Przejdź do artykułu
2021-04-14 | Nowości dla TSL

Pojemniki na dwóch kółkach

Carla Cargo to producent największej i najbezpieczniejszej na rynku rowerowej przyczepy ładunkowej. Przyczepa elektryczna Carla jest łatwo sterowna i umożliwia szybki i wygodny transport dużych ładunków. Loadhog jest producentem innowacyjnych rozwiązań w zakresie opakowań transportowych wielokrotnego użytku, które zastosowano wraz z platformą rowerową w ramach konceptu logistyki miejskiej.

W firmie Carla Cargo zdecydowano się na zastosowanie standardowych pojemników Euronorm. We współpracy z Loadhog opracowano nową, zrównoważoną koncepcję transportu ciężkich ładunków w obszarach miejskich.

Mimo że pojemniki Euronorm wykorzystuje się we wszystkich branżach, standardowe kontenery są trudne do przewiezienia rowerem towarowym. W ciągu ostatniego roku wzrosło więc zapotrzebowanie na nowe rozwiązania w zakresie transportu miejskiego, dlatego też firmy Carla Cargo i Loadhog opracowały wspólny projekt. Ale jak w praktyce działa ich koncepcja?

– Nasze dwa rozwiązania doskonale ze sobą współpracują. W skład koncepcji wchodzi przyczepa Carla, paleta na kółkach Pally, pokrywa i pojemniki. To bardzo sprytna koncepcja. Wszystko do siebie pasuje. Oba produkty stanowią całościowe rozwiązanie dla rowerów towarowych realizujących dostawy ostatniej mili – wyjaśnia Thomas Seifert, kierownik przygotowania produkcji w firmie Carla Cargo.

System Pally & Lid firmy Loadhog znacząco ułatwia transport pojemników. Do załadunku i transportu klasycznych europalet w centrum logistycznym potrzebny jest wózek paletowy. Dzięki zintegrowanemu systemowi, Pally eliminuje konieczność używania wózka paletowego i nie wymaga żadnych zasobów w miejscu przeładunku. Pokrywa do palet Loadhog ze zintegrowanymi pasami napinającymi umożliwia optymalne zamocowanie jednostek ładunkowych na przyczepie Carla.

Chociaż ten innowacyjny projekt potrzebuje jeszcze nieco czasu, aby zyskać rozgłos, już teraz zauważyć można wiele zalet systemu w porównaniu z tradycyjnymi europaletami.

Cały proces dostawy jest uproszczony. Po złożeniu zamówienia przez klienta, towar jest pobierany z magazynu i ładowany na przyczepę. W procesie tym nie powstają żadne odpady, a ograniczenie ilości odpadów jest dziś dla wielu firm priorytetem. Carla może jeździć po miejskich ścieżkach rowerowych, nie emitując przy tym CO2. Usługodawca ma jednocześnie możliwość dostarczenia dużej ilości kontenerów bezpośrednio do klienta, bez konieczności przewożenia każdego z nich z osobna. Jest to zatem rozwiązanie oszczędne i przyjazne dla środowiska.

Jedno jest pewne: rozwój handlu elektronicznego i duża liczba dostaw realizowanych dziennie w obszarach miejskich sprawiają, że tego rodzaju propozycja staje się wręcz niezbędna. Carla Cargo i Loadhog są tym samym pionierami logistyki miejskiej przyszłości. Warto śledzić dalszy rozwój ich wspólnych rozwiązań.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej firmy Loadhog: https://loadhog.com/


Zobacz także

POLOmarket wzmacnia ekspansję w północnej Polsce
Wytrzymałe urządzenia mobilne od Zebra Technologies
DB liczy straty po roku pandemii
Tunel w Świnoujściu połączy wyspy Uznam i Wolin
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Zrównoważony rozwój w transporcie i przemyśle
Współpraca owocuje zwiększeniem mocy produkcyjnych
Studio Palety.net pozwala na kontrolę przepływu palet
Rośnie zainteresowanie międzynarodowym transportem palet
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA