2019-06-19 | Nowości dla TSL

Nowy Liftronic® Easy 6

Scaglia INDEVA, firma produkcyjna, będąca światowym liderem w dziedzinie inteligentnych manipulatorów przemysłowych do przenoszenia ładunków, wprowadziła na rynek nową generację manipulatora Liftronic® Easy. Liftronic® Easy 6 to najnowsza wersja elektronicznego manipulatora Liftronic® - najbardziej kompaktowego i przyjaznego dla użytkownika urządzenia asystującego podnoszenie.

Ta seria wyposażona jest w zaawansowany elektroniczny układ sterowania, który pokonuje ograniczenia układów sterowania wykorzystywanych w manipulatorach pneumatycznych. Efektem tego jest ergonomiczna i bezproblemowa obsługa. Seria Indeva Liftronic® może pochwalić się wieloma istotnymi i unikatowymi zaletami, m.in. automatycznym ropoznawaniem masy podnoszonego ładunku i automatyczne równoważenie.

Nowe funkcje i zmiany w 6-tej wersji manipulatora Liftronic® Easy:

 • Całkowicie nowy, przyjazny dla użytkownika interfejs w postaci panelu dotykowego do odczytania i ustawiania różnych parametrów pracy (m.in. ograniczenie udźwigu i zakresu podnoszenia, licznik cykli pracy)
 • Nowa, modułowagłowica sterująca, zapewniająca lepsze utrzymanie i użytkowanie:
  • Przyłącze elektryczne i pneumatyczne zamontowane są w taki sposób, że wymiana głowicy i przewodów jest bardzo łatwa. Dodatkowo, w prosty sposób można wyposażyć manipulator w złącze obrotowe zapobiegające skręcaniu się przewodów spiralnych;
  • Połączenie USB-PC zapewnia bezproblemową komunikację dla serwisanta;
  • Przyciski do sterowania chwytakiem z łatwym dostępem bezpośrednio na głowicy
  • Szybka wymiana rękojeści sterującej;
  • Prowadzenie przewodów sterujących do chwytaka jest teraz ukryte wewnętrz rękojeści;
  • Przycisk trybu “float mode” jest teraz bardziej dostępny. Tryb ten pozwala na podnoszenie i opuszczanie ładunku bez użycia rękojeści.
  • Dostępny dla integratorów lub użytkownika końcowego moduł I-CONNECT z możliwością wyprowadzenia sygnałów wejść/wyjść (np. potwierdzenie poprawnego chwytu, brak możliwości zwolnienia ładunku w powietrzu)
 • Gumowa osłona głowicy zapewniająca bezpieczny transport na stanowisku roboczym.

Ulepszony Liftronic® Easy to prosty i przyjazny w obsłudze manipulator, który zapewnia ergonomiczne przenoszenie ładunków, spełniając przy tym najwyższe wymagania bezpieczeństwa na stanowisku pracy. Przeczytaj więcej o możliwych zastosowaniach na www.dhcsystems.pl.


Zobacz także

Teneum – nowatorski system ERP od Sente
B&R prezentuje sterownik X90 z technologią bezpieczeństwa
Transport stali wymaga specjalnych rozwiązań transportowych
Riwal jako pierwszy w branży wprowadza portal dla klienta
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Robot lub manipulator bez chwytaka jest bezużyteczny
Manipulatory pozwalają projektować bardziej ergonomiczne i wydajne procesy robocze oraz zwiększać bezpieczeństwo pracy
INDEVA wprowadziła innowacje, pozwalającą na lepszą współpracę elektronicznych manipulatorów przemysłowych z człowiekiem
Chwytaki nadają manipulatorom możliwość wszechstronnych zastosowań
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA