Przejdź do artykułu
2022-01-13 | Magazynowe inwestycje i transakcje

GXO rozszerza współpracę z zooplus

GXO Logistics, Inc., największy na świecie operator logistyki kontraktowej ogłosił podpisanie nowej wieloletniej umowy z firmą zooplus AG, będącą wiodącym europejskim sprzedawcą karmy i akcesoriów dla zwierząt domowych, działającym w 30 krajach Europy. Umowa obejmuje projekt, uruchomienie i zarządzanie zautomatyzowanym centrum logistycznym w miejscowości Bor w Czechach. Nowy obiekt umożliwi firmie zooplus AG zaspokojenie rosnącego popytu w krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Nasza współpraca z zooplus trwająca od 2018 roku pozwala odpowiadać na potrzeby klientów poprzez prowadzenie zaawansowanych technologicznie operacji magazynowych, które na pierwszym miejscu stawiają ludzi i środowisko. – powiedział Jean Luc Bessade, Dyrektor Zarządzający GXO na Europę Środkowo-Wschodnią. – Razem z zooplus cieszymy się na możliwość dostarczania najwyższej jakości usług dla ich klientów w całej Europie.

Rozpoczęcie działalności GXO dla zooplus planowane jest na trzeci kwartał 2022 roku w nowo wybudowanym centrum logistycznym o powierzchni 60 000 m2, w którym pracować będzie zespół 700 pracowników. Obiekt będzie wykorzystywał zautomatyzowane procesy pakowania i sortowania, a także technologię przenośników, która podnosi bezpieczeństwo przy jednoczesnym zwiększeniu wydajności. GXO spodziewa się również zmniejszyć emisję dwutlenku węgla poprzez zmniejszenie zużycia opakowań, które również w 100% będą nadawały się do recyklingu.

Wzrost sprzedaży detalicznej online w sektorze artykułów zoologicznych wymaga zwiększenia możliwości operacyjnych na rozwijającym się rynku Europy Środkowo-Wschodniej. – powiedział Christian Neumayer, dyrektor działu Fulfillment and Quality w zooplus. – Cieszymy się, że możemy rozszerzyć naszą współpracę z GXO, która dodatkowo wspiera naszą ofertę zorientowaną na klienta i wzmacnia niezawodność, odporność i wydajność naszej platformy logistycznej. Będziemy teraz w stanie znacznie zwiększyć naszą dzienną zdolność produkcyjną i reagować szybciej, a nawet bardziej indywidualnie na regionalne różnice w potrzebach klientów, aby dalej wspierać rozwój zautomatyzowanych i przyjaznych dla środowiska rozwiązań.

GXO dąży do wyznaczania standardów w zakresie ochrony środowiska, spraw społecznych i zarządzania (ESG) w całym łańcuchu dostaw. GXO otrzymało ocenę "AA" ESG przyznaną przez MSCI, będącego wiodącym dostawcom indeksów i analiz opartych na badaniach, co plasuje je najwyżej wśród firm z branży.


Zobacz także

Dematic notuje gwałtowny wzrost liczby pracowników
Rynek satelitarny podwoi swoją wartość do 2029 r.
30 ciężarówek Renault w rękach słupskiego przewoźnika
ABAX modernizuje swoje oprogramowanie
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

GXO Partnerem Akademii Leona Koźmińskiego
Park Tychy kupiony za 60 mln złotych
Pod Rzeszowem powstaje Fulfillment Center spółki LPP
W 2021 roku przybyło ponad 14% e-sklepów

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów