Przejdź do artykułu
2022-06-02 | Nowości dla TSL

Kolorystyczny recykling dzięki eliminacji

Loadhog, ekspert w dziedzinie opakowań zwrotnych, zaprezentował klientom nowe kolory materiałów pochodzących z recyklingu. Poszerzył w ten sposób swoją ofertę o gamę barw, nie rezygnując jednocześnie ze standardowej czerni i szarości. Nowości zostały przetestowane i porównane z pojemnikami wykonanymi w 100% z materiałów pierwotnych. Rezultaty pokazały, że są one mocniejsze i bardziej wytrzymałe.

Jeśli radykalnie nie zmienimy naszego podejścia do tworzyw sztucznych, do 2050 roku w oceanach będzie więcej plastiku niż ryb (biorąc pod uwagę jego całkowitą wagę). Około 40% produkowanego plastiku to opakowania jednorazowe, dlatego recykling tworzyw sztucznych i ponowne wykorzystanie materiałów opakowaniowych pomaga wyeliminować niepotrzebne odpady generowane przez łańcuchy dostaw.

Loadhog, jako firma dbająca o zrównoważony rozwój, podjęła decyzję o ponownym wykorzystywaniu plastiku w produkcji wszystkich swoich wyrobów.

Obecnie znaczna część rozwiązań proponowanych przez Loadhog zawiera co najmniej 30% materiałów pochodzących z recyklingu. Przedsiębiorstwo w miarę możliwości rezygnuje jednak ze standardowych produktów wytworzonych z całkowicie nowego plastiku, a tym samym przyczynia się do tworzenia bardziej zrównoważonej rzeczywistości.

Ze względu na zwiększenie udziału tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu w składzie wyrobów Loadhog, nowa gama kolorów różni się nieznacznie od pojemników wykonanych w 100% z plastiku pierwotnego. Korzyści płynące ze zwiększonej trwałości i mniejszej emisji dwutlenku węgla pomagają producentowi w realizacji celów środowiskowych wyznaczonych przez firmę.

Na życzenie dostępne są również pojemniki o niestandardowym składzie materiałowym z polipropylenem pochodzącym z recyklingu. W zależności od wybranego koloru, dany produkt może zawierać go nawet 100%. Zwiększanie udziału materiałów pochodzących z recyklingu w przemyśle to zrównoważone rozwiązanie w zakresie zarządzania opakowaniami, na które decyduje się coraz więcej spółek.


Zobacz także

Zobacz roboty mobilne AIUT w strefie In4Log 2022!
Dołącz do promowania bezpiecznej jazdy z GLS!
3/4 sklepów internetowych może mieć problemy finansowe
Panattoni rozwija się na kolejnym rynku
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów