Przejdź do artykułu
2021-06-02 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Dematic i Kering budują trwałe partnerstwo

Dematic w pełni zautomatyzował centrum dystrybucyjne globalnej grupy dóbr luksusowych Kering S.A. w Trecate we Włoszech. (Zdjęcie: Kering)

Dematic z dumą ogłasza bliskie ukończenie w pełni zautomatyzowanego centrum dystrybucyjnego zlokalizowanego w Trecate (NO) we Włoszech dla globalnej grupy towarów luksusowych, Kering. Projekt powstał dzięki ciągłej wymianie informacji, zaangażowaniu i współpracy w celu zbudowania trwałego partnerstwa i osiągnięcia najlepszego wyniku.

Pierwsza część budynku działa od marca 2020 r., natomiast druga (ponad 100 000 metrów kwadratowych) ma zostać oddana do końca II kwartału 2021 r.

Zbudowane w rekordowym czasie nowe globalne centrum logistyczne obejmuje ponad 162 000 metrów kwadratowych (co odpowiada 20 boiskom do rugby) i jest wyposażone w technologię automatyzacji zapewniającą skalowalność, innowacyjny zrównoważony rozwój i funkcje gwarantujące dobrostan pracowników.

Kering 02

Centrum dystrybucji łączy szereg rozwiązań Dematic, na przykład system regałów paletowych z liczbą 50 000 miejsc do składowania. (Zdjęcie: Kering)

Obsługiwane przez oprogramowanie Dematic iQ centrum zaspokoi zapotrzebowanie regionalnych magazynów, sklepów detalicznych, hurtowni i handlu elektronicznego na całym świecie i znacznie zwiększy możliwości firmy Kering w zakresie wysyłki (do 80 milionów sztuk rocznie) i przechowywania (do 20 milion sztuk). Skróci również czas realizacji o 50%, zwiększając szybkość dostaw i usprawniając współpracę między markami.

Projekt został zaplanowany w dwóch etapach (w 2021 r.) z ostatecznym przyjęciem w lipcu 2022 r., a łączna liczba pracowników ma osiągnąć około 900 osób.

Jesteśmy dumni z bycia cennym partnerem w tym projekcie” — powiedział Marco Parini, Dyrektor ds. Rozwoju Rozwiązań w Europie Południowej. — Z niecierpliwością czekamy na współpracę z firmą Kering, aby pomóc jej sprostać obecnym wymaganiom i osiągnąć sukces w przyszłości.

Kering 03

Nowe globalne centrum logistyczne Kering nie tylko oferuje innowacyjną technologię automatyzacji, ale jest również zaprojektowane z myślą o zrównoważonym rozwoju i dobrym samopoczuciu pracowników. (Zdjęcie: Kering)

Rozwój systemu w tak krótkim czasie (12 miesięcy) był możliwy dzięki globalnym zasobom firmy Dematic, która była w stanie wykorzystać swoje międzynarodowe zespoły i zasoby we współpracy z Metis Consulting i XPO Logistics. Nowe globalne centrum logistyczne będzie obejmować:

  • System Dematic Multishuttle na 600 000 miejsc składowania®
  • 3-modułowy system Dematic Pouch
  • 6-alejkowy system Dematic Multishuttle Flex
  • Sortownik Dematic Crossbelt
  • Przenośnik o długości 10 kilometrów
  • Regał paletowy na 50 000 miejsc
  • Ponad 350 stanowisk operatorów
  • Całość obsługiwana przez oprogramowanie Dematic iQ

Aby uzyskać więcej informacji o firmie Dematic, odwiedź stronę dematic.com.


Zobacz także

Projekt Tristar rośnie w siłę
Przedsiębiorcy są zaniepokojeni zmianami w podatkach
Wywiad z ekspertem ds. Brexitu
Czynniki zwiększające popularność LNG
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Dobre wieści dla pracowników Amazon
Maszyny Autobag optymalizują proces pakowania
Jakie efekty przynoszą automatyzacja i cyfryzacja procesów magazynowych?
Łańcuchy dostaw będą bardziej zautomatyzowane
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA