2019-04-23 | Wydarzenia

Pytania z odpowiedzią

Cyfryzacja i automatyzacja to dwa pojęcia, które stanowią istotę rewolucji przemysłowej 4.0. Jeśli ktokolwiek na świecie jeszcze ma wątpliwości na miarę hamletowskiego pytania „Być albo nie być w świecie maszyn 4.0” może je rozwiać, odwiedzając event In4Log Industry 2019 towarzyszący imprezie targowej Modernlog w Poznaniu. Ważne, aby na własne oczy zobaczyć, że maszyny stanowią współcześnie najistotniejszy element środowiska jakiejkolwiek pracy wytwórczej i istnieją blisko nas.

W publikacjach prasowych częstokroć znajdujemy wnioski z badań ankietowych, które dowodzą, że myślimy o rewolucji przemysłowej 4.0 w kategoriach nadchodzącej przyszłości. Tymczasem dzieje się ona na naszych oczach, a maszyny i zarządzające nimi systemy informatyczne stają się codziennością. Mamy je na wyciągnięcie ręki i już dawno przestały być dobrodziejstwem niedostępnym z powodu bariery kosztowej. Obecnie jednak najistotniejszą kwestią wciąż pozostaje ich umiejętne włączenie w procesy, tak aby stanowiły spójny system wyższego rzędu, a nie były tylko pojedynczymi urządzeniami w przedsiębiorstwach. Właśnie ta umiejętność integracji stanowi osnowę idei tegorocznego projektu Innovations for Logistics Industry. VIII edycja eventu, który wspólnie zorganizują wydawnictwo Medialog i Międzynarodowe Targi Poznańskie, skupi się na innowacjach w logistyce przemysłu, nowoczesnych technikach kompletacji towarów i organizowaniu przepływów wewnętrznych.

Jaki sposób transportu wewnętrznego wybrać? Jaka metoda kompletacji towarów jest najwydajniejsza i bezbłędna? I jaka rola w końcu w tym świecie maszyn 4.0 pozostaje dla człowieka? Te pytania nie pozostaną bez odpowiedzi, ponieważ w projekcie In4Log Industry wykorzystane zostaną realnie istniejące urządzenia do realizacji poszczególnych etapów procesu magazynowania, konfekcjonowania i przemieszczania wewnętrznego towarów. Ten unikalny model aktywnej prezentacji będzie odwzorowaniem krytycznych działań, które zachodzą w obszarze logistyki wewnętrznej. Stąd myśl, aby do udziału zaprosić 10 partnerów technologicznych: AG Consult, LKE, LUCA, Logisystem, Vincent, Ankotech, Logis, Tente, Trilogiq, Polsad. Posiadają oni w swoich ofertach maszyny i urządzenia automatyzujące kluczowe obszary logistyki wewnętrznej, a co więcej dysponują wiedzą i najlepszymi praktykami w dziedzinie ich wdrożeń i integracji.

In4Log Industry ma także zadanie inspirować i przynosić nowe idee. Bez wątpienia za taką należy uznać zarządzanie w duchu LEAN. Obecnie bowiem nowoczesny styl logistyki wewnętrznej nie sprowadza się do posiadania wyłącznie nowoczesnych urządzeń. Ważne jest, aby posiąść umiejętność kształtowania metod i standardów pracy, prowadzących przedsiębiorstwo do szczupłej struktury i efektywności. Słowem posiadanie maszyn to zaledwie wstęp do prawdziwej rewolucji, a właściwe ich zastosowanie w procesach szczupłej logistyki, stanowi dopełnienie koncepcji Przemysłu 4.0. Projekt In4Log zatem to doskonałe miejsce, aby spojrzeć na posiadane urządzenia w nowy sposób i nadać im niespotykaną produktywność, poprzez lepsze wykorzystanie zasobów. Dobre praktyki i wzory, mogą stać się przepisem na kreatywne podejście do własnej logistyki wewnętrznej.

Tegoroczny projekt In4Log Industry odbędzie się według scenariusza, który pokaże jak wpływać na takie parametry pracy jak: wydajność, szybkość przepływu, czas realizacji dostaw wewnętrznych i bezbłędność wydań kompletacyjnych oraz wykorzystać w tym celu dostępne na rynku maszyny i urządzenia. Codzienne pokazy odbywać się będą w hali 7A na targach Modernlog w dniach od 4-7 czerwca 2019 roku, o każdej pełnej godzinie.

Krzysztof Pograniczny
Szef projektu In4Log Industry

REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Poradnik, który przybliża tajniki wynajmu magazynów
Jak osiągnąć płynne dostawy towarów bezpośrednio ze strefy magazynowej do gniazd produkcyjnych?
Największy magazyn GEFCO w Polsce powstaje pod Wrocławiem
Wall Protection – polimerowe zabezpieczenia ochronne do magazynów i hal przemysłowych
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA