Przejdź do artykułu
2023-12-05 | Magazynowe inwestycje i transakcje

WPIP Construction zakończyło rozbudowę kompleksu Hama Polska

W wielkopolskim Robakowie zakończyła się rozbudowa kompleksu firmy Hama Polska. Inwestycję zaprojektowało oraz zrealizowało WPIP Construction. Dzięki temu powierzchnia magazynowa zakładu zwiększyła się do 9 tys. m kw. Powstała ponadto część socjalno-techniczna, drogi wewnętrzne oraz nowe miejsca parkingowe.

Rozbudowa obejmowała kompleks Hama Polska, który jest zlokalizowany w Robakowie (powiat poznański, gmina Kórnik). Efektem pracy WPIP Construction, czyli generalnego wykonawcy i projektanta inwestycji, jest m.in. powiększenie powierzchni magazynowej o 4,5 tys. m kw. Dzięki budowie nowej hali, wynosi ona teraz 9 tys. m kw. Jednak objętość części magazynowej kompleksu wzrosła o ponad 100 proc. Wszystko dzięki większej wysokości nowej hali. Wynosi ona 16 m.

Nowy obiekt posiada m.in. instalację tryskaczową. Hala została ponadto wyposażona w stalowy dach przeznaczony do montażu instalacji fotowoltaicznej. Dodatkowo powstała część socjalno-techniczna o powierzchni 200 m kw. oraz infrastruktura zewnętrzna – nowy wjazd na działkę, drogi i parkingi wewnętrzne, pompownia, zbiorniki przeciwpożarowe i retencyjne.

Zrealizowana właśnie inwestycja jest kontynuacją współpracy z Hama Polska, która trwa od wielu lat i zaowocowała wcześniej budową hali magazynowej oraz trzykondygnacyjnego biurowca – mówi Janusz Signetzki, prezes zarządu WPIP Construction. – To wiele mówi o filozofii działania naszej firmy nastawionej na sprawne projektowanie oraz budowanie, wysoką jakość wykonania, kompleksową obsługę inwestora i partnerskie relacje. Dzięki temu wielu klientów decyduje się na ponowne korzystanie z usług WPIP Construction.

Hama to firma, która jest obecna na rynku europejskim od 100 lat, stawiając na rzetelność, uczciwość oraz długoterminowe relacje z partnerami biznesowymi – dodaje Małgorzata Deckinger, prezes zarządu Hama Polska. – Dokładnie takie samo podejście dostrzegliśmy w WPIP Construction. Firmę charakteryzuje szacunek do ludzi, profesjonalne podejście, uczciwość oraz terminowość, poczynając już od fazy projektu. Dlatego realizacja budowy nowego obiektu była dla nas przyjemnością.


Zobacz także

Ferag rozwija sorter ferag.denisort
Sorter ferag.skyfall zrewolucjonizuje branżę CEP
Dematic realizuje swoje największe zamówienie
cargo-partner wdrożył projekt walczący z wylesianiem
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Optymalizacja RedSteel w zakresie pakowania produktów
GLP z drugim projektem w Gliwicach
800 mln euro na inwestycje Panattoni
Jak logistyka magazynowa może wykorzystać AI?

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów