Przejdź do artykułu
2022-05-27 | Z ładunkiem w drodze

#BezpieczniNaDrodze. GLS Poland pomaga i edukuje

Już prawie 2000 kierowców jeżdżących pod znakiem GLS Poland doskonaliło swoje umiejętności prowadzenia pojazdów na profesjonalnych torach szkoleniowych w całej Polsce. GLS Poland doposażył też vany dostawcze tak, by manewrowanie nimi było łatwiejsze i bezpieczniejsze. Teraz startuje z szerszą akcją na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W ten sposób firma wesprze Fundację Pomocy Ofiarom Wypadków Drogowych AMBER. To ważne: każdy może się zaangażować i pomóc!

Dlaczego GLS Poland zdecydował się zorganizować szkolenia dla kurierów? Celem było doskonalenie jazdy na zwykłych drogach, w różnych warunkach. Kurierzy powinni mieć jak najwyższe umiejętności, by sobie radzić w każdych okolicznościach. Statystycznie znacznie częściej mają przecież do czynienia z trudnymi warunkami i długimi trasami.

Szlifowali zakręty, jazdę eko i defensywną

W zakres szkoleń wchodziła m.in. nauka poprawnego pokonywania zakrętów, w tym praca gazem i hamulcem, dobór odpowiedniego biegu oraz wybieranie optymalnego toru jazdy. Do tego ćwiczenia na dużej płycie poślizgowej czy nauka hamowania z ominięciem przeszkody. Bardzo ważnym elementem – biorąc pod uwagę czas i charakter pracy kurierów – była też nauka jazdy defensywnej, czyli reagowania na zmieniające się warunki na drodze, w tym związane z aurą, stanem nawierzchni, natężeniem ruchu czy zachowaniem innych uczestników ruchu.

Jesteśmy firmą kurierską, a więc bezpośrednio związaną z transportem drogowym. Dlatego bezpieczeństwo na drodze ma dla nas znaczenie nadrzędne. Doskonalenie jazdy w ramach takich szkoleń daje bezcenne doświadczenia. W symulowanych warunkach można sprawdzić, jak zachowuje się auto w różnych sytuacjach i szlifować swoje umiejętności – mówi Monika Przygońska, health & safety manager GLS Poland. Jak dodaje, kurierzy przeszli również intensywny kurs udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej – Dzięki temu potrafią zabezpieczyć miejsce wypadku, sprawnie ocenić stan poszkodowanego, a w razie potrzeby przeprowadzić reanimację.

Kurierzy ćwiczyli też ekojazdę. Zagadnienia dotyczyły przede wszystkim tego, jak ograniczyć koszty eksploatacji samochodu bez obniżania efektywności transportu.

Manewry też mają znaczenie

Jazda kurierska oznacza częste przystanki i względnie dużo manewrów związanych z parkowaniem. Należy do nich cofanie, często w zatłoczonych miejscach, gdzie znajduje się dużo innych samochodów lub porusza się sporo pieszych. Konstrukcja dostawczych vanów sprawy nie ułatwia, ponieważ pole widzenia za pomocą lusterek bocznych jest w nich zawężone. Kierowca samochodu osobowego ma pod tym względem nieporównywalnie większy komfort (a i tak trzeba przecież bardzo uważać).

Zdecydowaliśmy się doposażyć samochody kurierskie jeżdżące w naszych barwach w sprzęt ułatwiający w pełni bezpieczne wykonywanie takich manewrów – podkreśla Monika Przygońska.

Firma kurierska dofinansowała instalację w pojazdach (należących do jej partnerów transportowych) pełnego zestawu, składającego się z kamery, wyświetlacza i czujników. Łącznie zamontowano 1777 kamer i 1568 czujników.

Weź udział w akcji

Teraz GLS startuje z akcją #BezpieczniNaDrodze. Jest adresowana do wszystkich kierowców. Cel: promowanie dobrych nawyków i bezpiecznych zasad w ruchu drogowym oraz pomoc ofiarom wypadków drogowych. Przez kilka tygodni GLS będzie publikował w swoich mediach społecznościowych praktyczne wskazówki dla kierowców i zachęcał do udostępniania postów z hashtagami #BezpieczniNaDrodze i #GLSPoland. Gdy internauci zbiorą 1000 takich udostępnień, firma przekaże 10 000 zł na rzecz fundacji AMBER.

Zachęcamy do bezpiecznej jazdy wszystkich kierowców, nie tylko zawodowych. Warto promować dobre nawyki za kierownicą. To ważne dla wszystkich uczestników ruchu, również dla rowerzystów czy pieszych. Równocześnie, poprzez akcję, wspieramy osoby poszkodowane w wypadkach – podkreśla Monika Przygońska.

W kampanii Bezpieczni na drodze udział może wziąć każdy. Jak to zrobić?

  • Wejdź na fanpage GLS Poland na Facebooku lub Instagramie i odszukaj post akcji, który znajduje się na samej górze. Udostępnij na swoim profilu post akcji z hashtagami #BezpieczniNaDrodze oraz #GLSPoland.
  • Hashtagi są ważne dlatego, że liczba postów ma tu kluczowe znaczenie.
  • 1000 takich postów/ udostępnień oznacza, że GLS przekazuje 10 000 zł na rzecz Fundacji Pomocy Ofiarom Wypadków Drogowych AMBER.

GLS BezpieczniNaDrodze 2 1

Akcja trwa do 19 czerwca 2022 r.

Szczegóły można znaleźć na stronie WWW GLS Poland w zakładce Aktualności i w mediach społecznościowych GLS Poland.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę gls-group.com

Zobacz także

Elastyczność dostaw kluczowym czynnikiem sukcesu
Brzeskie centrum LPP na drodze do pełnej wydajności
Packeta Poland obecna w Litwie, Łotwie i Estonii
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Spadają przychody z handlu elektronicznego
Nowoczesne technologie torują drogę w transporcie
GeoPost/DPDgroup zatwierdza cel zerowej netto emisji CO2

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów