Przejdź do artykułu
2021-06-01 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Spedimex nie zwalnia tempa

Operator logistyczny Spedimex, podpisał umowę dotycząca najmu nowej przestrzeni magazynowej w parku przemysłowo-logistycznym Tristar Poznań. Umowa dotycząca około 3,5 tys. mkw. zaczęła obowiązywać od maja br. Projekt Tristar jest wspólnym przedsięwzięciem typu joint venture Tristan EPISO 4 i White Star Real Estate, który zakłada inwestowanie i zarządzanie nieruchomościami logistycznymi klasy A.

Spedimex podpisał umowę dotyczącą 3588 m2. To kolejna już umowa firmy logistycznej w Poznaniu. Wcześniej – bo w listopadzie 2020 r. firma zdecydowała się na przedłużenie swojej umowy najmu na ponad 9,5 tys. m2 powierzchni magazynowej i biurowej, w dwóch centrach logistycznych należących do Tristar – w Gdańsku i Poznaniu.

Długofalowe relacje z naszymi klientami są dla nas szczególnie ważne. Ta umowa to właśnie efekt budowania takich relacji opartych na zaufaniu i orientacji na potrzeby naszych najemców. Spedimex bardzo dynamicznie się rozwija i w przyszłości będzie zapewne poszukiwał nowych przestrzeni magazynowych. W takich przypadkach chcemy być pierwszym wyborem dla naszych partnerów – mówi Urszula Rasmussen, Head of Industrial Leasing, White Star Real Estate.

Park przemysłowo-magazynowy Tristar Poznań położony jest zaledwie 11 km od centrum miasta oraz blisko jednego z najstarszych w Polsce portów lotniczych Poznań-Ławica. W pobliżu znajduje się również Zachodnia Obwodnica Poznania, prowadząca do autostrady A2. W obrębie Tristar Poznań znajdują się dwa nowoczesne budynki klasy A, oferujące łącznie około 35,5 tys. m2 powierzchni.

Usługi logistyczne obecnie bardzo dynamicznie się rozwijają. Chcąc się rozwijać potrzebujemy dobrze zlokalizowanych powierzchni magazynowych, co dzięki doskonałej lokalizacji oferuje Tristar Poznań. Tristar z uwagi na wcześniejszą współpracę zna nasze potrzeby, dzięki czemu udało się szybko i sprawnie zamknąć nową umowę i wypracować optymalne dla obu stron warunki współpracy – mówi Michał Wochna, Dyrektor Operacyjny Spedimeksu.

Umowa z firmą Spedimex, to kolejna transakcja zawarta między Tristar a dotychczasowymi najemcami. W ciągu ostatnich 18 miesięcy Tristar odnowił szereg umów najmu, które łącznie obejmują 94 tys. m2 powierzchni magazynowej. W maju br. firma No Limit przedłużyła najem powierzchni w Tristar Grodzisk. Z kolei w listopadzie ub.r. na kontynuację współpracy zdecydował się Inter Cars, który pozostał w Gdańsku. Wcześniej podobne decyzje podjęły m.in. spółki LPP w Gdańsku, i Sigolables, Nagel Polska, czy Ruch we Wrocławiu.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Fabryka Hörmann zwiększa moce produkcyjne
Piłka nożna po raz kolejny promowana przez FedEx
Chmura nie jest tylko futurystycznym trendem
Sephora skraca czas dostaw zamówień
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Panattoni dostarczy kolejne magazyny na Śląsku
Dematic kończy budowę zautomatyzowanego centrum
Magazyny w Gądkach nie zmieniają właściciela
Na Śląsku powstaje Wrocław Campus 39
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA