2019-03-22 | Nowości dla TSL

Coilmulda – stalowe rozwiązanie

Aby dostarczyć ładunki ze stali nie potrzebujesz stalowych nerwów. Przyda się za to stalowy sprzęt. Specjalistyczne naczepy typu coilmulda sprawdzą się najlepiej.

Przemysł stalowy systematycznie się rozwija, co generuje wzrost popytu na usługi transportowe. Najlepszym rozwiązaniem jest przewóz stali w rulonach transportem drogowym. To szybki i ekonomiczny sposób dostawy. Główne zalety transportu drogowego obejmują możliwość pełnego załadunku pojazdu, szansę wytyczenia elastycznej trasy, a także szybką dostawę dużych i ciężkich konstrukcji. Co istotne, transport drogowy nie jest zależny od rozkładu portów, lotnisk i dworców kolejowych, w związku z czym dostawa zajmuje mniej czasu i może być realizowana całodobowo.

W celu przewozu stali transportem drogowym międzynarodowy dostawca usług transportowo-logistycznych AsstrA-Associated Traffic AG oferuje odpowiednio dostosowane standardowe ciężarówki wyposażone w specjalne narzędzia, naczepy klasy „MEGA” do przewozu ładunków ponadgabarytowych oraz specjalistyczne naczepy typu coilmulda przeznaczone do przewozu stali walcowanej w kręgach. Posiadają koryto, w których umieszczane są kręgi i następnie odpowiednio zabezpieczane. Tak zwane muldy. Idealnie sprawdzają się w przypadku transportu stali, cyny, innych stopów oraz metali w rulonach.

„W 2018 roku grupa AsstrA zrealizowała około 1 200 zleceń na przewóz rolek metalowych transportem specjalistycznym, z czego blisko 10% projektów stanowił transport ponadgabarytowy. Łączna waga rolek metalowych przewożonych w 2018 roku transportem specjalistycznym oscyluje w granicach 24 000 ton” - podaje Kierownik Działu Specjalistycznego Transportu Drogowego w AsstrA, Paweł Androszczuk. „Wszystkie muldy oferowane przez AsstrA są odpowiednio wyposażone do transportu rolek metalowych. Każda coilmulda posiada kłonice, maty antypoślizgowe, pasy oraz komplet odzieży ochronnej dla kierowcy, który zawiera kamizelkę, kask, buty z metalowym czubkiem i okulary” - kontynuuje Paweł Androszczuk.

Z serwisu AsstrA w zakresie transportu rolek metalowych w naczepach coilmulda korzystają najwięksi producenci stali na świecie, którzy cenią nie tylko wysoką jakość oferowanych usług, ale również najwyższy poziom bezpieczeństwa przewożonych ładunków i osób realizujących transport. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, AsstrA oferuje przewozy rolek metalowych w specjalnie dostosowanych naczepach coilmulda, dając swoim Partnerom gwarancję maksymalnego bezpieczeństwa. Dzięki szerokiej siatce trade-lanes grupa kapitałowa dostarcza stal niemal do wszystkich zakątków Europy i krajów WNP bezpiecznie i na czas.

„Wśród kluczowych kierunków, na których grupa AsstrA realizuje transport muldami, należy wymienić przede wszystkim przewozy z Zachodu na Wschód UE oraz z Europy do krajów WNP. Eksperci AsstrA posiadają bogate doświadczenie w transporcie ładunków naczepami coilmulda o łącznej masie do 25 ton. Co ważne, w minionym roku grupa kapitałowa wprowadziła system AsstrA Track&Trace, który umożliwia śledzenie przebiegu transportu niezależnie od lokalizacji. Dzięki tej aplikacji nasi Klienci mogą spać spokojnie. Ich stalowy ładunek jest w dobrych rękach” - podkreśla Kierownik Działu Specjalistycznego Transportu Drogowego w AsstrA.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Riwal jako pierwszy w branży wprowadza portal dla klienta
Pojemniki Georg Utz w automatycznym magazynie Frisco.pl
IBCS skróci i zminimalizuje czas załadunku i dostawy
Zaawansowana wyszukiwarka zleceń już dostępna dla przewoźników
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Transport drobnicowy jest opłacalny w każdych ilościach
AsstrA zrealizowała transport byków i jałówek
Na przestrzeni wieków transport nabrał szybkości
Lądowy korytarz z Chin oczami AsstrA
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA