Przejdź do artykułu
2022-01-11 | Głos z rynku

Dematic przyspiesza rozwój w regionie EMEA

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na rozwiązania z zakresu automatyzacji Dematic tworzy nową organizację korporacyjną dla regionu EMEA. Bernard Biolchini został mianowany na stanowisko EVP. (Zdjęcie: Dematic)

  • W odpowiedzi na utrzymujący się silny popyt na rozwiązania intralogistyczne
  • Gwałtowny wzrost liczby pracowników
  • Bernard Biolchini powołany na stanowisko Executive Vice President

Dostawca technologii automatyzacji, firma Dematic, wychodzi naprzeciw zwiększonemu zapotrzebowaniu na rozwiązania intralogistyczne, tworząc nową strukturę organizacyjną dla regionu Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). Bernard Biolchini został powołany na stanowisko Executive Vice President (EVP). Dzięki tej nowej strukturze Dematic ma być jeszcze szybszym i lepiej reagującym partnerem dla klientów z regionu EMEA, dysponując rozszerzoną dostępnością swoich systemów, oprogramowania i usług. Pomoże to również przyspieszyć rozwój rozwiązań technologicznych i usług cyfrowych. Nowa struktura oficjalnie weszła w życie 1 stycznia 2022 roku.

– Dzięki nowej strukturze organizacyjnej wyznaczamy kierunek rozwoju firmy i pracowników w najlepszy możliwy sposób. Mając wieloletnie doświadczenie i wiedzę fachową, będziemy mogli jeszcze lepiej obsługiwać region EMEA i umacniać naszą pozycję lidera w dziedzinie inteligentnej technologii automatyzacji. – powiedział Hasan Dandashly, Prezes Dematic i Członek Zarządu KION GROUP AG.

Aktualny i oczekiwany w przyszłości wzrost spowodował zmianę: region Dematic EMEA składa się teraz z ośmiu rynków, a każdy z nich ma silnego lidera lokalnego. – Nowa struktura zakłada, że w terenie są obecni eksperci mający dokładną wiedzę na temat wyzwań i warunków rynkowych. – stwierdził Dandashly. – Obecnie zatrudniamy ponad 10.000 pracowników na całym świecie, z czego 4100 w regionie EMEA. W dalszym ciągu zatrudniamy utalentowanych pracowników, którzy mają pomóc nam sprostać wzrostowi w branży, a w szczególności w tym regionie. – powiedział Dandashly.

Wydaje się, że pandemia COVID-19 doprowadziła do większego niż wcześniej popytu na rozwiązania w zakresie automatyzacji, a globalny wzrost sprzedaży Dematic w 2020 roku wyniesie 34 procent. Duży udział miał w tym region EMEA. Handel elektroniczny i sprzedaż żywności w internecie nadal wykazują tendencję wzrostową powyżej oczekiwań rynku.

Bernard Biolchini został mianowany pracodawcą o unikalnych wartościach (EVP) dla całego regionu. – Dzięki swojej niezrównanej wiedzy branżowej i zdolnościom kierowniczym Bernard posiada wszelkie predyspozycje, aby z powodzeniem poprowadzić Dematic EMEA w przyszłość. – powiedział Dandashly.

Pochodzący z Francji i Włoch Biolchini pracuje w branży logistycznej od siedmiu lat, a w Dematic zajmował międzynarodowe stanowiska kierownicze. Biolchini powrócił z Ameryki Północnej, gdzie pełnił funkcję pracodawcy o unikalnych wartościach (EVP) na rynku obu Ameryk, a wcześniej był dyrektorem zarządzającym Dematic na Europę Południową. Przed rozpoczęciem pracy w Dematic, Biolchini pełnił funkcję dyrektora generalnego w Advanced Micro Devices, Inc. (AMD) na Bliskim Wschodzie, w Turcji i Afryce. Wcześniej był prezesem firmy Invensys Controls Europe i starszym dyrektorem ds. sprzedaży w firmie Hewlett-Packard Europe. Uzyskał tytuł Master of Business Administration na prestiżowej uczelni IAE Aix-en-Provence Business School. Biolchini, który już rozpoczął pracę na nowym stanowisku, powiedział – Cieszę się, że będę mógł nadal przyczyniać się do rozwoju naszego wysoce zmotywowanego zespołu w celu zapewnienia dalszego rentownego wzrostu w regionie EMEA.

Biolchini kieruje elastyczną organizacją macierzową, składającą się z różnych europejskich funkcji na ośmiu rynkach Dematic. Połowa kierowników funkcyjnych to wewnętrzni pracownicy firmy, a druga połowa została obsadzona przez kandydatów zewnętrznych: Andrea Campora (starszy wiceprezes ds. handlu w regionie EMEA), Alberto Rostagno (wiceprezes ds. obsługi klienta w regionie EMEA), Oliver Thomas (starszy dyrektor ds. prawnych w regionie EMEA), Nagy Bejjani (wiceprezes ds. finansowych w regionie EMEA), Dino Caprioni (wiceprezes działu personalnego w regionie EMEA) i Markus Bacher (starszy dyrektor ds. rozwoju w regionie EMEA).

Europejskie stanowiska kierownictwa funkcjonalnego są uzupełniane przez zespół ośmiu menedżerów rynkowych. Dla obszarów Europy Wschodniej, rynków rosyjskojęzycznych, Środkowego Wschodu i Afryki, stanowisko kierownika (Market Leader EE & MEA) obejmie Rainer Schmid, który wcześniej pełnił rolę starszego dyrektora ds. sprzedaży Dematic w regionie Central Europe.

Dematic Multishuttle

Jeden ze sztandarowych projektów Dematic w regionie EMEA: Centrum dystrybucji klasy premium w Landmark Group w Dubaju. (Zdjęcie: Dematic/Knud Dobberke)

Dodatkowe informacje na temat Dematic można znaleźć na stronie: dematic.com/pl.


Zobacz także

Emirates SkyCargo umacnia pozycję z roku na rok
Technologia liniowa igus nie potrzebuje konserwacji
Julius Blum GmbH powiększa magazyn pod Poznaniem
Pierwsza akcja lodołamaczy na Odrze w 2021 r.
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Maciej Rojowski dołączył do GLP
Polski oddział Dachser zmienia lidera
Telematyka skutecznie redukuje koszty operacyjne
Branża motoryzacyjna walczy z rosnącą inflacją

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów