Przejdź do artykułu
2023-11-30 | Głos z rynku

Zielone inicjatywy cargo-partner: Coraz więcej posadzonych drzew

Międzynarodowy dostawca usług transportowych i logistycznych potwierdza swoje zaangażowanie w ochronę środowiska i zrównoważony rozwój poprzez innowacyjne projekty, w tym wsparcie inicjatyw polegających na sadzeniu drzew. Wysiłki te mają na celu zmniejszenie śladu węglowego firmy i przyczynienie się do globalnych wysiłków w zakresie ponownego zalesiania.

Zgodnie z kompleksową strategią ESG oraz motto „we take it personally”, cargo-partner wdrożył program mający na celu walkę z wylesianiem. Oprócz posadzenia tysięcy drzew, firma znacznie ograniczyła zużycie papieru poprzez cyfryzację i modernizację wielu procesów biznesowych. Na przykład cargo-partner z Korei Południowej, ogłosiło redukcję zużycia papieru o 50% w ciągu ostatnich trzech lat, a zespół zajmujący się frachtem morskim na Węgrzech ograniczył zużycie papieru aż o 80% w ciągu zaledwie jednego roku.

– Jesteśmy dumni z tego, że posadzone przez nas drzewa przyczyniły się do poprawy stanu naszej planety. „Las cargo-partner” jest symbolem naszego zaangażowania w zrównoważony rozwój oraz ciągłego poszukiwania nowych sposobów na zmniejszenie naszego śladu węglowego – powiedział Stefan Krauter, założyciel i dyrektor generalny cargo-partner.

cargo partner tree planting initiatives 02

Nowa ekologiczna wyszukiwarka

W 2021 roku firma wprowadziła dwie inicjatywy mające na celu wsparcie ogólnoświatowych działań w zakresie ponownego zalesiania. Pierwsza z nich, rozpoczęta w styczniu 2021 r. dotyczyła przejścia na zrównoważoną wyszukiwarkę Ecosia. Ta prosta, ale efektywna zmiana kieruje 80% zysków z reklam na wspieranie projektów sadzenia drzew.

Połączenie troski o klienta z ECO inicjatywą

W tym samym roku firma cargo-partner przeprowadziła kompleksowe badanie satysfakcji klientów dotyczące swoich rozwiązań online. W ramach zachęty firma zobowiązała się do posadzenia drzewa za każdą wypełnioną ankietę we współpracy z Ecologi, platformą działań klimatycznych. „Las cargo-partner” szybko rozrósł się do ponad 1000 drzew.

40-lecie z zielonym akcentem

We wrześniu 2023 r. firma cargo-partner w Austrii zorganizowała uroczystość dla klientów z okazji 40 rocznicy istnienia. Jedną z atrakcji wydarzenia był stół do ruletki, dedykowany ekologicznej sprawie. Dochód z rozgrywki zaowocował posadzeniem przez firmę Ecologi ponad 2400 drzew, co przyczyniło się do dalszego rozrostu „Lasu cargo-partner”.

Sadzonki w Ogrodzie Botanicznym w Sofii

W maju 2023 r. ponad 20 wolontariuszy z bułgarskiego zespołu cargo-partner wzięło udział w sadzeniu prawie 100 drzew i krzewów owocowych w Ogrodzie Botanicznym w Sofii, jednym z największych na Bałkanach. Działania zespołu świadczą o zaangażowaniu w kwestie środowiskowe oraz aktywnym uczestnictwie w życiu lokalnej społeczności.

Czystsze powietrze dla lepszego jutra

Aktualnie w lesie zasadzonym przez cargo-partner rośnie ponad 3500 drzew. Każde drzewo pochłania średnio co najmniej 10 kg CO₂ rocznie, oznacza to, że pomógł usunąć z powietrza 35 ton CO₂. Dzięki stałemu wprowadzaniu innowacji oraz pozycji lidera w branży logistycznej, firma cargo-partner kształtuje wyraźną ścieżkę w kierunku ekologicznej i zrównoważonej przyszłości poprzez podejmowanie wielu inicjatyw środowiskowych.

Więcej informacji: https://ecologi.com/cargo-partnergmbh


Zobacz także

Dwie prestiżowe nagrody w rękach Fresh Logistics Polska
Dematic realizuje swoje największe zamówienie
Nowości w ofercie PROFIX idealne na nocną zmianę!
DHL przygotowało się na szczyt paczkowy
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów