Przejdź do artykułu
2021-04-12 | Magazynowe inwestycje i transakcje

POLOmarket z nowym centrum logistycznym

8 kwietnia br. rozpoczęło się towarowanie trzeciego, najnowszego centrum logistycznego sieci POLOmarket. Jest to jedna z największych inwestycji Grupy w ostatnich latach. Obiekt w Swarożynie będzie wspierać dotychczasowe centra zlokalizowane w Giebni i Kłobucku. Centrum zostało zaprojektowane od podstaw, aby móc docelowo obsługiwać ok. 150 sklepów. Inwestycja przyczyni się do zoptymalizowania siatki logistycznej i wzmocnieniu ekspansji sieci w północnej Polsce.

Obiekt o powierzchni 30 tys. m2 i kubaturze 369 tys. m3 powstał przy węźle Swarożyn Autostrady A1, na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 22. Lokalizacja jest więc optymalna dla potrzeb obsługi sklepów, jak i dla dostawców.

Magazyn zaprojektowany i wybudowany został z wykorzystaniem najnowszej wiedzy i technologii z obszaru procesów logistycznych. Ważnym elementem inwestycji była dbałość o ekologię, z naciskiem na systemy optymalizujące zużycie energii. Dzięki temu obiekt spełnia parametry energetyczne wyższe niż określone w obecnie obowiązujących normach. Ściany oraz dach posiadają izolacje termiczne, dobrane indywidualnie do poszczególnych stref temperaturowych magazynu. Obiekt wyposażony jest w nowoczesny system chłodnictwa zasilany CO2 z odzyskiem ciepła, wykorzystywanego następnie do odtajania chłodnic, a także dostarczania CO i CWU do części administracyjnej budynku. Oświetlenie całego obiektu oparto o system nowej generacji DALI. W akumulatorowni zainstalowano wydajny system ładowania baterii trakcyjnych do wózków jezdniowych. System wykorzystuje kolejkowanie uwzględniające stopień naładowania poszczególnych baterii, co wpływa na ograniczenie ilości urządzeń zapasowych oraz zużycie energii.

Cały obiekt zarządzany jest przy pomocy indywidualnie zaprojektowanego dla sieci POLOmarket systemu automatyki BMS (Building Management System). Dla potrzeb obsługi floty wybudowano także własną stację paliw.

Wnętrze centrum, to nowoczesne systemy regałowe wysokiego składowania, rozmieszczone optymalnie względem zachodzących procesów, zapewniające nie tylko ergonomię, ale także bezpieczeństwo i higienę pracy. Ten ostatni obszar to także system bezpieczeństwa pożarowego, wykonany zgodnie z normą NFPA. W centrum logistycznym w Swarożynie pracę znajdzie około 250 osób.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Energia używana w SEGRO z "zielonym" certyfikatem
High Hope SupplyChain zadomawia się w Poznaniu
Pandemia znacząco spowolniła rozwój technologiczny
Tunel w Świnoujściu połączy wyspy Uznam i Wolin
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Znana sieć sklepów z nowym partnerem
Nowi klienci w Prologis Park Ruda Śląska
Prologis Park Wrocław V dalej rośnie
Panattoni na czele rankingu PropertyEU
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA