Przejdź do artykułu
2021-11-08 | Nowości dla TSL

MZK Słupsk testuje elektryczny autobus

MZK Słupsk jako pierwsze miały możliwość obejrzenia i testowania elektrycznego autobusu miejskiego Scania Citywide LF BEV, wyprodukowanego w fabryce Scania, w tym mieście.

Autobus Scania Citywide LF BEV posiada silnik elektryczny o mocy 250 kW (szczytowa 300 kW) i momencie moment obrotowym 2100 Nm oraz jest wyposażony w 10 baterii LI (NMC) o mocy 330 kWh. Pojazd może myć ładowany za pomocą pantografu oraz złącza typu plug-in CCS2. Zasięg autobusu sięga 250 km. Jego pojemność pasażerska wynosi 85 osób z 39 miejscami siedzącymi.

Cieszymy się bardzo, że to właśnie MZK Słupsk mogły jako pierwsze testować nasze najnowsze rozwiązanie transportowe. Słupsk to miasto strategiczne dla Scania. W Słupsku znajduje się nasza fabryka autobusów, a miejski przewoźnik może pochwalić się jedną z największych flot pojazdów Scania w Polsce. – komentuje Artur Wojtowicz, regionalny kierownik sprzedaży autobusów Scania.

Scania Production Słupsk S.A. zajmuje się produkcją autobusów miejskich Scania CityWide, autobusów Scania OmniExpress oraz podwozi autobusowych. Działając od blisko 30 lat, słupska fabryka stała się jedynym centrum produkcji autobusów Scania w Europie. Wyprodukowane w Słupsku autobusy elektryczne są już wykorzystywane do przewozów pasażerskich m.in. w Szwecji, Szwajcarii oraz Danii. Unifikacja w połączeniu z zaletami systemu modułowego Scania pozwala produkować pojazdy dopasowane do potrzeb użytkowników, a także wygodne w obsłudze serwisowej, co przyczynia się do podniesienia ich dyspozycyjności. Dotyczy to również autobusów elektrycznych.

Scania od 29 lat produkuje w Słupsku zaawansowane technicznie pojazdy. Od dwóch dekad rozwijamy produkcję autobusów miejskich tak, żeby spełnić najwyższe normy i oczekiwania naszych klientów. Autobusy elektryczne produkowane w Słupsku także w pełni odpowiadają tym kryteriom i ułatwiają przejście z pojazdów spalinowych na całkowicie elektryczne, tak bardzo oczekiwane przez mieszkańców miast. – komentuje Wojciech Rowiński, dyrektor generalny Scania Polska S.A. Napęd elektryczny jest szczytowym osiągnięciem z punktu widzenia ochrony klimatu i zobowiązań podjętych przez firmę Scania w związku z porozumieniem paryskim.

Planujemy, aby w 2025 roku 10% wszystkich wyprodukowanych pojazdów stanowiły pojazdy elektryczne. W 2030 roku mają stanowić ponad połowę. Widzimy elektryfikację transportu jako naszą szansę. – podsumowuje Wojciech Rowiński.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Nowy Jedwabny Szlak bardziej przyjazny środowisku
Kuehne+Nagel z trzecim magazynem w Luksemburgu
Citroën AMI z innowacyjną opcją dostawy pod dom
"Przepisów prawa celnego łamać nie warto"
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Elektryczne rowery we flocie DHL
Raben w walce o czystsze powietrze
Prologis instaluje stacje napraw jednośladów
Wysokie ceny prądu atakują firmy przemysłowe
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA