżą po stronie firmy zewnętrznej. To ona, poprzez zatrudnione przez siebie osoby realizuje zamówienia.

Fulfillment w sklepie internetowym - zalety
1. Szybki odbiór towaru- produkty wystawione do sprzedaży, po kontakcie ze sklepem internetowym trafiają bezpośrednio do magazynu, gdzie są przechowywane w odpowiednich warunkach.
2. Składowanie towaru- odbywa się w sposób przemyślany, produkty nie są narażone na żadne uszkodzenia ani zniszczenie.
3. Obsługa zamówień ze sklepu internetowego i ich pakowanie- towary na bieżąco są pakowane i wysyłane, każda przesyłka jest szczegółowo sprawdzana, tak by klient po jej otrzymaniu był w pełni zadowolony z produktów.
4. Dostawa towaru- pracownicy hal dbają o prawidłowe zapakowanie każdego towaru oraz jak najszybszą wysyłkę paczek, sprawne dostarczenie towaru jest również wynikiem integracji magazynów z Paczkomatami oraz firmami kurierskimi.

Magazynowanie towarów z InPost

Największą zaletą współpracy fulfillment z InPost jest połączenie usług magazynowych i kurierskich. Oba te procesy powiązane ze sobą, gwarantują szybką dostawę towaru do klientów. Coraz więcej osób korzysta z Paczkomatów InPost. Jest to rozwiązanie niezwykle praktyczne, zarówno dla kupujących, jak i kurierów. Przebieg zapakowania towaru i dostarczenia go do wybranego miejsca, w przypadku usług połączonych odbywa się bardzo szybko. Sklepy online nie muszą martwić się żadnym aspektem związanym z dostarczeniem przesyłek. Dodatkowo współpraca z InPost gwarantuje możliwość powiększenia wynajętej powierzchni użytkowej wraz z rozwojem biznesu i obsługą większej ilości zamówień. Zapewnia również konkurencyjne stawki, pozwala na kooperację bez wymagania realizacji konkretnej liczby zamówień. Stały rozwój technologiczny InPost oraz branży e commerce przyczynia się do sprawnego przetwarzania zleceń ze sklepu internetowego oraz informowania klientów o etapach wysyłki. Dla sklepów internetowych taka współpraca także jest w pełni transparentna. W każdej chwili właściciel sklepu może sprawdzić informacje o statusie dostaw, liczbie zamówień oraz stanie magazynowym towarów.

Fulfillment jest rozwiązaniem bezpośrednio powiązanym z branżą e commerce, które znajduje swoje zastosowanie w wielu sklepach internetowych. Zakupy online stały się dla znacznej części osób niemal codziennością. Firmy robią więc wszystko, by usprawnić proces nadawania paczek. Nawiązanie współpracy z InPost może okazać się więc najlepszym rozwiązaniem dla małych i średnich przedsiębiorstw działających w internecie.


Zobacz także

Wyzwania wiążące się z rozwojem kanału e-Commerce
Pandemia zmieniła zwyczaje zakupowe u konsumentów
Internetowa walka ze stereotypami o zawodzie kierowcy
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA