2019-05-07 | Wydarzenia

Smart Warehouse – konferencja mocnych argumentów

Zautomatyzowane, inteligentne magazyny, w których rola człowieka ograniczona zostanie do niezbędnego minimum – to jedno z cywilizacyjnych wyzwań. Firmy produkcyjne i logistyczne muszą się z nim liczyć. Jaka zatem powinna być rola menedżera logistyki we wdrażaniu innowacyjnych zmian? Jak najlepiej zainwestować w rozwiązania zwiększające wydajność magazynu? Tego m.in. dowiedzą się uczestnicy konferencji „Smart Warehouse” organizowanej 6 czerwca br. w trakcie targów Modernlog.

Targów Poznańskich pomiędzy halami wystawowymi, podczas Modernlog i ITM Polska, uczestnicy konferencji będą mieli możliwość spotkać najważniejszych ekspertów specjalizujących się w tematyce nowoczesnych magazynów. Ponadto wystawcy Modernlog na swoich stoiskach zaprezentują jak działają w praktyce rozwiązania „Smart Warehouse”.

Ważne pytania

Jaka jest rola szefa logistyki, kierownika magazynu, menedżera łańcucha dostaw w dobie digitalizacji i cyfryzacji? Jak inwestować w automatyzację procesów magazynowych w duchu Logistyka 4.0? Jakie innowacyjne rozwiązania zwiększą wydajność centrum dystrybucyjnego lub magazynu? Z takimi dylematami zmaga się niejeden menedżer. Konferencja „Smart Warehouse” pozwoli rozwiać wątpliwości, pomoże również w podjęciu kluczowych decyzji związanych z procesami magazynowymi w firmie. Co ważne, uczestnicy poznają konkretne historie wdrożeń.

Konferencja będzie miejscem dla osób poszukujących nowych produktów i trendów oraz umiejętności zarządzania i wdrażania logistyki 4.0 w swoim obszarze produkcyjno-magazynowym.

„Szykuje się największe w Polsce wydarzenie w branży logistyki 4.0. Opracowując z naszymi partnerami program konferencji chcieliśmy skupić się na największych „bolączkach” związanych z procesami magazynowymi. Jednocześnie naszym zamiarem było pokazanie najlepszych praktyk i udanych realizacji. To według nas optymalny sposób na wprowadzenie zmian na „własnym podwórku” pozwalających jednocześnie na zminimalizowanie problemów wdrożeniowych” – mówi o idei konferencji Mateusz Nowakowski, dyrektor targów Modernlog.

Cztery panele dyskusyjne

Zamiast klasycznych prezentacji podczas konferencji odbędzie się dyskusja panelowa w duchu nowoczesnej komunikacji 4.0.

„Do rozmów w czterech panelach dyskusyjnych zaproszono przedstawicieli najważniejszych w Polsce wydawnictw branżowych oraz producentów, dostawców i beneficjentów rozwiązań w obszarze automatyki magazynowej. To będą gorące dyskusje, różne stanowiska i mocne argumenty” – dodaje Mateusz Nowakowski.

Pod hasłem „Cyfrowo-ludzka kooperacja, w dobie ogromnych zamówień zaplanowano panel IOT_SOFTWARE”. Eksperci przybliżą na czym polega wykorzystanie inteligentnych technologii w procesach magazynowych. Nie zabraknie takich pojęć jak: Internet rzeczy (IoT), sztuczna inteligencja (AI) i rozszerzona rzeczywistość (AR). Uczestnicy dowiedzą się jakie automatyczne analizy i narzędzia wykorzystuje się do zarządzania procesami magazynowymi i na czym polega technologia komunikacji – Voice Picking. Podczas panelu zaprezentowany zostanie przegląd najnowszych rozwiązań (pracy w chmurze) w celu monitorowania i nadzorowania stanu maszyn, sprzętu na magazynie.

Kolejny panel: „TECHNOLOGIE TRANSPORTU - Pracownik nadzoruje, linia wykonuje”, pomoże uzmysłowić co jest ważne przy wyborze dostawcy zautomatyzowanych linii transportu. Zaproszeni eksperci wskażą wąskie gardła w procesach magazynowych a także omówią zagadnienie pełnej automatyzacji linii pakujących i foliujących towar na paletach. Jednym z punktów programu będzie temat pt.: Transport pionowy – którą technologię wybrać i dlaczego.

W trakcie konferencji zaplanowano również panel „SYSTEMY_SKŁADOWANIA - Bezpieczne dla człowieka i efektywne dla magazynu”. Tutaj pojawi się przegląd technologii dotyczących gęstego składowania z wózkami i systemy wysokiego składowania. Uczestnicy dowiedzą się jak zoptymalizować miejsce i czas zapewniając szybki dostęp do surowców w zautomatyzowanych magazynach.

Na spotkaniu omawiającym najbardziej nowoczesne rozwiązania nie mogło zabraknąć tematyki robotów. W ten trend wpisuje się panel pt.: AGV_ROBOTY - czy zrobotyzowany magazyn oznacza, że ludzie staną się tu zbędni? W trakcie spotkania pokazane zostaną przykłady zastosowań robotów i cobotów w procesach magazynowych. Bezpieczna współpraca człowieka z robotem kolaborującym to nowy trend w robotyce. Eksperci zwrócą uwagę na wymagania prawne w tym zakresie.Ciekawie zapowiada się temat pt.: „Automatyczne” vs „Autonomiczne” technologie samojezdnych wózków i mobilnych robotów.

Kluczowym pytaniem dla większości menedżerów jest: Kiedy i dla kogo opłaca się wykorzystanie robotów w celu zwiększenia produktywności i obniżenia kosztów operacyjnych?Na konferencji, podczas ostatniego, czwartego panelu będzie okazja do dyskusji na ten temat.

Recepta na optymalizację

Konferencja „Smart Warehouse” będzie ważnym punktem na mapie wydarzeń targów Modernlog.

„Tutaj uczestnicy dowiedzą się jak rynkowi liderzy wdrażali technologie AGV, roboty i coboty w swoich branżach, na jakie rozwiązania zdecydowali się i jakie parametry osiągnęli dzięki robotyzacji. Naszym celem jest aby po konferencji uczestnicy mogli łatwiej dopasować technologię transportu i składowania do specyfiki ich firm. Tutaj też wzbogacą wiedzę nt. automatyzacji podstawowych operacji magazynowych, paletyzacji i procesów End-of-Line, co też może wpłynąć na usprawnienie ich magazynów. Nie chcemy jednak wystawiać laurek – stąd przybliżymy konkretne zalety, ale i wady omawianych rozwiązań w automatyzacji. To – mam nadzieję - pozwoli uczestnikom opracować kompleksową koncepcję „Smart Warehouse” pozbawioną podstawowych i najczęstszych błędów” – mówi Mateusz Nowakowski.

Targi Modernlog odbędą się 4-7 czerwca 2019 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W tym samym czasie będzie można zwiedzać także ekspozycje targów ITM Polska, 3 D Solutions, Subcontracting oraz Salonu Bezpieczeństwa Pracy w Przemyśle.

Więcej na: www.modernlog.pl

www.smartwarehouse.modernlog.pl

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

IX Poznańskie Forum Logistyczne okazało się sukcesem
Już w czerwcu kolejna konferencja logistyczna
Rozmowa z Mateuszem Włochem na temat tachografów
VIII edycja eventu Innovations for Logistics odbędzie się pod hasłem „W świecie maszyn 4.0”
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Weź udział w wycieczce technologicznej po targach
Przygotuj się na czerwcowe Targi Modernlog!
Już w czerwcu kolejna edycja targów Modernlog!
Modernlog - nowoczesność i innowacyjna logistyka
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA